dodano: 2020-03-21 20:00:02
PC

Przygodówki ze znakiem zapytania #1 - The Season of the Warlock

Autor: agusia16
Przygodówki ze znakiem zapytania #1 - The Season of the Warlock
16°
0

W pierwszym odcinku "Przygodówek ze znakiem zapytania" przedstawiamy klasyczną przygodową produkcję encomplotgames zatytułowaną: The Season of the Warlock. 
 
Branża gier, w tym także tych przygodowych bogata jest w zapowiadane growe premiery, które w końcu, prędzej czy później trafiają do sprzedaży. Są niestety wśród nich takie projekty, których debiut w świecie gier nadal nie jest pewny. Dlatego też ruszamy z nowym growym cyklem o tytule "Przygodówki ze znakiem zapytania". Na pierwszy ogień The Season of the Warlock na którą czekamy już ładnych parę lat. 
 
Klasyczna przygodówka Syberia na szczegółowym poradniku, solucji
 
O The Season of the Warlock, wcześniej The Weird Story of Waldemar The Warlock usłyszeliśmy podczas kampanii i Kickstarterze i głosowaniu na Steam Greenlight, kilka lat temu. Obiecująco prezentujące się demo, ciekawa, rzeczowa strona oficjalna, interesujące zapowiedzi, wyglądały bardzo zachęcająco, szczególnie dla zwolenników klasycznych przygodówek z klimatem dreszczyku, w pięknej oprawie graficznej. Niestety wkrótce potem o grze studia encomplotgames zrobiło się cicho. Nie wiemy, czy projekt został całkowicie zawieszony, czy też jego produkcja została odłożona w czasie. 
 
The Season of the Warlock to klasyczna przygodówka w stylu point and click, która łączy czarny humor, z klasyką przygodową i dawką horroru. Gra charakteryzuje się urokliwą grafiką i tradycyjnymi rozwiązaniami przygodowymi, skupiającymi się na zagadkach przedmiotowych. 
 
Opowieść rozgrywa się w fikcyjnej krainie Groldavii, miejscu przesiąkniętym legendami, w którym dawno temu rządził szatański władca feudalny, Waldemar, którego uważano za czarnoksiężnika o wielkiej mocy i równie wielkim okrucieństwie. Pewnego dnia został on zdradzony przez swoich uczniów, a następnie spalony na stosie.  
 
Wiele lat później zgłębianiem jego wiedzy, zajął się Alistair Ainsworth, Anglik z obsesją na punkcie okultyzmu. Pochłonięty badaniami nad dziełem Waldemara, Alistar zamieszkał w starym zamku, w który kiedyś był miejscem zamieszkania legendarnego nekromanta. Towarzyszem Alistaira Ainsworthza w przepastnej budowli, stał się lojalny, ale i kontrowersyjny lokaj o imieniu Nigel. Wkrótce oboje odkryli dziwne moce imponującego i zniewalającego portretu samego czarnoksiężnika, który wydawał się być miejscem przechowywania duszy czarnoksiężnika, który pragnął dokonać zemsty na ludzkości, która pozbawiła go życia. Niedługo potem Alistar otrzymał od Waldemara propozycję, której ciężko było się mu oprzeć.  
 
The Season of the Warlock to jedna z tych przygodówek, która dalej nie ma swojej daty premiery. Gra, jeśli oczywiście kiedyś zadebiutuje, to pojawi się na komputerach osobistych PC oraz Mac. 
 
Karta gry na Steam
 

Galeria:

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14

Komentarze (0):
Reklama
Reklama