dodano: 2019-02-28 18:00:01

Premiery gier przygodowych marzec 2019. Czuć powiew wiosny!

Autor: agusia16
Premiery gier przygodowych marzec 2019. Czuć powiew wiosny!
12°
0

Zbliża się marzec, więc pora przybliżyć Wam przygodówki, w które zagramy w nadchodzącym miesiącu, a ten sypnie godnymi uwagi growymi projektami, które niosą powiew wiosennej świeżości. Jakie to gry? O tym w tym wpisie.
 
Nie wiem jak Wy, ale mnie czas zdecydowanie przyspieszył i galopuje do przodu, pewnie ku upragnionej wiośnie, którą czuć już za naszymi oknami. Wiosenne ocieplenie widać także w nadchodzącym miesiącu, w którym miłośnicy gier fabularnych doczekają się kilku bardzo interesujących tytułów. Nie zabraknie także przygodówek, które debiutować będą na konsolach, ciesząc zapewne użytkowników takich właśnie growych platform. 
 
Przygodowy miesiąc zaczniemy od premiery niezależnej przygodówki studia Broken Rules, zatytułowanej: Old Man's Journey na konsolach Xbox One, która nastąpi 4 marca.
 
Ta skupiona na eksploracji, a także zagadkach logicznych, wykonana w wyjątkowym stylu graficznym produkcja, o której wspominaliśmy już na łamach naszego serwisu w tym miejscu, to głęboka historia, w której bohaterem jest staruszek udający się w swoją ostatnią podróż, której celem jest połączenie się z rodziną.
 
Gra miała już debiut w wersji na PC, teraz zagrają w nią także posiadacze konsol Xbox One.

 
Dzień później, bo już 5 marca na konsolach PlayStation 4, Xbox one i Nintendo Switch zadebiutuje Beat Cop: Console Edition, o czym wspominał Wam Tamer w tym wpisie.
 
Beat Cop to połączenie klasycznej przygodówki point and click z elementów gatunku time management, gra stworzona przez studio Crunching Koalas, wykonana w stylu graficznym retro czyli pikselowej grafice, w której wcielamy się w nowojorskiego policjanta,  Jacka Kelly, który oskarżony o zabójstwo zostaje zdegradowany do rangi posterunkowego, który na domiar złego ma na pieńku z lokalną mafią. 
 
Więcej informacji na temat gry poznacie w recenzji do której przeczytania, serdecznie Was zapraszamy, jeśli jeszcze nie mieliście okazji tego zrobić. 

Beat Cop - recenzja

 
Tego samego dnia, również 5 marca swój debiut będzie miała pierwsza godna uwagi przygodówka w tym miesiącu, a może nawet w roku,  narracyjny, wciągający thriller polityczny rozgrywający się w czasie rzeczywistym, dzieło White Paper Games, które na konsole wyda w naszym kraju firma Cenega.
 
Fabuła przenosi graczy w lata 80-te ubiegłego wieku, kiedy to zamach terrorystyczny pozbawiający życie kilkudziesięciu osób skłania rząd do wprowadzenia znacznego ograniczenia swobód obywatelskich. Wcielamy się w dziennikarza, który w czasie rzeczywistym będzie miał za zadanie przesłuchać świadków, z których każdy przedstawia zdarzenie w inny sposób.
 
Gra zyskała ostatnio nowy zwiastun, który przybliża graczom sposób prowadzenia śledztwa, o czym miał przyjemność pisać dla Was Tamer.
 
The Occupation ukaże się na PC, PlayStation 4, Pro oraz Xbox One.

 
Dwa dni później czyli 7 marca swoją premierę na konsolach Nintendo Switch będzie mieć przygodowa gra akcji z elementami science - fiction, stworzona przez  studio Blue Isle Games, zatytułowana: Valley.
 
W grze wcielamy się w postać, która ma przyjemność poznać rozległy i piękny świat Doliny, wykorzystując moc egzoszkieletu, który zapewnia wyjątkową szybkość i zwinność. Ma on także niecodzienną i tajemniczą zdolność manipulowania życiem i śmiercią każdej żyjącej istoty na ziemi.
 
Valley dostępna jest na PC, PlayStation 4, Pro, Xbox One oraz Nintendo Switch. 

 
11 marca świat gier wzbogaci się o kolejną niezależną przygodówkę, o której mieliśmy okazję wspominać w tym newsie, grę stworzoną przez autora dobrze przyjętych produkcji z gatunku escape room, człowieka znanego jako scriptwelder.
 
Produkcja w przeciwieństwie do wspomnianych gier, tym razem nastawiona jest na przetrwanie i ukrycie się, łącząc klasykę przygodową z tradycyjnym survivalem. Wcielamy się w niej mężczyznę o imieniu David, samotnego podróżnika, który w post-apokaliptycznej rzeczywistości musi zmierzyć się z nawiedzającymi go koszmarami, ale i z przeciwnościami losu i licznymi wrogami.
 
