Wielu graczy marzy o prawdziwym potworze, zapewniającym nam gigantyczną wydajność. To właśnie ten model! Oto nasza recenzja Acer Predator Orion 9000.
Dzięki uprzejmości Acera miałem niedawno przyjemność zapoznać się z jednym z najmocniejszych komputerów do grania. Jeżeli stać Was na tego potwora to z pewnością będziecie zadowoleni z jego potężnej mocy, niestety muszącej nadrabiać pewne wady tego urządzenia. O tym co nie do końca zagrało w sprzęcie z absolutnego topu, będziecie mogli przeczytać w poniższej recenzji.
Mega paka... - Pierwsze wrażenia
Sprzęt trafił do mnie w bardzo dużym i prostym kartonie, w którym w środku znalazły się specjalnie wykonane zabezpieczenia, dzięki którym w środku wszystko mieściło się bezpiecznie, a wyciągnięcie urządzenia było naprawdę błyskawiczne. U dołu zagospodarowano przestrzeń na mały kartonik kryjący w sobie okablowanie oraz dokumenty. Jak widać nie trzeba było zrobić wiele, aby dostarczyć klientowi wszystkiego czego potrzebuje. Jedynym problemem była sama waga urządzenia, które jest na tyle duża, że zdecydowanie może stanowić problem w kwestii samego wyciągnięcia. Najłatwiej jest położyć całość na boku i powoli starając się "uwolnić" całość, pamiętając przy tym o zapewnieniu sobie dużej dawki przestrzeni z tyłu.
Acer Predator Orion 9000 to urządzenie, które jak już ustawimy to od razu wiemy, że będziemy mieli do czynienia z imponującym wręcz rozmiarowo urządzeniem. Jeżeli lubicie obudowy High-Tower to bez wątpienia będziecie się mogli delektować urządzeniem dostarczającym nie tylko wysokość, ale także przydatne rozwiązania pokroju znajdujących się z tyłu kółek do szybszego poruszania się, na froncie znajdziemy nie tylko podświetlenie, wentylatory, przycisk do uruchamiania czy wykorzystania pełnej wydajności, ale także wysuwane ramię do zawieszenia słuchawek czy gogli wirtualnej rzeczywistości. Ponadto na szczycie umieszczono także dwa uchwyty, dzięki którym będziemy się mogli szybko umieścić tego PC-ta w określone miejsce. Z znalazła się także możliwość umożliwiający błyskawiczne skrzydła.
Wewnątrz przestrzeń nie tylko została w pełni wykorzystana za sprawą specjalnych dodatków, dzięki którym całość nie tylko wciąż oferuje nam gigantyczną przestrzeń, ale także umożliwia cieszenie się praktycznie pełnym porządkiem. Z tyłu znajdziemy sporą ilość złącz, dzięki którym podłączymy sprzęt z innymi urządzenia i gniazdkiem.
Zapomnieć nie możemy także o sporej ilości podświetlenia, które możemy dowolnie ustawić, zgodnie z naszymi preferencjami czy zwyczajnym humorem lub ochotą danego dnia. To jednak tylko część możliwości oferowanych przez oprogramowanie PredatorSense, dzięki któremu ustawimy wentylatory, podświetlenie czy skontrolujemy co się tak naprawdę dzieje z naszym sprzętem.
Podzespoły Acer Predator Orion 9000 - Co znajdziemy wewnątrz?
Z racji chęcią dostarczenia nam najwyższej możliwej jakości, zdecydowano się postawić na procesor Intel® Core™ i9-9980XE Extreme Edition, któremu towarzyszą dwie połączone ze sobą karty graficzne Nvidia GeForce RTX™ 2080 Ti, które dzięki mostkowi Nvidia Nvlink dostarcza nam wyśmienite wyniki wydajnościowe. Producent postawił także na czterokanałowa pamięć RAM DDR4 2666 z 128 GB i Intel® Advanced Vector Extensions 512 (Intel® AVX-512), dostarczające nam szybkość oraz wydajność. Zapomnieć nie sposób także o dyskach SSD M.2 PCIe z technologią NVMe. To wszystko razem umożliwia nam super wygodną zabawę, zarówno w rozdzielczości 4K, jak również znakomite i często spotykane 144 Hz razem.
Jak Orion 9000 wypada w grach? - Test
Chyba nikt kto czyta ten tekst nie ma obaw dotyczących tego, że mając tego typu urządzenie będziemy się mogli delektować wysokiej klasy wydajnością, która umożliwia nam ujrzenie wszystkich produkcji na najwyższych ustawieniach. Nie ma to znaczenia czy mówimy o dynamicznym Quake Champions, czy logicznym i stylizowanym Felix the Reaper, nie wspominając o Planet Zoo błyszczącym na kilku poziomach. Wyśmienicie zaprezentowało się także John Wick Hex, dzięki któremu możemy delektować się piekielnie efektownymi starciami. Nie ma sensu się długo rozpisywać o kolejnych tytułach, ponieważ w każdym z nich cieszyć się mogłem z absolutnie niewiarygodnego komfortu zabawy. Bez względu w co chcecie pograć, wszystko uruchamia się i działa super szybko oraz płynnie, także w wypadku regularnego grania w tytuły sieciowe, do czego dostosowany został ten komputer.
Recenzja Predator Orion 9000 - Gigantyczna moc i cena.
Predator Orion 9000 to komputer, który kosztuje obecnie grubo powyżej 10 tysięcy złotych, co z pewnością odrzuci wielu graczy z uwagi na to, że konieczne będzie dokupienie jeszcze monitora, myszki, podkładki oraz klawiatury. Jeżeli jednak stać Was na tego typu propozycję to będziecie się mogli delektować wysokiej klasy urządzeniem, które być może wciąż starczy nam na znakomite granie przez dwie generacje. Praktycznie topowa wydajność, niespotykana wydajność oraz możliwości sprawiają, że będziemy się cieszyć "wszystkim na full". Acer zadbał o zapewnienie znakomitych podzespołów, które zamknęły w środku wyśmienite chłodzenie, niestety radzące sobie jedynie w kwestii zapewnienia niskich temperatur oraz dużej ilości źródeł wiatru. Niestety kultura pracy bywa fatalna i w przypadku konieczności posiadania ciszy w pokoju, konieczne będzie wybranie odmiennej propozycji. Jeżeli te kwestie tak jak rozmiar Wam nie przeszkadzają to nie powinniście się zastanawiać, tylko od razu bierzcie się za tę propozycję, ponieważ dostarczy Wam ona absolutnie gigantyczną ilość godzin nieporównywalnej zabawy.
Dziękujemy Acerowi za udostępnienie Predator Orion 9000 do testów
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu