dodano: 2020-03-31 20:00:01
PC

Przygodówki darmo# 12 - The Land of Crows stała się grą darmową

Autor: agusia16
Przygodówki darmo# 12 - The Land of Crows stała się grą darmową
18°
0

The Land of Crows, gotycka klasyczna przygodówka inspirowana twórczością literacką, utrzymana w mrocznym stylu, niezależnego twórcy jest tytułem darmowym.
 
The Land of Crows, przygodówka autorstwa Norberta Geralda Matyńki czyli studia Gemlore, która swoją premierę miała 23 grudnia zeszłego roku w płatnej wersji, teraz jest udostępniona za darmo.
 
The Land of Crows, rodzima niezależna przygodówka w gotyckim stylu
 
Twórca tłumaczy swoją decyzję chęcią podzielenia się z graczami tytułem, który sam uważa za niezależny eksperyment i jednocześnie pierwszą grę, którą ukończył w całości. Dla twórcy satysfakcją jest, jak nadmienia, sama świadomość, że ktoś w tę grę gra, że miłośnicy przygodówek chcą się dzielić wrażenia z jej przejścia. 
 
The Land of Crows to przygodówka inspirowana literaturą przedromantyczną, romantyczną i gotycką, bazując na takich autorów jak: E.A. Poe, J.W. Goethe, A. Mickiewicz, J. Słowacki, ale także z mitów miłosnych. Gra jest połączeniem klasycznej przygodówki "wskaż i kliknij" z horrorem, który charakteryzuje się czarno-białym stylem graficznym. Gra nawiązuje nie tylko do literatury, światowej, a także polskiej, ale i przybliża graczom wątki historyczne
 
W przygodówce wcielamy się w młodego szlachcica Jana Bonawenturę Jabłonowskiego, który pewnego dnia na prośbę swojego przyjaciela, który napisał do niego niezwykle dramatyczny list, przejeżdża na Kujawy. Zjawia się pewnego deszczowego, ponurego dnia w miejscu pełnym kruków i wron, wkrótce poznając mroczną tajemnicę deszczowej równiny Kujaw, dziewiętnastowiecznej Polski. 
 
Tha Land of Crows dostępna jest za darmo na platformie Steam w wersji na komputery PC.  
 
Karta gry na Steam
 

Galeria:

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Komentarze (0):
Reklama
Reklama