Recenzja Acer Swift 5 z i7-1165G7, ultrabooka mogącego zaskoczyć grających w podróży?

lubiegrac recenzje sprzetu Recenzja Acer Swift 5 z i7-1165G7, ultrabooka mogącego zaskoczyć grających w podróży?
Recenzja Acer Swift 5 z i7-1165G7, ultrabooka mogącego zaskoczyć grających w podróży?



Tamer Adas | 30 kwietnia 2021, 13:05

Zapraszamy Was do poniższej recenzji Acer Swift 5 z i7-1165G7, uniwersalnego ultrabooka o bardzo dobrej wydajności, baterii z certyfikatem Intel EVO, kompaktowym rozmiarem oraz wysoką kulturą pracy, nawet podczas wielu intensywnych sesji z wybranymi tytułami. Czy gracz znajdzie w tym modelu coś dla siebie?

Ultrabooki od dawna zachwycają swoim wyglądem, działaniem oraz możliwościami, tymczasem ich użyteczność oraz wydajność w ostatnich latach znacząco przyspieszyła, zapewniając także i graczom ciekawe możliwości. W super małym i lekkim sprzęcie umieszczono bardzo dobry procesor Intela, za sprawą którego nie tylko przyjemnie spędzimy czas podczas sesji z ulubionymi serialami i filmami, ale także będziemy mogli udanie spędzić czas z niezależnymi tytułami, które w ostatnich miesiącach wychodzą i są zazwyczaj dopracowane. W poniższej recenzji Acer Swift 5 z i7-1165G7 przedstawię Wam jakie tytuły możecie ograć na takim urządzeniu. Zatem, czy ultrabook może się przydać graczowi? Czy nadaje się on tylko do “indyków”, a może utrzyma nawet tytuły AAA?

swift_5_recenzja_9_ 

Acer Swift 5 z i7-1165G7 - Pierwszy kontakt

Swift 5 trafił do mnie w klasycznym dla Acera opakowaniu, w którym… dostrzegłem małą nowość. Laptop otoczony został wykonanym z kartonu zabezpieczeniem, najwyraźniej pochodzącym z odzysku. Wewnątrz znajdziemy także specjalny woreczek oraz plastikową, dodatkową formę zabezpieczenia. Oba elementy również nadają się do recyklingu, co może mieć dla niektórych znaczenie.

Wewnątrz zestawu znajdziemy ultrabooka, ładowarkę oraz przewód zasilający wraz z dokumentacją oraz gwarancją. Mamy zatem do czynienia ze standardowym pakietem, zawierającym wszystko to co potrzebujemy do podstawowej obsługi. Widać wyraźnie jak wiele pracy na przestrzeni lat włożono, aby obecnie zapewnić użyteczność i wygodę.

Już na etapie rozpakowania możemy poczuć to z jak lekką oraz kompaktową konstrukcją mamy do czynienia. W rękach czujemy co było najważniejsze do odzyskania, o ile poprzedni model był jeszcze lżejszy, o tyle został on odebrany dość mieszanie. Przyczyną była kwestia wrażenia zbyt dużej delikatności i braku poczucia, że sprzęt jest dobrze wykonany. Znajdujący się w moich rękach (precyzyjna nazwa modelu ze sklepu) jest nieco cięższy, ale posługuje się jeszcze lepszymi materiałami, dzięki czemu nie obawiamy się o jego wytrzymałość oraz bezpieczeństwo.

swift_5_recenzja_21_ 

Design Acer Swift 5 z i7-1165G7

Acer nie zdecydował się wprowadzać rewolucji designerskiej, co nie zmienia faktu, że od pierwszych chwil możemy się zakochać w Swift-ie 5. Drobne, wąskie i nieduże urządzenie w kolorze złotym (matowym) prezentuje się efektownie. Lekkość w rękach wspomagana jest poprzez odczuwalne usprawnienia dotyczące obsługi (już tej prawidłowej) oraz balansu. Konstrukcja oczywiście z przodu jest prostsza, z tyłu oczywiście się poszerza oraz pogrubia, gdzie mieszczą się wyloty ciepłego powietrza. Miałem obawy czy nie będzie to nagrzewać ekranu, ale inżynierzy i z tym sobie poradzili, jednocześnie blokując nagrzewanie się biurka, co miało miejsce w niektórych gamingowych laptopach. Po obu bokach nie brakuje zestawu złącz zarówno do bezpośredniej obsługi jak również do funkcji dodatkowych (HDMI). 

