dodano: 2020-04-19 23:30:01
aktualności publicystyka NVIDIA DLSS 2.0 - Co to za technologia? Na czym polega? Co oferuje?

NVIDIA DLSS 2.0 - Co to za technologia? Na czym polega? Co oferuje?

NVIDIA DLSS 2.0 - Co to za technologia? Na czym polega? Co oferuje?
74°
0

NVIDIA DLSS 2.0 to jedna z ciekawszych technologii w kartach graficznych, która ma potencjał zapewnić graczom jeszcze lepsze doznania. Co to? Co oferuje?

Sztuczna inteligencja często i gęsto jest wspominana, jednakże jej realne oraz przydatne rozwiązania są często nieznane lub rzadko wspominane, tymczasem DLSS 2.0 to przykład świetnego wykorzystania SI.

NVIDIA DLSS 2.0 - Co to?

Deep Learning Super Sampling (DLSS) to technologia opracowana przez firmę Nvidia, która na przestrzeni ostatnich lat zdecydowała się postawić na sztuczną inteligencję, dzięki której uzyskano obiecujące efekty. Za sprawą DLSS 2.0 gracze mogą sprawdzić wybrane tytuły w niższej rozdzielczości z zaawansowanym systemem wygładzania krawędzi. 

Efekt ten jest na tyle dobry, że ten same tytuły w wyższych rozdzielczościach są często mniej ostre niż ma to miejsce w w bardziej znanych nam wariantach, takich jak Full HD czy nawet 4K.

Dopracowany proces nauczania wraz z szeregiem rozwiązań zapewniał wygładzanie, które ma podobne, a niekiedy lepsze rezultaty niż natywna rozdzielczość (renderując o jedną czwartą niższą rozdziałkę, na przykład 4K i 1080p z DLSS 2.0).

dlss-2-0-1

NVIDIA DLSS 2.0 a sztuczna inteligencja

W modelach z serii RTX można skutecznie wykorzystać sieć sztucznej inteligencji, dzięki czemu uzyskujemy nie tylko porównywalny lub lepszy obraz z wyraźnie wyższą ilością klatek na sekundę. W wersji 2.0 możemy samodzielnie wybrać 3 poziomy działania (jakość, balans, wydajność), dzięki czemu w zależności od naszych potrzeb będziemy mogli kształtować obraz.

Firma zdecydowała się opracować jedną wspólną sieć danych, dzięki której będziemy mogli liczyć na jeszcze skuteczniejsze działanie, bazujące na cyfrowym doświadczeniu w wielu konfiguracjach oraz warunkach.

Producent kart graficznych może zagwarantować PC-towcom technologię, dzięki której gracze będą mogli cieszyć się jeszcze lepszym funkcjonowaniem wielu gier, zachowując przy tym wszystkim spory zasób wydajności. To umożliwi uzyskanie jeszcze lepszych rezultatów generowania pixeli, co może się przełożyć na uzyskanie realistycznej grafiki także na nieco słabszych kartach.

Jakość DLSS 2.0 będzie skuteczniejsza i wydajniejsza im mocniejszy sprzęt jest w naszych rękach/obudowach, zatem tym bardziej warto samodzielnie sprawdzić jak ta funkcja działa w poszczególnych grach, które wspierają to rozwiązanie, o czym możemy się dowiedzieć ze strony producenta i z ustawień.

Grafika główna pochodzi z gry Control.

NVIDIA DLSS 2.0 - Przykłady

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!


źródło: nvidia.com/en-us/geforce/news/nvidia-dlss-2-0-a-big-leap-in-ai-rendering/

Komentarze (0):