dodano: 2021-10-18 23:35:01

Recenzja Genesis Holm 320 RGB White - Biurko warte swojej ceny?

Autor: AnoX
Recenzja Genesis Holm 320 RGB White - Biurko warte swojej ceny?
23°
0

Zapraszamy do recenzji Genesis Holm 320 RGB White, efektownego, białego biurka dla graczy, oferującego szereg przydatnych dodatków i funkcji.

Stanowiska dla graczy w ostatnich latach stały się jeszcze bardziej spersonalizowane pod kątem ich właścicieli, którzy mogą obecnie liczyć na zestaw elementów odpowiednio dostosowanych potrzeb. Genesis wykonuje kolejny krok, prezentując swoje białe biurko: Genesis Holm 320 RGB White, mogące w pozytywnie zaskakujący sposób zmienić nasze stanowisko. Miałem przyjemność zapoznać się z nim bezpośrednio, mogąc sprawdzić, jak spisuje się konstrukcja w akcji, co oferuje i jak dodatki mogą wpływać na nasze doświadczenia podczas poszczególnych sesji.

Genesis_Holm_320_RGB_White_recenzja_11_ 

Zabezpieczenie Holma 320 RGB White

Producent zdecydował się postawić na zapewnienie odpowiedniego pakietu ubezpieczeń, wykorzystując fakt, że samej tafli nie zegniemy w żaden sposób. W związku z tym zdecydowano się postawić na zachowanie wąskiego zabezpieczenia, wykorzystując szerokość oraz długość. Efekt ten udało się bardzo dobrze zachować, choć po otwarciu kartonu pojawiło się kilka pęknięć styropianu. W moim przypadku na szczęście odbyło się bez uszkodzeń, ale Genesis będzie się musiał zastanowić czy może jeszcze lepiej zachować bezpieczeństwo poszczególnych elementów.

Genesis_Holm_320_RGB_White_dodatki 

Genesis_Holm_320_RGB_White_recenzja_10_ 

Montaż biurka Holm 320 RGB White

Biała konstrukcja nie jest mała, a jej ogólna waga na poziomie 18 kilogramów została bardzo dobrze zbalansowana. Składanie zgodnie z instrukcją przebiega bezproblemowo, szczególnie z uwagi na bardzo dobre oznaczenie pomniejszych elementów w ramach kilkuczęściowego opakowania. Montaż przebiega bardzo szybko, choć nie zawsze jest równie łatwo, szczególnie z uwagi na konieczność obejścia czy obrócenia całej konstrukcji. Jeżeli mamy nieco przestrzeni z pewnością szybko poradzimy sobie z podłączeniem poszczególnych części.

Genesis_Holm_320_RGB_White_recenzja_25_ 

Design Holm 320 White - Jak wypada biała wersja na żywo?

Biurko bazuje oczywiście na wizualnym pomyśle Holma 320, stawiając na prostotę oraz funkcjonalność. Wykonane z metalu nogi trzymają się bardzo stabilnie, choć gdy bliżej się przyjrzy spawom, można mieć małe wątpliwości. Te jednak na szczęście nie spełniają się w praktyce. Blat został bardzo dobrze wykonany, a lekkie kreskowane wykończenie prezentuje się świetnie. W dodatku skutecznie ukrywa ono zarysowania czy zabrudzenia, co przekładać się będzie na dłuższą wytrzymałość. Gorzej jest w przypadku naklejki z logiem producenta, która niestety potrafi się szybko odkleić. Błyszcząca, szara forma ładnie się uzupełniała, ale gdy połowa literek potrafi się odkleić, nie dość, że ładny pomysł przestaje egzystować, to w dodatku poszczególne litery mogą nas nieco zirytować, gdy przykleją się do ubrania.

Spora przestrzeń użytkowa została wzbogacona o pakiet dodatków. Z lewej strony znalazła się przestrzeń na chwyt na kubek. Ten jest dość płytki, zatem największe kubki mogą nieco wystawać. Na środku znalazła się przestrzeń, zarówno na półkę na monitor, jak i na mieszczący się u dołu szkielet wspierający zarządzanie okablowaniem. Ten może służyć nawet jako mini półeczka na lekkie przedmioty. Nieco po prawej znalazła się przestrzeń na dwa pady, a po prawym skrzydle nie zabrakło także uchwytu na słuchawki. Na powierzchni blatu znalazły się także dwa okręgi, w których umieścić możemy ładowarkę indukcyjną oraz hub USB 3.0 (w postaci 3 złącz).

Z tyłu jest także przestrzeń na podświetlenie RGB, obsługiwane z pomocą specjalnego, również białego, pilocika. Szczególnie w nocy efekty oferowane przez konstrukcje są atrakcje. Pamiętajmy jednak również o tym, że najlepszym ustawieniem jest umiejscowienie tuż przy ścianie. Przy pewnej odległości, wizualia już nie rozchodzą się aż tak ładnie. Zawsze możemy je wyłączyć poprzez proste odłączenie złącza USB.

