dodano: 2020-03-25 21:35:02

Recenzja iiyama ProLite XUB3493WQSU - Uniwersalność pełnej klasy

Autor: AnoX
Recenzja iiyama ProLite XUB3493WQSU - Uniwersalność pełnej klasy
32°
0

Jeżeli poszukujesz uniwersalnego monitora do wielu aktywności, to bez wątpienia ten model jest właśnie dla Ciebie! Oto recenzja iiyama ProLite XUB3493WQSU.
 
W gwoli ścisłości, jeśli chodzi o sprzęt, należy zauważyć, że w gruncie rzeczy mamy do czynienia z modelem skierowanym do wielu wyzwań oraz potrzeb, które ma spełniać ta propozycja. Parametry są na tyle dobre, że bez wątpienia mogą się nimi zainteresować także gracze, jednakże pamiętać oni muszą, że nie mamy tu do czynienia z w pełni zaprojektowanym do tego typu aktywności urządzeniem.

Wąskie ramki robią robotę w XUB3493WQSU!

iiyama zdecydował się zagwarantować nam dwa warianty - pierwszy z przekątną 24 cale i rozdzielczością 1920 x 1080 oraz drugi poprzez 34 cale z rozdziałką 3440 x 1440, który trafił do mnie. Monitor od pierwszych chwil dostarcza nam imponujący rozmiar płaskiej przekątnej (799,8 mm x 334,8 mm, 31.5 mm), która bez wątpienia doskonale sobie radzi w proporcjach 21:9. Matowa matryca wypada bardzo atrakcyjnie ze względu na swoją spójność z obudową utrzymywaną w podobnym odcieniu. Cieniutkie ramki z małym logo producenta robią robotę na froncie, dzięki czemu wraz z uruchomieniem monitora z pierwszymi wyświetlanymi obrazami, otrzymujemy wrażenie braku ramek jako takich. 
 
Z tyłu jest naprawdę interesująco, ponieważ konstrukcja posiada wiele agresywnych wcięć oraz wypustek, które nieco mnie zaskoczyły. To za ich sprawą sprzęt może się pochwalić wyrazistością oraz atrakcyjnym stylem. Na spodzie po lewej stronie znalazło się miejsce na zagłębienie z przyciskami, dzięki którym będziemy mogli obsłużyć interfejs oraz poszczególne funkcje obrazu i jego wyświetlania się. Producent zadbał o dwa złącza USB 3.0, dwa złącza HDMI 2.0 oraz jedno DisplayPort 1.2, za sprawą których będziemy mogli szybko przejść do pracy.
 
Szeroka konstrukcja obudowana została na podstawie złożonej z dwóch elementów. Sam spód to masywny i zaokrąglony kwadrat, zapewniający nam świetną stabilność, prosty wygląd oraz skuteczność w ograniczaniu pojawiających się drgań, które często są sporą wadą. W tym wypadku jest inaczej, dzięki czemu zarówno granie jak i rozgrywka przebiega bez żadnych zakłóceń. Połącznik jest prosty, posiada u dołu miejsce na przeprowadzenie przewodów i na samej górze wygrawerowane logo iiyama. Całość łączy się za sprawą czterech śrubek, dzięki czemu wszystko mocno się trzyma.
iiyama-ProLite-XUB3493WQSU-recka-99
 
XUB3493WQSU-recka-9

Praca z iiyama XUB3493WQSU

Przekątna 34 cale dostępna w ramach proporcji 21:9 oferuje wielką przestrzeń do pracy, którą będziemy mogli dostosować do różnych potrzeb. Otwarcie trzech okien nie jest żadnym problemem, często odbywa się niemalże bezstratnie i funkcjonuje tak naturalnie, że z czystą przyjemnością będziemy przesuwać poszczególne pola pracy. Wyświetlacz doczekał się zaimplementowania technologii redukowania negatywnego wpływ światła niebieskiego oraz rozwiązania Flicker free zmniejszającego migotanie ekranu. Zapomnieć nie można również o szerokim zakresie kolorystyki oraz trybów działania, za sprawą których nasz wzrok nie będzie się nadmiernie męczył podczas długich sesji.

Filmy oraz seriale wypadają przyjemnie...

