dodano: 2019-04-25 10:00:02

Pathologic 2 - czyli remake gry sprzed lat z nowym wymownym demem

Autor: OlciaK
Pathologic 2 - czyli remake gry sprzed lat z nowym wymownym demem
16°
1

Trzeba przyznać, że gra Pathologic, którą znamy z 2005 roku to gra specyficzna. Utrzymana w surrealistycznej konwencji, niby to gra akcji i survival, a jednak horror. Tak czy inaczej już wtedy produkcja rosyjskiego studia Ice-Pick Lodge szybko zdobyła rzesze fanów. Właśnie ze względu na to najprawdopodobniej, 10 lat po premierze gra otrzymała swój remaster sfinansowany na Kickstarterze. Mimo wszystko, twórcy już kilka kolejnych lat później zdecydowali się na odmieniony image swojej "przygodówki" i stworzyli kompletnie nowy remake. Najprawdopodobniej dopracowali tu kilka niedociągnięć oraz błędów z poprzednich wersji. Aby odróżnić to nowe dzieło, deweloperzy postanowili nazwać je już nie Pathologic, a Pathologic 2.
 
W ten oto sposób prace trwały i na ostatnim panelu dyskusyjnym na konwencie PAX East firma Gearbox Publishing zaprezentowała nam nową wersje demo gry. Na szczęście nie pozostało wiele czasu do samej premiery, która ma mieć miejsce już 23 maja. Termin jest dobry, bo nie jest zbyt odległy. Demo mimo to ma trochę czasu na rozwianie wszelkich wątpliwości, czy opłaca się kupić pełną wersję. Moim zdaniem robi to dość skutecznie, ale o tym najlepiej przekonać się osobiście. Aby to zrobić, zapraszam tutaj, gdzie jest możliwość rejestracji w celu otrzymania linka z grą na podanego maila.
 
Przybliżając w skrócie to, co możemy znaleźć w nowej demówce, to jest to oczywiście urywek z gry, jednak też nie do końca. Przedstawia on nam jeden dzień z dwunastu dostępnych w pełnej wersji Pathologic 2, jednak ciekawostką jest unikalne zakończenie, którego już w pełnej wersji nie uświadczymy. Fabuła rozgrywki toczy się w małym miasteczku, do którego trafiamy jako lekarz. Mieścina jest trawiona przez epidemię, która sukcesywnie i skutecznie wybija miejscowych. Żeby nie było zbyt łatwo, ludność mimo tego, że chcemy tylko pomóc, nie jest zwykle zbyt przyjaźnie nastawiona. Elementy survivalu widać głównie w konieczności szukania jedzenia oraz picia, które pozwolą nam przeżyć w tym surrealistycznym świecie. Horrorem zaś jest wszystko wokół. Niezapomniane przeżycia - gwarantowane.
 
W tym miejscu warto również wspomnieć, że nie jest to nasz pierwszy kontakt z Pathologic 2. We wrześniu zeszłego roku Ice-Pick Lodge udostępniło nam wersję alfa swojej nowej produkcji. Mimo, że jak narazie rozgrywka będzie dostępna tylko na komputery osobiste, już wiadomo, że wersja na Xbox One ukaże się do końca tego roku. Tajemnicą jest natomiast, co z pozostałymi konsolami. Być może przyjdzie nam na nie poczekać troszkę dłużej. Poniżej zapraszam do zapoznania się ze zwiastunem gry.
 

Komentarze (1):
avatar TOM3K
dodano: 2019-04-30 21:35:27

Jakoś trąci to strasznie odgrzewanym kotletem i dlatego dziekuje bardzo za cos takiego.

Reklama
Reklama