dodano: 2019-02-23 12:00:01

Recenzja HyperX Cloud Earbuds - Bardzo dobre słuchawki nie tylko do...

Autor: AnoX
Recenzja HyperX Cloud Earbuds - Bardzo dobre słuchawki nie tylko do...
63°
0

HyperX zaprezentowało w zeszłym roku słuchawki, które bardzo dobrze wypadają nie tylko przy Nintendo Switch. Oto recenzja HyperX Cloud Earbuds!
 
W czasach kiedy coraz głośniej wspomina się o streamingu treści, w tym gier  nawet na urządzenia mobilne warto bliżej przyjrzeć się modelom słuchawek, które mogą okazać się dominujące wręcz, w niedalekiej przyszłości. Firma HyperX już w tej dziedzinie działa, nie odpuszczając sobie potencjalnie hitowych platform. Mowa tutaj o Nintendo Switch, które doczekało się naprawdę ciekawego modelu dousznego sprzętu - słuchawek HyperX Cloud Earbuds. Czego się można po nich spodziewać i dlaczego warto je wybrać? Odpowiedź znajdziecie w poniższej recenzji, do której Was zapraszamy! 

Pierwsze chwile z...

Producent zadbał o to, aby HyperX Cloud Earbuds prezentował się odpowiednio na półce, jednocześnie zapewniając odpowiednie zabezpieczenia sprzętu jak i możliwość bliższego ujrzenia sprzętu i jego nakładek, które bez wątpienia różnią się wyraźnie względem konkurencji. Okienko zamykane, to coś naprawdę pozytywnego, dzięki czemu przy zakupie będziemy pewni  tego co chcemy zakupić. W środku pudełka znajdziemy podobną kwestię z zakresu bezpieczeństwa oraz wygody. Zastosowane rozwiązania są tradycyjne dla opakowań, ale warto zwrócić uwagę na dodawany futerał, który naprawdę ładnie się prezentuje i będzie stanowić później centrum naszej uwagi. W ramach zawartości podstawowej znajdziemy także wymienne końcówki, gwarancję i krótką instrukcję.
 
Słuchawki - sprawdź na Ceneo.pl

Wygląd, design oraz wygoda użytkowania

Gdy bliżej przyjrzymy się temu modelowi to bez wątpienia dostrzeżemy jak wiele uwagi poświęcono w HyperX, aby zapewnić odpowiednią formę sprzętu. Mam tutaj na myśli nie tylko widoczne po bokach logo, ale wkładki do uszu, które wymagają dostosowania się. Początkowo nie mogłem się do tego przekonać, lecz z czasem odczułem to jak wiele pracy włożono w to, aby zapewnić wygodę w dłuższej perspektywie czasowej. W związku z czym guma jest dość duża, ale kończy się sporym otworem, z którego dociera do nas czysty dźwięk. Trochę niepewnie prezentuje się kwestia zewnętrznego zaokrąglenia, które posiada mały prześwit nie odgrywający żadnej realnej roli. Jedyne co mu się udaje to budzenie pewnego typu niepewności, że może się on przez przypadek gdzieś urwać.
 
Muszelki” są spore, ale jednocześnie zachowują niską wagę. To udowadnia jak dobrze całość zbalansowano, dzięki czemu możemy być pewni także tego, że ciężko nam będzie zgubić te słuchawki. Z resztą wyrazisty, czerwony kolor wypełnia zarówno ten element,  jak i sam dość długi przewód. W jego trakcie znaleźć można czarny pilocik, który bez wątpienia mógłby być lepszy pod wieloma względami. O tym jednak trochę później, ponieważ odnotować należy dwie niewątpliwe zalety całej konstrukcji, czyli możliwości zwężenia dwóch przewodów na górnym odcinku oraz zagiętej (pod kątem 90 stopni) pozłacanej końcówki. Całość mierzy 1,2 metra i posiada płaską formę, dzięki czemu wytrzymałość powinna być wyraźnie wyższa względem “wąskiej klasyki”. 
 