Zapomnieć nie możemy o zastosowaniach do rozgrywki, które ze względu na wsparcie dla technologii HDR oraz niezłemu kontrastowi gwarantują nam jeszcze atrakcyjniejsze doznania wizualne. 21:9, wspierane przez wiele filmów, dzięki czemu możemy się delektować atrakcyjniejszymi proporcjami, co przy tak dużej rozdzielczości zapewnia nam wyraźnie większą ilość detali i szczegółów przyciągających wzrok. 
 
XUB3493WQSU-recka-5

Ale to przy grach sprzęt pokazuje pazur!

Pomimo tego, że nie jest to sprzęt dedykowany grom, trzeba producentowi przyznać, że miał na uwadze także potrzeby tej grupy klientów. Nie jest to sprzęt zoptymalizowany pod tę aktywność, jednak jeżeli nie poszukujecie bezwzględnie najlepszych parametrów to możecie być pewni, że będziecie mogli z przyjemnością spędzać czas z ulubionymi tytułami.
 
Co prawda fani e-sportu nie zaakceptują 4 ms czasu reakcji czy podstawowego FreeSync-a, przy czym do "zwykłego" grania są to satysfakcjonujące dodatki. Ultra szeroka przekątna z UWQHD w ramach matrycy IPS dostarcza nam przyjemnej zabawy w stałych 60 klatkach na sekundę, zgranymi z odświeżaniem monitora. Dzięki ACR biele są jeszcze dokładniejsze i jaśniejsze, co bezpośrednio przekłada się na łatwiejsze dostrzegalnie istotnych detali w trakcie rozgrywki w ciemnych miejscach.
 
Swoją sesję rozpocząłem od Tom Clancy's The Division 2 i dodatku Władcy Nowego Yorku, który w takiej perspektywie dorzuca graczowi nieco lepsze zrozumienie skali działań w tytułowym mieście. Ponadto wybrałem się również na Auroę, gdzie wraz z Nomadem w Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint zwiedziłem parę miejsc. Trochę czasu spędziłem także z Trine 4 The Nightmare Prince, które zachwycało ferrią barw.
 
Konstrukcja nie posiada pilota do obsługi, przez co konsolowcy mogą mieć mały problem. Otóż jeżeli chcieliby korzystać z tego urządzenia na spory (jak na pokój) dystans to bez wątpienia na uwadze należy mieć, że zajdzie konieczność podejścia w razie jakiś nagłych potrzeb zmian.
 
XUB3493WQSU-recka-3

Recenzja iiyama ProLite XUB3493WQSU - Monitor, który podoła wyzwaniom.

iiyama XUB3493WQSU to monitor zaprojektowany z myślą o dostarczeniu klientom efektownego, uniwersalnego sprzętu, który będzie w stanie podołać różnym zadaniom. Jeżeli poszukujecie interesującego sprzętu mogącego poradzić sobie z różnorodnymi zadaniami to bez wątpienia powinniście skierować swoją uwagę ku tej propozycji. Zarówno klasyczna praca dostarczała mi wiele przyjemności, ze względu na wielką przestrzeń oraz możliwości obcowania z kilkoma programami, mogąc bez żadnego dodatkowego "kroku" przechodząc z karty do karty. Komfort wskakuje na wyższy poziom oraz dostarcza nam możliwość zwiększenia wygody oraz skrócenia czasu pracy.
 
Ten ProLite bardzo dobrze radzi sobie z wieloma filmami i serialami, gdzie obszerna przekątna w proporcjach 21:9 zapewnia nam kinowe doznania z niezłymi kolorami, kontrastem oraz szerokim polem. Te zalety bardzo dobrze wypadają również w trakcie grania, gdzie matowy IPS radzi sobie bardzo dobrze. Odświeżanie na poziomie 75 Hz będzie pasować o wiele mocniej konsolowcom, którzy pamiętać muszą o tym, że nie ma tutaj zewnętrznego kontrolera. W związku z czym należy rozsądnie podejść do specyfiki tego sprzętu.
 
Uniwersalność to słowo klucz, który czyni ten model atrakcyjnym oraz przydatnym podczas wielu zadań, radząc sobie dobrze z każdą z nich. iiyama zadbało o szereg technologii, funkcji oraz rozwiązań, za sprawą których za każdym razem będziemy mogli dostosować wyświetlacz do aktualnych, zmieniających się potrzeb.

Dziękujemy iiyama za udostępnienie monitora do testów

 
Strona producenta
 

Galeria:

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11

Komentarze (0):
Reklama
Reklama