dodano: 2020-12-02 08:55:01

Polot Michała Wnuka oraz Tarapaty 2 Marty Karwowskiej, dwa kolejne polskie filmy z portfolio NEXT Film już na Netflixie

Polot Michała Wnuka oraz Tarapaty 2 Marty Karwowskiej, dwa kolejne polskie filmy z portfolio NEXT Film  już na Netflixie
21°
1

Polot Michała Wnuka oraz Tarapaty 2, dwa kolejne polskie filmy NEXT Film  już zagościły na Netflix. Oprócz nich na Netflix kilka innych polskich tytułów z portfolio tegoż studia.
 
Na Netflix trafiły kolejne polskie produkcje z portfolio NEXT Film. Tym razem są to Polot w reżyserii Michała Wnuka, który jest także współscenarzystą oraz przygodowy film familijny Tarapaty 2 Marty Karwowskiej.
 
Przeczytaj również: Polot, Listy do M.4 oraz Raz, jeszcze raz i Asymetria trzy polskie, nieco różne gatunkowo produkcje na zwiastunach filmowych
 
Współpraca NEXT FILM i Netflix zaowocowała pojawieniem się już wielu filmów, których dystrybutorem jest NEXT Film. Możemy już na platformie oglądać takie tytuły jak: Twój Vincent, pierwszy film studia BreakThru Films, które pracuje na filmem Chłopi, Bogowie, Drogówka, Po prostu przyjaźń, Ziarno prawdy, Król życia, Jestem mordercą, Plac Zabaw, Kamerdyner, Piłsudski, Kult. Film, Ukryta gra, Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa, 365 dni czy pierwszy polski slaher, W lesie dziś nie zaśnie nikt. Od teraz kolekcja polskich filmów na Netflix powiększyła się o dwa kolejne tytuły, wspomniany Polot i Tarapaty 2.
 
O filmie Polot wyprodukowanym przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych (Studio Filmowe Kadr), mieliśmy już wam okazję wspominać. Jest to produkcja, której reżyserem i współscenarzystą jest Michał Wnuk, a główną rolę gra Maciej Musiałowski. Oprócz niego występują również: Tomasz Włosok, Eryk Kulm jr, Pola Błasik, Iza Kuna oraz Andrzej Konopka. 
 
Oficjalnym utworem promujący Polot jest  jest Sense of Space w wykonaniu Clock Machine, którego teledysk zobaczycie poniżej. 
 
 
Polot to opowieść o młodym mężczyźnie o imieniu Karol, 25-latku, dorabiającym w rodzinnej firmie i z sukcesem prowadzącym także własny biznes. Niestety sytuacja zmienia się, gdy jego ojciec, instruktor lotnictwa ginie w wypadku. Wtedy to na barki Karola spada obowiązek utrzymania domu i matki. Wraz z dwójką przyjaciół postanawia wdrożyć swój plan, zbudować własny sterowiec. Pojawienie się na horyzoncie dużych pieniędzy, uświadomi Karolowi, ile wyrzeczeń niesie ze sobą własna firma. Przyjdzie mu ostrożnie dobierać przyjaciół i przyszłych partnerów biznesowych. Życie okaże się być zdecydowanie bardziej skomplikowane. 
 
Tarapaty 2 to kolejny polski film z portfolio NEXT Film, o którym już Wam wspominaliśmy. To produkcja, za której scenariusz i reżyserię odpowiada Marta Karwowska. Film jest produkcją Koi Studio, zdobył nagrodę Europejskiego Jury Dziecięcego Międzynarodowego Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży Schlingel w Chemnitz w Niemczech. Znalazł się w programie Cinekid Festival w Amsterdamie, był filmem otwarcia Kina Dzieci (jako pierwszy polski film konkursowy w siedmioletniej historii festiwalu). Tarapaty 2 są również nominowane w Konkursie Głównym trwającego właśnie 38. Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! (29.11-6.12.) oraz do Złotych Lwów w Konkursie Głównym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (8-12 grudnia).
 
Oficjalnym utworem promującym Tarapaty 2 jest Jeśli powiem w wykonaniu Marcina Maciejczaka, którego teledysk, także znajdziecie w tym tekście. 
 
 
Tarapaty 2, przygodowy film familijny z elementami zagadki kryminalnej, to produkcja dla całej rodziny, bez ograniczeń wiekowych. To także kontynuacja przygód zgranej paczki nastolatków. Tym razem zajmują się sprawą fałszywego oskarżenia ciotki Julki, która została posądzona o kradzież perły kolekcji Muzeum w Poznaniu, obrazu o tytule Plaża w Pourville Claude'a Moneta. Dwójka postanawia rozpocząć śledztwo, odkryć tożsamość złodzieja i oczywiście go schwytać. Na horyzoncie pojawia się jednak nowa postać, zwariowana 12-latka o imieniu Felka, która przysparza detektywom wiele kłopotów. 
 
Film pokazuje, że nie da się uwierzyć w przyjaciela, dopóki nie uwierzy się w siebie. A także o tym, że przyjaźń wystawiona na próbę może stać się jeszcze mocniejsza. 
 
Polot oraz Tarapaty 2 dostępne na Netflix. 
 
 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!


źródło: Informacja prasowa

Komentarze (0):
avatar TOM3K
dodano: 2020-12-02 16:50:20

No oby bylo cos fajnego na te swieta a nie jakies ciagle smutne te filmy albo brutalne lub wulgarne mowie tutaj o Polskich

Reklama