dodano: 2021-03-28 20:00:01

Premiery gier przygodowych kwiecień 2021 roku. Miesiąc gier niezależnych i przesuwanych growych debiutów

Premiery gier przygodowych kwiecień 2021 roku. Miesiąc gier niezależnych i przesuwanych growych debiutów
17°
0

Premiery gier przygodowych kwiecień 2021 roku. Miesiąc gier niezależnych i przesuwanych growych debiutów. W co przygodowego zagramy w nadchodzącym miesiącu?

Kwiecień już za rogiem, także w kwestii gier przygodowych, które tym razem koncentrują się na twórcach niezależnych, mieszają gatunki i nie ma ich w zestawienie za wiele.

Premiery przygodowe kwietnia zaczynamy 6 kwietnia, kolejną grą Specialbit Studio, które ma na swoim koncie Angelo and Deemon: One Hell a Quest oraz Stormhill Mystery: Family Shadows.

Kolejną grą tegoż dewelopera jest The Wild Case ,w której przenosimy się w syberyjskie lasy, w których pojawiły się zwierzęta o dziwnie lśniących oczach. Bestie mogą zagrażać ludziom. Tajemnice w tym związane, będziemy odkrywać w nowej grze Specialbit Studio.

Gra dostępna w dystrybucji cyfrowej na Steam, w wersji na PC oraz Mac, na Steam.

Dwa dni później, 8 kwietnia swoją premierę będą miały trzy gry w klimacie przygodowym. Jedną z nich będzie przygodówka relaksacyjna, o biwakowym klimacie o tytule Croze Grove, gra stworzona przez studio Spry Fox LLC.

W grze przenosimy się na biwak, na którym odpoczywają nie tylko ludzie, ale także duchy i przenosimy się na nawiedzoną wyspę. Na niej czeka nas mnóstwo ciekawych zadań do wykonania.

Gra dostępna w wersji na PC, a także na PlayStation 4, Pro, Xbox One i Nintendo Switch.

Tego samego dnia, 8 kwietnia, swoją premierę będzie mieć platformowa przygodówka, w niezwykle krwawym stylu, o tytule 8 Doors: Arum's Afterlife Adventure. Tytuł został stworzony przez Rootless Studio i jest platformową przygodówką w stylu metroidvania.

Historia oparta na koreańskich podaniach ludowych, pozwala nam wcielić się Arum, dziewczynkę, która dobrowolnie wkracza do świata umarłych, by ratować swojego ojca.

Gra dostępna w wersji na komputery osobiste PC. 

Również 8 kwietnia zadebiutuje kolejna przygodówka, tym razem w narracyjnej formie, gra stworzona przez studio Playbae o tytule In My Shadow.

Gra jest dość specyficzną przygodówką platformową, z logicznym przesłaniem, w którym istotą jest manewrowanie cieniem. Historia zaś skupia się na dziewczynce, która musi poradzić sobie z traumą. 

Gra dostępna w wersji na komputery osobiste PC. 

9 kwietnia zadebiutuje przygodowa gra narracyjna, w eksploracyjnym stylu, stworzona przez Tonguça Bodura, który ma na swoim koncie także Lucid Cycle. Nowa gra tegoż twórcy nosi tytuł Cions of Vega.

Przeczytaj również: Zbliżające się premiery gier - Kwiecień 2021, powolna rozgrzewka przed większymi premierami..

Historia przenosi nas do tajemniczego miasteczka, w którym w tajemniczy sposób giną dzieci. Wcielamy się w ojca i syna o imieniu Logan. Oboje poszukują, córki, a Logan siostry, która uciekła z domu.

Gra dostępna w wersji na komputery osobiste PC.

Na kolejna grę będziemy musieli poczekać aż do 14 kwietnia, kiedy to na Steam zadebiutuje kolejny projekt studia Frostwood Interactive, mającego na swoim koncie przygodówkę narracyjną Rainswept.

Forgotten Fields jest grą stworzoną w podobnym stylu jak poprzednia gra tegoż twórcy, ponownie opiera się na opowieści, w której narracja jest najważniejsza. Tym razem bohaterem jest również mężczyzna mający blokadę twórczą, który odzyskuje ją w swoim rodzinnym miasteczku.

Gra dostępna w dystrybucji cyfrowej na Steam, w wersji na PC, Mac i Linux. 

Dzień później, 15 kwietnia zadebiutować ma gra, która swoją premierę miała mieć w lutym tego roku, ale została przeniesiona na połowę kwietnia. Jest to dzieło Lexip Games o tytule Silence Channel.

Opowieść, która łączy w sobie elementy przygodowe, jak i ukryte przedmioty, w klikacie horroru. Bohaterem jest John Martin, reporter śledczy wysłany w odległe miejsce. Ma sprawdzić dziwne pogłoski o nadprzyrodzonych zjawiskach, dziwne obserwacje. 

Gra dostępna w wersji na komputery osobiste PC. 

30 kwietnia premierę będzie mieć natomiast drugi epizod The Lost Legends of Redwall: The Scout Act II, gra stworzona przez Soma Games.

Gra została osadzona w świecie bestsellerowych książek o Redwall, a drugi jej odcinek, przenosi graczy w wydarzenia bezpośrednio poprzedzające to co zdarzyło się w epizodzie pierwszym. Pokonawszy morderczego Scumsnouta musimy przedostać się do walki, aby odnaleźć swoją zaginioną ukochaną.

Gra dostępna w dystrybucji cyfrowej na Steam, w wersji na PC. 

Kwietniowe daty premier, bez określenia konkretnego dnia, mają jeszcze dwie przygodówki mieszające gatunki. Jedną z nich jest Scarlet Hood and the Wicked Wood autorstwa Devespresso Games.

Gra luźno inspirowana książką "Czarnoksiężnik z Krainy Oz", pozwala graczom wcielić się w młodą kobietę o imieniu Scarlet, która trafia do krainy rodem ze wspomnianej książki. 

Gra dostępna w wersji na PC, z debiutem na Steam. 

Także w kwietniu zadebiutuje inna mieszana gra przygodowa, będąca przygodową grą platformową, w uroczym, ręcznie malowanym stylu. Jej tytuł brzmi Hoa i jest to gra stworzona przez Skrollcat Studio.

W grze wcielamy się w tytułową postać imieniem Hoa, która rusza przed świat pełen magii, do miejsca, w którym wszystko się zaczęło, przy okazji poznając wiele ciekawych stworzeń, które twórcy określają, jako sama słodycz.

Przygodowo-platformowo-logiczna gra dostępna jest w wersji na komputery osobiste PC. 


Komentarze (0):
Reklama
Reklama