dodano: 2020-01-26 20:00:01
PC

Przedostatni epizod Song of Horror ma już swoją datę premiery

Autor: agusia16
Przedostatni epizod Song of Horror ma już swoją datę premiery
17°
0

Song of Horror w epizodzie czwartym i przedostatnim, dzieło Protocol Games i 🚀 Raiser Games ma już swoją datę premiery. Zagramy już 30 stycznia. 
 
Song of Horror to klasyczny survival horror, czerpiący inspiracje z powieści pisarza grozy, H.P. Lovecrafta. W grze, która została podzielona na pięć części próbujemy zmierzyć się nie tylko z tajemnicą, ale i poczujemy klimat znanych gier grozy o przetrwaniu, takich jak: Alone in the Dark, Resident Evil i Silent Hill. Trzy rozdziały są już dostępna na platformie Steam. Przedostatnim, epizod czwarty, zadebiutuje 30 stycznia 2020 roku. 
 
 Song of Horror zadebiutuje na konsolach w drugim kwartale 2020 roku
 
W grze mierzymy się z niewidzialnym przeciwnikiem, posiadającą niezwykłą moc, potrafiącą się uczuć mroczną siłą, zwaną The Presence. Gdy przegramy, gdy zła moc nas pokonana, postać, którą kierujemy umiera na zawsze i bezpowrotnie. Epizod czwarty, który zbliża grę do finału, przynosi z sobą niezwykle gęstą i straszną atmosferę, która niejednego gracza poważnie wystraszy. 
 
Każdy z rozdziałów to rozgrywka czerpiąca inspiracje z gier w klimacie horroru. Epizod numer cztery to nawiązanie do dzieł Frictional Games, współczesnej przygody z horrorem, Amnesia: The Dark Descent. Tym razem gracze zmierzą się z tajemnicą St. Cecilia's Abbey, próbując przetrwać, w odcinku, którego rozgrywka przewidziana jest na długie 8 godzin. 
 
Gracze będą mieli zatem okazję dowiedzieć się co stało się z mnichami z makabrycznego Opactwa św, poznając opactwo z różnej perspektywy, w zależności od tego, jaką postać wybierzemy. Dzięki dokładności gracza i rozległej eksploracji, odblokujemy nowe obszary.
 
Rozdział czwarty i już przedostatni pozwoli graczom poznać nową postać. Będzie nią Ernest Finnegan, znany archeolog, którego historię poznamy z czasów jego chwały i znajomości z drogim przyjacielem Husher'em. Gdy Ernest dowiedział się jak niebezpieczne jest opactwo, nawiedzony przez własne poczucie winy za pozostawienie Hushera samego, teraz szuka pomocy. Inne postacie dołączą do niego, w zależności kto przetrwał w poprzednich rozdziałach, dzięki Waszej grze. 
 
- Jesteśmy w fazie końcowej, a Epizod 4 podnosi nieco napięcie - tak jak można się to było spodziewać - twierdzi Carlos Grupeli, założyciel Protocol Games, studia Song of Horror. - To emocjonalny czas dla studia. Po dwóch kampaniach na Kickstarterze i kilku kolejnych potknięciach na drodze ku premiery, wszystko układa się w całość. Jest jeszcze dużo więcej do zrobienia. Piąty i ostatni odcinek mamy dopiero za kilka miesięcy, a potem gracze PlayStation 4 i Xbox One mogą wziąć na siebie całą grę w jednym przebiegu, gdy trafi ona na konsolę pod koniec roku. To będzie wielki rok. 
 
Song of Horror dostępny jest w wersji na PC. Premiera na konsole PlayStation 4, Pro oraz Xbox One przewidziana jest pod koniec 2020 roku.
 
Karta gry na Steam
 

źródło: Informacja Prasowa

Komentarze (0):
Reklama
Reklama