dodano: 2019-12-14 18:25:14

Recenzja AOC Q2781PQ - Monitor do pracy i... dla niedzielnych graczy

Autor: AnoX
Recenzja AOC Q2781PQ - Monitor do pracy i... dla niedzielnych graczy
22°
0

AOC Q2781PQ to nowa producenta znanego z gamingowych monitorów, który przedstawił propozycję dla segmentu domowego i biurowego. Recenzja AOC Q2781PQ!
 
Autor: Piotr Piekarski
 
Jeśli szukacie monitora do biura lub mieszkania, który nie zeszpeci Wam wnętrza i nie sprawi, że będziecie musieli sprzedać nerkę, AOC Q2781PQ to rozsądny wybór. 

Styl przede wszystkim...

Zacznijmy od tego, co rzuca się w oczy od razu po postawieniu monitora na biurku, a więc od designu. AOC Q2781PQ wygląda zaś świetnie. Cienka ramka, delikatna nóżka i podstawa o niebanalnym kształcie, pozwalająca na stabilne ustawienie monitora, a zarazem nie zajmująca połowy przestrzeni roboczej na biurku sprawiają, że sprzęt znakomicie prezentuje się z każdej strony. Minimalistyczny, smukły, nowoczesny – te określenia w pełni oddają charakter urządzenia. 
 
Konstrukcja ta wymusiła pewien kompromis użytkowy – nie zmienimy w najmniejszym nawet stopniu wysokości tego monitora. Możemy go jedynie odrobinę pochylić – na tym jednak możliwości dostosowania go do naszych potrzeb się kończą. W niektórych wypadkach może to być duży problem, zatem warto pamiętać o tym elemencie.
 
IMG_4467

Obraz AOC Q2781PQ

Od strony jakości obrazu jest poprawnie, szczególnie przy cenie wynoszącej mniej niż 1500 zł. Przekątna 27", rozdzielczość 2560x1440 i pokrycie przestrzeni barw sRGB sprawiają, że przeciętny użytkownik nie dostrzeże tu większych mankamentów. Oglądanie filmów czy przeglądanie zdjęć za pośrednictwem AOC Q2781PQ jest naprawdę przyjemne. 
 
Nie mówiąc nawet o pracy biurowej. Przestrzeń robocza jest wówczas całkiem spora i z powodzeniem można pracować na tym monitorze nawet na kilku oknach. Jeśli ktoś obrabia zdjęcia do użytku domowo-rodzinnego, również z powodzeniem może to zrobić na tym monitorze. Natomiast profesjonalni graficy raczej nie szukają propozycji dla siebie w tym zakresie cenowym. I słusznie. 
 
 

Na Q2781PQ pogramy chociaż...

Nie jest to również monitor dedykowany zawodowym graczom. Mamy tu odświeżanie na poziomie 60 Hz i 4-milisekundowy czas reakcji – to wystarczy na dobrą zabawę osobom, które po gry sięgają dla rozrywki, od czasu do czasu, po pracy lub wieczorem i nie wiążą z nimi – powiedzmy – kariery zawodowej. Nawet fani amatorskiego e-sportowego grania postawią na inne propozycje. Mamy w AOC Q2781PQ wejścia Display-Port i HDMI, jest gniazdo słuchawkowe, więc podpięcie konsoli do tego monitora również jest możliwe. 
 
IMG_8854

Główna wada AOC Q2781PQ

Tak naprawdę największą wadą urządzenia jest interfejs użytkownika. Bardzo rozbudowany, mało wygodny, nieintuicyjny. Ale też trzeba powiedzieć, że niewielu producentów monitorów rozwiązało tę kwestię naprawdę dobrze. Zresztą, który użytkownik domowy czy biurowy ma potrzebę, by codziennie dostosowywać ustawienia monitora? Większości wystarczy jedno zajrzenie do panelu, wybranie opcji najbardziej uniwersalnej i nigdy więcej tu nie zajrzy. 

Podsumowanie recenzji AOC Q2781PQ

Powiedzmy więc jeszcze raz: AOC Q2781PQ to niezły monitor do użytku domowego lub biurowego, który sprawdzi się również od czasu do czasu w grach i przy oglądaniu filmów. Jego największym atutem jest zachwycający wygląd – jeśli kącik do pracy w domu zaplanowaliście w salonie lub w eksponowanym miejscu, niewiele jest tak estetycznych propozycji w tej cenie.
 
Recenzje innych urządzeń.

Galeria:

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Komentarze (0):
Reklama
Reklama