0
dodano: 2020-04-19 17:40:02
PC

Recenzja DREAMO, podróż z wieloma znakami zapytania. Prawda czy fałsz?

Autor: agusia16
DREAMO, przygodowo-logiczna Hypnotic Ants i Carbon Studio zabiera graczy w podróż z wieloma znakami zapytania. Poznaj prawdę i fałsz. Zapraszamy do recenzji!
 
Symbolizm, surrealizm i mnóstwo znaków zapytania. To wszystko w rodzimej przygodowo-logicznej produkcji Hypnotic Ants i Carbon Studio, do której przeczytanie recenzji bardzo serdecznie Was zapraszamy. 
 
Kraina DREAMO stoi przed nami otworem. Gra zadebiutowała na Steam
 
DREAMO zabiera gracza w świat, który ukryty jest w umyśle człowieka, który w skutek wypadku lotniczego zapadł w śpiączkę. Towarzyszący mu kobiecy głos jest zarówno towarzyszem, jak i pomocą. Jest też, jak cała fabuła, jedną wielką zagadką. Zagadki to bowiem najważniejszy aspekt tej gry, w której wędrując po plaży, znajdujemy artefakty w postaci trójwymiarowych kostek, które uruchamiamy. Ta czynność pozwoli na odsłanianie kolejnych cząstek wspomnień. Jest tajemniczo, jest zagadkowo i jest pod względem łamigłówek, dość treściwie, choć powtarzalnie.  
 
To bardzo specyficzny rodzaj rozgrywki, który pomimo sporej dawki logiki i kombinowania, o którym zaraz wspomnę, tak naprawdę skupia się na ludzkim umyśle, zadaje pytania i oczekuje odpowiedzi. Te mogą nam w głowach kłębić się jak burzowe chmury, ale zawsze kierują tok myślenia w stronę motywów symbolizmu, moralności oraz konsekwencji wyborów życiowych. A te jak wiemy nie zawsze są słuszne, ale nie da się ich zmienić, odwrócić czy cofnąć, musimy mieć tego świadomość.
 
DREAMO skupia naszą uwagę na wielu aspektach, wpisując się w klasyczny styl gier logicznych, nie szczędząc także wątku fabularnego. Jaki to wątek i co jeszcze możemy w grze znaleźć fajnego, a co mniej ciekawego? O tym w naszej recenzji.
 
Surrealistyczne, zagadkowe, ale i logiczne DREAMO - recenzja 
 
Miłej lektury! 
 
DREAMO dostępna jest na komputery osobiste z systemem Windows oraz na VR.
 
Kup grę na Steam
 

Galeria:

1
2
3
4
5
6
7
8

Komentarze (0):
Reklama
Reklama