Wąziutka obudowa ekranu wraz super wąskie ramki ekranu faktycznie zajmują zdecydowaną większość powierzchni, co zwyczajnie musi się podobać. Gdyby nie kamerka to rezultat mógłby być jeszcze lepszy, ale na to pewnie jeszcze przyjdzie czas…. I tak jest bardzo dobrze, dzięki czemu otrzymujemy w małej obudowie niezłą przekątną samego wyświetlacza (14 cali). Tenże w moim modelu był dodatkowo dotykowy, ale dobrany IPS z niezłą jasnością oraz dobraną technologią, nie brudzi się specjalnie. Nie wiem jednak co będzie za rok czy za dwa, gdy ktoś będzie intensywnie, nie zawsze czystymi palcami smagał matrycę.

swift_5_recenzja_17_ 

swift_5_recenzja_24_ 

Przestrzeń na klawiaturę (posiadającą delikatne, ale widoczne białe podświetlenie), z tym samym, czytnikiem linii papilarnych pod nimi oraz panelem dotykowe, utrzymane są dokładnie w tym samym kolorze. Wyróżnia się jedynie certyfikat Intel EVO oraz malutkie cztery gumki na krańcach bocznych krawędzi, które zabezpieczają konstrukcję bez zbędnymi zarysowaniami. Złote elementy na całym froncie doskonale kontrastują z czarną ramką i samym wyświetlaczem, doskonale się prezentując, podkreślając elegancję i szyk urządzenia. Nie zabrakło nawet małych, atrakcyjnych akcentów, takich jak wspomniane gumeczki czy też lekkie wcięcie w konstrukcji na wysokości touchpada, zaprojektowane pod kątem wygodnego otwierania całości. To pokazuje jak inżynierzy słuchają użytkowników i sprytnie wprowadzają cenne rozwiązania!

Na górze złotej konstrukcji znajdziemy odbijające się logo, natomiast na dole od razu wyróżniają się gumkowane nóżki (swoją drogą spisujące się bardzo dobrze) tym razem w czarnym kolorze (jasne są malutkie i mieszczą się na styku wyświetlacza oraz segmentu z klawiaturą). Dół, co ciekawe, jest również utrzymany w pełni matowo złotym, co wyróżnia się na tle wielu urządzeń. Spójność obudowy udało się zachować, zapewniając naprawdę atrakcyjną konstrukcję. To także świetna robota, także w kontekście funkcjonującego sytemu odchylania się i otwierania, za sprawą którego mechanizm obracający się zapewnia lekkie wychylenie, za sprawą którego możemy wszystko komfortowo obserwować, nawet w chwilach gdy słońca nie brakuje. W dodatku całość może się wizualnie podobać, a totalnie bezgłośne działanie jedynie udoskonala to wrażenie.

swift_5_recenzja_8_ 

Codzienne użytkowanie i praca z Acer Swift 5 z i7-1165G7

Podczas pracy czy zwykłego przeglądania sieci z przyjemnością obcowałem z tym laptopem, nie mogąc w zasadzie narzekać na nic. Wszystko działa szybko, konstrukcja ze swoją lekkością szybko się dostosowuje do naszych potrzeb. Urządzenie naprawdę długo działa na baterii, wyraźnie widać że certyfikat EVO nie był przypadkowy. W razie co ładowanie i tak przebiega sprawnie.

Podczas zdecydowanej większości aktywności sprzęt pasywnie lub na minimalnym poziomie aktywności działał i utrzymywał bardzo wysoki poziom kultury. W zasadzie nawet podczas najbardziej intensywnych sesji ultrabook nie wydawał z siebie żadnych większych odgłosów, dzięki czemu nie będziemy przyciągać uwagi swoją obecnością i konsumowania wszelakich treści ze względu na głośność. 

swift_5_recenzja_4_ 

Oprogramowanie w Swift 5 (2021)

Acer w tym modelu nie próbował zmieniać programowania Windows 10 Home, jednakże zdecydował się zapewnić narzędzia do obróbki zdjęć czy filmów, zatem narzędzi nieco niestandardowych, ale przydatnych podczas pracy, szczególnie poza domem. Widać chęć zachowania czystości systemu od Microsoftu, uzupełniając go o kilka opcji, za sprawą których będziemy mogli zaoszczędzić nieco czasu.