Don't Escape: 4 Days in a Wasteland zadebiutuje na Steam oraz GOG.cm w wersji na PC.

Już następnego dnia, 12 marca cieszyć będziemy się klasyczną przygodówką Trüberbrook – A Nerd Saves the World, dziełem studia BTF, która zagości zarówno na platformie Steam, jak i GOG.com. 

O grze mieliśmy okazję wspominać już wielokrotnie, gdyż godna jest uwagi nie tylko z racji świetnie zapowiadającej się fabuły, klasyczności w każdym calu, ale i formy wykonania, stworzenia w pełni przy udziale rzeczywistych modeli miniaturowych, uchwyconych za pomocą skanera 3D, które przenoszą graczy do tytułowego małego miasteczka, a raczej wsi w Niemczech, do której przysłany zostaje ze Stanów Zjednoczonych, młody fizyk kwantowy, Tannhauser. Szybko odkrywa, że ludność tego na pozór leniwego miejsca, skrywa bardzo mroczne tajemnice. O grze przeczytać możecie między innymi tutaj.

Trüberbrook – A Nerd Saves the World zadebiutuje w  sprzedaży w wersjach na Windows, Mac, konsole PlayStation 4 i Xbox One a później także na  urządzeniach mobilnych. 17 kwietnia gra zadebiutuje na konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. 

Kolejny ważny growy, przygodowy debiut to dzień 21 marca, kiedy to pojawi się We. The Revolution, rodzima przygodówka z elementami symulacyjnymi wykonana w bardzo charakterystycznej grafice, stworzona przez studio Polyslash.

O tej grze także już Wam wspominaliśmy, między innymi przy okazji daty premiery. Gra, której wydawcą stała się firma Klabater, opowiada nam historię, której istotą są wybory. Wcielamy się bowiem w sędziego, od którego zależeć będzie kto straci głowę, a kto gilotyny uniknie. Przejmując kontrolę nad protagonistą zajmiemy się sprawami zwykłych ludzi, ale i przestępców. A także zbieraniem dowodów, przesłuchiwaniem świadków i tym podobnym. Nie zabraknie też knowań i intryg. 

We. The Revolution zadebiutuje na platformach PC na Steam oraz GOG.com.

26 marca zakończy się historia Clem i jej podopiecznego AJ w The Walking Dead: The Final Season, które zadebiutuje w czwartym i ostatnim już epizodzie, stworzonym tak jak poprzedni przez zespół studia Skybound Entertainment.

Gra, jak wiecie borykała się z wieloma trudnościami, a jej zakończenie mogło nie dojść do skutku, spowodowane upadkiem Telltale Games. Dziś już jesteśmy po trzech odcinkach i czekamy na finał, który nastąpi, jak wspomnieliśmy, niebawem. Historia oczywiście kontynuuje przygody Clem, która być może znalazła swoje miejsce na ziemi i która jako przywódca grupy boryka się z wieloma, jeszcze trudniejszymi wyborami.

Na stronie znajdziecie recenzję dwóch pierwszych epizodów, wkrótce także kolejny, więc bądźcie czujni. 

The Walking Dead - The Final Season: Done Running - recenzja

The Walking Dead: The Final season - Suffer the Children - recenzja

The Walking Dead: The Final Season zadebiutuje także w pudełkowych wersjach na PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch na Epic Games Store. 

Przygodowy miesiąc marzec zakończymy 28 marca, przynajmniej oficjalnie, przygodową grą akcji stworzoną przez niezależne studio Rose City Games, zatytułowaną The World Next Door.

O grze mieliśmy okazję wspominać  w tym wpisie, więc przypominamy jedynie, że jest to gra czerpiąca inspirację z mangi i anime, skupiona na  narracji, ale i pełna akcji, z błyskawicznymi bitwami logicznymi, w której przenosimy się do nadprzyrodzonego świata Emrys, by jako Jun, wykorzystać swoje nowo odkryte magiczne umiejętności i walczyć z demonami, zaprzyjaźnić się z mistycznymi stworzeniami i odnaleźć drogę do domu.

The World Next Door zadebiutuje na Steam, GOG.com oraz Humble Store w wersji na PC, Mac oraz Nintendo Switch.

W nadchodzącym miesiącu być może zadebiutują także inne ciekawe produkcje, których daty wydania dalej trzymane są w tajemnicy. Gdy tylko będziemy wiedzieli na ich temat nieco więcej, natychmiast damy Wam znać. Tymczasem zachęcamy do komentowania, dzielenia się swoimi przemyśleniami na temat marcowych przygodówek. Co o nich myślicie? A może czekacie na jakąś z utęsknieniem. Dajcie znać!


Komentarze (0):