dodano: 2020-04-30 12:45:02

Powstanie gra o Robercie Lewandowskim za sprawą Mousetrap Games!

Autor: AnoX
16°
0
Powstanie gra o Robercie Lewandowskim za sprawą Mousetrap Games!
Wrocławskie studio Mousetrap Games ogłosiło, że dzięki podpisaniu nie wiążącej umowy z Orange Studio Animacji stworzy grę o Robercie Lewandowskim na bazie animacji Kosmiczny wykop.
 
Wrocławskie studio Mousetrap Games podpisało podstawę do założenia umowy (tzw. term sheet) z Orange Studio Animacji, w wyniku której powstanie gra bazująca na licencji animowanego serialu "Kosmiczny wykop".
 
Wspomniana animacja skierowana jest do dzieci w wieku od 6 do 12 lat, którą będzie można oglądać na antenie TVN, Siódemki i Player już od września 2020 roku. Głównym bohaterem będzie Robert Lewandowski, lider naszej reprezentacji w piłkę nożną.
 
Ekipa deweloperska należąca do spółki Premium Fund S.A. odpowiedzialna będzie za produkcję, promocję oraz dystrybucję gry mającej być mobilną karcianką z soft launchem jeszcze w 2020 roku.
 
Akcja 26 odcinków telewizyjnej serii zabierze widzów na planetę Spaceball, gdzie rozgrywają się najbardziej prestiżowe zawody - Galaktyczna Liga. Kapitan naszej kadry będzie musiał złożyć zespół najlepszych graczy z naszego świata, dzięki któremu będziemy mogli zwyciężyć.
 
Wspomniany term sheet ma zarysować i uregulować współpracę pomiędzy Orange Studio Animacji a Mousetrap Games, jednocześnie określając także zysk z komercjalizacji gry.
 
- W dzisiejszych czasach, aby osiągnąć sukces komercyjny potrzebujemy być obecni z produkcją "Kosmiczny wykop" w codzienności widzów. Wiele dzieci ma swój smartfon, lub dostęp do tabletu rodziców, więc gra mobilna jest na to wspaniałym sposobem — mówi Paweł Pewny, producent serialu. — Wybraliśmy studio Mousetrap Games ze względu na doświadczenie w tworzeniu gier na podstawie licencji serialu animowanego, dużą elastyczność i dbałość o detale w grafice. -
 
- Produkcja gry opartej na wizerunku postaci z kreskówki gdzie głównym bohaterem jest Robert Lewandowski to świetna przygoda dla naszych game designerów, ale również duże wyzwanie i odpowiedzialność, bo dzieci są bardzo przywiązane do postaci swojego bohatera — mówi Edward Mężyk, Prezes Mousetrap Games. — „Na tym etapie mogę zdradzić tylko to, że wspólnie z producentami serialu zdecydowaliśmy się na grę karcianą. Wierzę, że taktyczna rozgrywka odda ducha piłkarskiego meczu i pozwoli graczowi poczuć się niczym prawdziwy trener galaktycznej drużyny piłkarskiej. Gracze będą mogli kolekcjonować karty piłkarzy o unikalnych zdolnościach, aby następnie wymyślać niebanalne strategie. Liczba możliwości jest niemal nieskończona - dodaje Mężyk.
 

źródło: Informacja prasowa

Komentarze (0):
Reklama
Reklama