Acer Swift 5 z i7-1165G7 - test w grach

Z racji, że nie jest to sprzęt do grania i posiada zintegrowaną jednostkę graficzną Intel Iris Xe Graphic, zdecydowałem się przeprowadzić test na grach niezależnych (różnego typu) oraz na tytułach wieloosobowych w postaci Valoranta oraz Fortnite’a.

swift_5_recenzja_gra_4_ 

20210409000547_1_P 

Na początku odpaliłem Nanotale, które wyszło w zeszłym miesiącu i na Acer Swift 5 z i7-1165G7 mogłem liczyć na około 30 klatek na sekundę, z zauważalnymi spadkami podczas najbardziej intensywnych segmentów walki. Następnie sprawdziłem jak się można na tym urządzeniu pobawić z Mr. Prepper, gdzie stabilność na poziomie 35-40 klatek na sekundę z najwyższymi ustawieniami (tak jak przy Nanotale) była uzyskiwana nawet pomimo zauważalnego ciepła wraz z chwilami gorącem. 

swift_5_recenzja_gra_7_  

swift_5_recenzja_gra_5_ 

W przypadku również niedawno wydanego The Last Order Dungeons mogłem liczyć na super stabilne 60 klatek, co w grze arcade jest niezwykle cenne! W końcu liczy się każda najmniejsza chwila… Nieco gorzej, ale wciąż świetnie funkcjonowało Roki, które ze swoją zjawiskową grafiką uzyskiwało minimalnie 55 klatek na sekundę. Mający już trochę na karku RUINER bardzo dobrze funkcjonował w prawie stały 30 FPS-ach.

swift_5_recenzja_gra_1_ 

swift_5_recenzja_gra_6_ 

Naprawdę kiepsko było w przypadku testowania Close to the Sun, gdzie niestety automatycznie tytuł ustawił niskie ustawienia, jednocześnie radząc sobie w najlepszych chwilach z poziomem 25 klatek, przy czym standardem będzie raczej mało grywalne 20. Zupełnie inaczej prezentowała się gra Hades, która równie mocno nagrzewała konstrukcję, ale gwarantowała absolutnie stabilne 60 FPS-ów!

swift_5_recenzja_gra_3_

 swift_5_recenzja_gra_8_ 

W przypadku wspomnianego Valoranta, mogłem liczyć na stabilne klatki na poziome oczekiwanych 60 klatek, dzięki czemu nie będziemy specjalnie wiele odstawiać od wymiataczy na 120 i 144 Hz. Tak dobrze niestety nie jest w przypadku Fortnite’a, gdzie o ile w chwilach spokojniejszych możemy delektować się stabilną “sześćdziesiątką”, ale niestety w najistotniejszych momentach średnia niestety spada często aż do około 40-45 wyświetlanych obrazów na sekundę.

swift_5_recenzja_gra_2_ 

Wyniki wydajności Acer Swift 5 z i7-1165G7 w 1080p

Wspomniane powyżej gry na omawianym modelu laptopa uzyskiwały następujące rezultaty wydajności:

 

Gra Format Rozdzielczość Średnia liczba klatek na sekundę Maksimum
Close to the Sun 16:9 1920 x 1080 20-25 38
Fortnite 16:9 1920 x 1080 40-63 65
Hades 16:9 1920 x 1080 60 60
Mr. Prepper 16:9 1920 x 1080 24-37 46
Nanotale - Typing Chronicles 16:9 1920 x 1080 27 39
Roki 16:9 1920 x 1080 58 65
Ruiner 16:9 1920 x 1080 30 44
The Last Order: Dungeons 16:9 1920 x 1080 60 142
Valorant 16:9 1920 x 1080 60 71