Genesis_Holm_320_RGB_White_recenzja_43_ 

Genesis_Holm_320_RGB_White_recenzja_46_ 

Specyfikacja techniczna Genesis Holm 320 RGB White

 • Rozmiar
  • Wysokość - 75 cm
  • Szerokość - 60 cm
  • Długość - 120 cm
 • Waga - 18 kg
 • Półka na monitor
  • Głębokość półki na monitor - 200 mm
  • Szerokość półki na monitor - 600 mm
 • Konstrukcja
  • Uchwyt na słuchawki, 
  • Uchwyt na kubek, 
  • Uchwyt na gamepady, 
  • Półka na monitor, 
  • Organizer kabli
 • Funkcje dodatkowe
  • Ładowarka bezprzewodowa, 
  • Hub USB,
  • Podświetlenie RGB
 • Liczba portów USB - 3 (USB 3.0)
 • Materiał - Stal, MDF
 • Kolor - Biały

 

Genesis_Holm_320_RGB_White_recenzja_28_ 

Genesis_Holm_320_RGB_White_recenzja_49_ 

Test Genesis Holm 320 RGB White

Konstrukcja w swoim projekcie skierowana jest do PC-ciarzy, jednakże dzięki specjalnej półce możliwe jest spełnienie oczekiwań konsolowców. Rozpocznijmy zatem od tego elementu. Wykonanie w tym przypadku jest równie wysokie jak ma to miejsce w przypadku całej konstrukcji. Przestrzeń 60 na 20 centymetrów pomimo swojego niezłego rozmiaru i kształtu, może stanowić problem w chwili, gdy korzystamy ze sporego telewizora. W tym przypadku może pojawić się problem ze zbyt szeroko osadzonymi nóżkami. Przed zakupem powinniśmy sobie ten element wymierzyć oraz sprawdzić, być może wystarczy zmiana miejsca przymocowania nóżek, być może konieczne byłoby skorzystanie z podstawowego blatu, a być może nasz problem rozwiązałoby zewnętrzne ramię na ekran. Jeżeli to nie będzie nas dotyczyć, z pewnością wiele osób doceni sporą przestrzeń, wobec której nawet mocarne rozmiarowo PlayStation 5, będziemy mogli spokojnie umieścić, bez konieczności przerabiania swojego stanowiska.

Holm 320 RGB nada się równie dobrze zarówno dla wielbicieli laptopów growych jak i klasycznych komputerów, kryjących wewnątrz siebie sporą moc obliczeniową. Wiele elementów dodatkowych biurka bazuje na złączach USB, bez których nie będziemy mogli skorzystać z podświetlenia czy ładowania bezprzewodowego. W ich przypadku możemy je połączyć do listwy posiadającej gniazda USB. Inaczej sprawa wygląda z nieźle osadzonym hubem USB, w tym przypadku jednak możemy pozyskać nie tylko dodatkowe miejsce, ale także swobodę. Tę ostatnią szczególnie mocno docenią osoby, wykorzystujące biurko do wielu aktywności naraz.

Genesis_Holm_320_RGB_White_recenzja_35_ 

Stała wysokość może dla niektórych okazać się wadą, jednakże w zamian otrzymujemy świetną stabilność, wobec której możemy liczyć na przyjemne doświadczenia. Nie przeszkodzi nam w tym nawet wielka ekspresywność. Nieco narzekań mogłyby mieć osoby, które preferują ustawienia komputera na blacie. W tym przypadku nie tylko nieco stracimy w segmencie prezencji, ale także zwyczajnie zmieni się balans ciężaru, co szczególnie w przypadku większych urządzeń będzie negatywnie odczuwalne.

Podświetlenie obsługiwane z pomocą pilocika szybko reaguje na nasze wskazanie, tworząc naprawdę dobry klimat, kształtowany przez nas. Opcji jest sporo, zatem każdy w zależności od gry, czy aktywności będzie mógł dobrać najlepszą otoczkę, mogącą się przydać, nawet podczas oglądania filmów czy innej formy relaksu.

Genesis_Holm_320_RGB_White_recenzja_44_  

Genesis_Holm_320_RGB_White_recenzja_50_ 

Recenzja Genesis Holm 320 RGB White - Biurko warte swojej ceny?

Genesis zdecydował się wsłuchać w potrzeby graczy, starając się zaoferować im odpowiednie dodatki. Konstrukcja stoi mocno i stabilnie, nieźle jednocześnie radzi sobie z balansem wagi oraz przestrzeni. Nie do wszystkiego łatwo się dostać bez przesunięcia się, niemniej jest to biurko dla gracza, który może się szybko przesunąć w lewo czy prawo. Specjalne żłobienie na środku poprawią naszą pozycję, co tym bardziej warto docenić, gdyż komfort prostym krokiem wyraźnie się zwiększa. Wytrzymała, świetnie wykończona tafla blatu bardzo ładnie się prezentuje i radzi sobie z problemami codziennego użytkowania. Przestrzeni jest sporo, a dodatkowa półka zapewnia dodatkową porcję miejsca na dodatki. Dzięki uchwytom możemy naprawdę ładnie zarządzić wszystkimi przedmiotami, spokojnie mogąc zapewnić sobie porządek.

Biuro potrafi się w różnych warunkach spisać dla wszystkich grup graczy, przy czym każda z nich będzie musiała jasno określić swoją sytuację oraz potrzeby. W ten też sposób gracze mogą liczyć na szeroki zasób przydatnych narzędzi, z których pomocą nie będziemy się musieli męczyć z nadmiarem okablowania, zaplątaniem się wszystkiego oraz ograniczeniem miejsca. Genesis Holm 320 RGB White zapewnia nam swego rodzaju oddech świeżości oraz porządku. Świetne wykonanie, efektowna biała barwa czy przemyślane rozwiązania sprawiają, że zdecydowanie warto się zainteresować tę propozycją. Nie jest idealna, ale ma swoje niepodważalne zalety.

Dziękujemy Genesisowi za udostępnienie Holm 320 RGB White do testów!

 

Strona producenta

Sprzęt otrzymaliśmy od producenta.

 


Galeria:

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51

Komentarze (0):
Reklama
Reklama