W ramach tego zestawu słuchawkowego znajdziemy również dedykowane etui, które bez wątpienia zasługuje na pochwałę. Zastosowane materiały są wysokiej jakości, zewnętrzny korpus  wytrzymały i przyjemny w dotyku, zamek chodzi płynnie, a w środku nawet po wypełnieniu kieszonki i tak znaleźć możemy sporo wolnej przestrzeni. Całość została wykonana w schludny sposób, dzięki czemu można czuć zadowolenie z takiego dodatku.
hx-product-headset-cloud-earbuds-hxhscebrd-accessories-hr

Testy

Słuchawki miałem okazję testować przy kilku różnych czynnościach - podczas pracy i oglądania seriali/filmów oraz w trakcie słuchania muzyki na smartfonie. Oczywiście mogłem  także w nich grać, ale chyba o tym wspominać nie muszę. :P Na wstępie mogę powiedzieć, że we wszystkich z nich HyperX Cloud Earbuds spisał się dobrze. W pierwszym przypadku najlepiej wypadła czystość przekazywanego dźwięku, dzięki której przyjemnie było mi pracować i nie miałem żadnego problemu z odróżnieniem komunikatu czy przekazu. W trakcie oglądania filmu/serialu wszystko działało jak należy, w związku z czym nie miałem na co narzekać, choć żadnej rewelacji nie uświadczyłem. Ot niezły poziom. Muzyka wychodząca z przetworników tego modelu była naprawdę solidnie odwzorowana, choć nie da się nie zauważyć, że brakuje w nich bass-u czy bardziej wyrazistych wysokich i niskich tonów. Niestety przy tej czynności mamy do czynienia z płaskimi warstwami dźwięku, które nie posiadają tego zacięcia czy charakteru. Choć i tak jest ponadprzeciętnie, dzięki czemu spora część konkurencji pozostanie w tyle.
 
Granie z Cloud Earbuds to spora przyjemność bez względu na to jak długo posiadamy te słuchawki na uszach. To właśnie w tych sesjach design okazuje się najbardziej efektywny i zdecydowanie nie umożliwia nam satysfakcjonujące doznania. Dobrej kulturze pracy towarzyszy także bardzo dokładny system odwzorowania przestrzeni. Znaczy jest to jedynie stereo, ale i tak udało się wycisnąć wiele z tego formatu. Dołączony mikrofon dobrze zbiera nasz głos, przy okazji prawidłowo oczyszczając nadmierny szum otoczenia i codziennych domowych czynności, które dzieją się w tle. Płaskie przewody dobrze realizują swoje zadania, przy okazji nie sprawiając problemu z plątaniem się i sztucznym ograniczeniem zasięgu. 
 
 

Niedociągnięcia i problemy

Zaimplementowany przycisk umożliwia  szybkie reakcje związane z odebraniem i zakończeniem rozmowy, podobnie sprawa ma się z odtwarzaniem muzyki i filmów na YouTube. Niestety zastosowanie pojedynczego klawisza powoduje, że nie mamy fizycznej możliwości zwiększenia lub obniżenia głośności, o zmianach np. utworu nie wspominając. “Gumki” mimo wszystko odrobinę za mało się od siebie różnią, co można oczywiście poprawić przy okazji kolejnego modelu. Nie można zapomnieć także o tym fakcie, że potrzebne będzie trochę czasu, aby przystosować się oraz docenić taką decyzję taktyczną. 

Podsumowanie recenzji HyperX Cloud Earbuds

HyperX nie obawiał się postawić na wyraźnie odmienną formę, która bez wątpienia spisała się bardzo dobrze, przy okazji dostarczając użytkownikom naprawdę wysoki komfort i wygodę. Moim zdaniem to świetna propozycja dla osób, które nie są zadowolone z najnowszych “muszelek”, które niestety nie pasują wielu osobom, a nie mogą oni znaleźć odpowiednio jakościowych modeli ze starymi końcówkami. To rozwiązanie stanowi w gruncie rzeczy spojność pomiędzy oboma stylami, dzięki czemu chyba udało się uzyskać ten wyśniony balans zalet. Gracze zdecydowanie nie będą mieli na co narzekać, ponieważ jakość HyperX Cloud Earbuds jest naprawdę wysoka, dzięki czemu przez wiele godzin będziemy się mogli nacieszyć ich możliwościami. Niezła konstrukcja posiada w sobie na tyle dużo dobrych podzespołów, abyśmy mogli cieszyć się bardzo dobrym dźwiękiem i muzyką zarówno na Nintendo Switch jak i na urządzeniach mobilnych.
 

Dziękujemy firmie Kingston (właściciel HyperX) za udostępnienie HyperX Cloud Earbuds do testów

 
 

Galeria:

1
2
3
4
5
6
7

Komentarze (0):
Reklama
Reklama