swift_5_recenzja_18_ 

Specyfikacja Acer Swift 5 z i7-1165G7

  • System Operacyjny - Windows 10 Home (64-bit)
  • Procesor i chipset - Czterordzeniowy (z 4 rdzeniami) Intel Core™ i7-1165G7 z taktowaniem 2,80 GHz (4,70 GHz w trybie turbo)
  • Cache - 12 MB
  • Pamięć standardowa - 8 GB iLPDDR4X
  • Pamięć SSD - 512 GB PCI Express
  • Przekątna ekranu - 35.6 cm (14")
    • Ekran wielodotykowy
  • Technologia wyświetlacza - In-plane Switching (IPS) CineCrystal, LCD
  • Rozdzielczość ekranu - Full HD (1920 x 1080)
  • Metoda podświetlenia - LED
  • Karta graficzna - Iris Xe Graphics
  • Głośniki- 2
  • Sieć i komunikacja
  • Bezprzewodowa sieć LAN 
    • standard IEEE 802.11 a/g/n/ac/ax
    • bezprzewodowej sieci LAN Intel®
    • Wi-Fi 6 AX201
    • Bluetooth 5.1
  • Urządzenia wbudowane
    • Kamera internetowa
    • Czytnik biometryczny
    • Mikrofon
  •     • Złącza:
    • HDMI
    • 3x USB typu C
    • Liniowe audio
  • TouchPad
  • Klawiatura (podświetlana)
  • Bateria
    • Maksymalny czas pracy baterii 15 Godzina
    • Typ -  Litowo - jonowa (Li-Ion)
    • Maksymalna moc zasilacza - 65 W
  • Rozmiar 
    • Wysokość - 14.95 mm
    • Szerokość - 318.9 mm
    • Głębokość - 207 mm
  • Waga - ok. 1,05 kg
  • Kolor obudowy - złoto-czarny

 

swift_5_recenzja_1_

Bateria w Acer Swift 5 (i7-1165G7)

Producent (zresztą bardzo słusznie) chwali się otrzymaniem ze strony Intela zaświadczenia EVO, za sprawą którego jako użytkownicy możemy być pewni, że sprzęt został niezależne oceniony pod względem długości pracy na baterii i mówimy tutaj o faktycznej pracy, a nie o działaniu w niższych ustawieniach z prawie zgaszonym ekranem. W przypadku tego modelu granie w najbardziej wymagające tytuły przy podświetleniu (podać poziom) 3 godziny to spokojna zabawa bez ustanku. Zwykłe użytkowanie w formie przeglądania sieci, oglądania filmów, seriali czy konsumpcji w moim teście przebiegało to mniej więcej zgodnie ze wskazaniem Acera i Intela. Wspomniane EVO może być wyznacznikiem, którym wielu użytkowników będzie się kierować w przyszłości!

 swift_5_recenzja_15_ 

Recenzja Acer Swift 5 z i7-1165G7 - Świetny sprzęt do pracy i nie tylko?

Przyznam się szczerze, że nie spodziewałem się, że omawiany Switch 5 poradzi sobie aż tak dobrze z wieloma tytułami. Nawet bardziej rozbudowane tytuły niezależne jak wspomniany Hades, działały super płynnie lub po prostu płynnie, dostarczając w ten sposób nie tylko świetną zabawę, ale także mobilność nieco gorszą niż ta znana z Nintendo Switcha. Bez wątpienia nie jest to sprzęt do grania sensu stricte, ale jeżeli poszukujecie czegoś do pracy, zabawy czy mobilnego i udanego spędzania czasu poza domem to bez dwóch zdań ten ultrabook może i nawet powinien Was zainteresować.

Elegancki design, świetne podzespoły, przemyślane rozwiązania, znakomity wyświetlacz to pakiet bardzo uniwersalny oraz jakościowy. Nie możemy jednak zapomnieć o tym, że podczas intensywnych sesji z grami zmagać się będziemy z nagrzewaniem się, odczuwalnym ciepłem oraz potencjalnymi zauważalnymi spadkami wydajnością w takich okresach jak lato, gdzie poza domem zabawa może być problematyczna. Poza tym jednak lekkość i wydajność, może uzasadnić zakup za niemałe pieniądze.

Dziękujemy Acer za udostępnienie modelu Swift 5 do testów!

 

Strona producenta

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

12345678910111213141516171819202122232425262728293031
Tagi: testy,
Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners