dodano: 2019-11-18 23:20:11
PC

PGA 2019 - Counter Terrorist Agency i zacięta walka zza kulis - Opinia

Autor: AnoX
PGA 2019 - Counter Terrorist Agency i zacięta walka zza kulis - Opinia
12°
0

Podczas targów Poznań Game Arena 2019 (PGA 2019) miałem okazję zapoznać się z ciekawie zapowiadającą się polską strategią - Counter Terrorist Agency.
 
Prezentowane na stanowisku wydawcy Game Operators produkcje bez wątpienia rzucały się w oczy, a my mieliśmy okazję sprawdzić dwie z nich. O Radio Commander przeczytacie za kilka dni, tymczasem dziś skupimy się na Counter Terrorist Agency, czyli strategii stawiającej nas w roli osoby zarządzającej działaniami kontrwywiadowczymi nastawionymi na walkę z terroryzmem. Nasze działania obejmować będą cały świat, stawiając na coś w rodzaju absolutnie międzynarodowej organizacji zrzeszającej cały glob i starającej się utrzymać pokój i spokój. Tak przynajmniej odniosłem wrażenie z przygotowanej wersji demonstracyjnej. Do niej z resztą można było mieć jeszcze jedną uwagę. Otóż zabawa nie rozpoczęła się od odpowiedniego samouczka trochę dokładniej tłumaczącego nam to co się dzieje. Przez to nie mogę w niektórych kwestiach wypowiedzieć się zbyt jasno czy mocno, niemniej znalazła się krótka misja wprowadzająca nas do świata przedstawionego i rozgrywki poświęconej rozgrywce.
 
Deweloperzy po krótkim wprowadzaniu pozostawiają nas za głównej mapie, gdzie wyczekujemy na pojawiające się podejrzane sygnały. W takich chwilach rozpoczynamy pilnowanie sytuacji, przy okazji śledząc działania osób, które podejrzewamy o niecne działania. Już w tej chwili mogłem się zapoznać z szeroką ilością dostępnych propozycji określenia postaci, które dobierać będziemy w zależności od piastującej świadomej, bądź nie, roli. Następnie czekamy na efekty naszych działań, starając się wirtualnie zebrać wszystkie dowody oraz układamy je w swojej głowie w całość. Gdy uda nam się to osiągnąć podejmujemy działania, których ostatecznym efektem jest zebranie odpowiednio mocnej karty, schwytanie podejrzanych oraz doprowadzenie do skazania ich. Jak wiadomo, nie zawsze jednak sprawiedliwość jest dla nas osiągalna ot tak. Będziemy mieli pełne ręce roboty, a co za tym idzie musimy odpowiednio działać, aby nie utracić efektów prac całego zespołu nam podległego.
 
Zabawa w przeciwieństwie do wielu tytułów jest rozbudowana oraz wymagająca w wyniku czego trzeba się będzie nieźle "nagłówkować" przy okazji pełnej wersji, które mamy uzyskać za sprawą rozbudowanych zadań, oferujących liczne rozmowy oraz sporo dowodów, które musimy połączyć ze sobą. Póki co nie miałem okazji zapoznać się z tę kwestią, jednakże jeżeli twórcom uda się wprowadzić wiele czynników to możemy być pewni, że warto się będzie zagłębić w każdy wielki spisek. To może być spora zaleta, jednakże do czasu premiery pełnej wersji nie można powiedzieć niczego konkretnego w tej dziedzinie.... Niemniej odnieść można wrażenie, że zdecydowano się odpowiednio podejść do tematu z zachowaniem odpowiedniej powagi i zdrowego rozsądku w przeciwieństwie do tytułów wypełnionych niepotrzebną w tego typu wypadkach akcją.
 
Counter_Terrorist_Agency_Key_Art_05  
 
Oprawa wizualna stylizowana jest na cyfrowe tablice, które hipotetycznie powinny się znajdować w pokojach zarządzania. Nie ma to co prawda dużo wspólnego z realnymi działaniami, ale można na to przymknąć oko ze względu na charakter ogólny gry. W każdym bądź razie Counter Terrorist Agency prezentuje się nieźle, nie rażąc nas niczym specjalnym. Wszystko mocno jest stylizowane na sieć sprzed lat, interfejs został wykonany solidnie i jest dość przejrzysty, choć w przypadku braku posiadania wiedzy co i jak działania nie wszystko do nas trafia. W pełnej wersji niewątpliwie uda się rozwiązać tę kwestię. Niezłym elementem jest znajdujący się poniżej pasek informacyjny, który stylizowany jest skutecznie na odpowiedniki z realnej telewizji. Rewelacji zdecydowanie nie uświadczycie, ale bez wątpienia wszystko będzie funkcjonalne oraz satysfakcjonujące, spełniając najważniejsze wymagania dla tego gatunku. Muzyka nieźle napędza atmosferę, która wymaga od nas utrzymywania odpowiedniego poziomu spokoju wobec zbliżających się zagrożeń, które zwieńczone zostały niezłym udźwiękowieniem. Rozmowy, które usłyszałem były nieźle wykonane, ale zbyt mało usłyszałem, aby móc coś konkretnego powiedzieć w kwestii szczegółów.
 
Play2Chill już za kilkanaście dni zapewni nam interesującą propozycję stawiającą na konieczność odpowiedniego zarządzania zasobami, rozsądnego podchodzenia do tematu oraz w miarę wiernego odwzorowania tego na czym realnie odpowiada praca antyterrorystów. Długie i krótkie działania, konieczność analizowania co się dzieje, kto z kim jak jest powiązany i próba odpowiednio dobrego reagowania, aby móc się cieszyć dobrej jakości atrakcjami. W przypadku tego typu gry, niestety nie możliwe było się nacieszenie głębokością rozgrywki, niemniej zabawa zapowiada się obiecująco ze względu na poważne podejście do tematu. Póki co Counter Terrorist Agency sprawiło mi trochę czasu, ale dopiero przy okazji pełnej premiery będzie coś można konkretniejszego powiedzieć o jakości tytułu, gdy gotowe będą odpowiednie samouczki i wprowadzenia tłumaczące co i jak działa.
 
Counter Terrorist Agency ukaże się 5 grudnia 2019 roku na komputerach osobistych.
 
 

Komentarze (0):
Reklama
Reklama