dodano: 2017-04-07 22:05:02

Recenzja klawiatury - Steelseries Apex 100

Autor: AnoX
Recenzja klawiatury - Steelseries Apex 100
709°
1

Sprawdziliśmy nowy sprzęt od SteelSeries. Apex 100 to sprzęt ze średniej półki cenowej. Oto nasza recenzja tej membranowej klawiatury dla graczy.
 
Po wielu latach przyszedł czas na zmianę rzeczy tak często używanej, że aż wstyd pomyśleć, że wciąż jej nie wymieniłem. W końcu to klawiatura (no i mysz) jest pierwszą rzeczą dającą nam kontakt z komputerem i jego możliwościami. Wielu graczy (w tym także ja) podchodzi do niej z dystansem, niejako umniejszając jest możliwości. Tym jednak razem postanowiłem poświęcić trochę więcej środków na tę część swojego ekwipunku i muszę Wam przyznać, że zdecydowanie był to bardzo dobry zakup. 
 
Apex_100_recenzja_3_
 

Charakterystyka Apex 100 

Steelseries Apex 100 to ostatni produkt popularnego producenta, który w odróżnieniu od swoich braci został skierowany do graczy poszukujących bardzo dobrej jakości klawiatury, którzy nie zamierzają wydać 300 czy 400 (czy więcej) złotych na mechanicznego potwora. W tym wypadku mówimy o klawiaturze opartej o bardzo dobre przełączniki membranowe, które w zasadzie w niczym nie ustępują tym z najwyższej półki. Quick Tension Membrane zagwarantują Wam świetne doznania oraz doskonałe odwzorowanie naszych reakcji w starciach z  wirtualnymi kolegami. Uprzedzając możliwe komentarze - nie, klawiatura za 30 złotych nie będzie równie dobra co ten produkt. Dopłacając sporą kwotę otrzymujemy najwyższej jakości klawiaturę, która doskonale nadaje się zarówno do pisania jak i grania. Układ klawiszy jest klasyczny, jednakże producent pokusił się o dodanie przycisków służących alternatywnie do zarządzania naszymi multimediami. Z pomocą loga firmy będziemy mogli zamieniać moc podświetlenia, zatrzymamy czy przewiniemy swój film lub szybko zmienimy głośność odtwarzanej gry, filmu czy serialu. Ta ostatnia opcja o dziwo okazuje się bardzo przydatna, ponieważ nie wymaga ona od nas kilkukrotnego grzebania w ustawieniach gry, kilka kliknięć i wszystko działa tak jak należy. Jak łatwo możecie się domyślić nie mogło zabraknąć podświetlenia, które powoli staje nie nieodzownym elementem peryferiów i całego sprzętu dla graczy. Apex 100 oferuje nam 3 style wyświetlania (brak, stałe, pulsujące) w kolorze niebieskim o kilku poziomach intensywności. Nawet najmocniejsze podświetlenie nie odbija się w monitorze i nie dekoncentruje podczas grania, jednakże nie mogę powiedzieć, że wieczorami wystarczało ono do szybkiej orientacji w położeniu poszczególnych liter. Zaimplementowano anty-ghosting obejmujący 24 klawisze, blokadę przycisku Windows (nie wrócimy przez przypadek do pulpitu) oraz pełną programowalność. 
 
 
 Apex_100_recenzja_2_

Jakość wykonania

Klawiatura została wykonana z bardzo dobrego plastiku, który swoją wagą oraz wykonaniem gwarantuje nam bardzo długą żywotność. Przyciski mają wytrwać nawet 20 milionów wciśnięć. Cała obudowa Apexa 100 prezentuje się bardzo dobrze i gwarantuje zarówno stabilność jak i wygodę użytkowania. W zasadzie dodane nóżki są, moim zdaniem niepotrzebne, ponieważ sprzęt na tej wysokości wydaje się bardzo mocno męczyć nadgarstki. Być może jednak to była kwestia moich osobistych preferencji. Sprzęt swoje waży i sprawia wrażenie bardzo solidnego od początku do samego końca. Kabel jest dosyć klasyczny, nie posiada oplotu, ale nadrabia grubością oraz jakością wykonania. Design jest naprawdę przyjemny dla oka, a błyszczące elementy nie tylko prezentują się nieźle, ale są również przyjemne w dotyku i pozwalają zająć czymś na chwilę dłonie. Matowa powierzchnia nie pozostawia na sobie tłustych śladów, a także doskonale blokuje ześlizgiwanie się palców. Steelseries skutecznie połączył ze sobą świetny projekt, działanie oraz jakość wykonania, które charakteryzują sprzęt z najwyższej półki. Plastik wykorzystany sprawia wrażenie bardzo wytrwałego, dzięki czemu z pewnością będziemy mogli cieszyć się z korzystania z tej klawiatury przez wiele lat. 
 
Apex_100_recenzja_4_
 

Oprogramowanie SteelSeries Engine 3 

Ponadto producent dostarcza również oprogramowanie w postaci Steelseries Engine 3, który dysponuje sporym wachlarzem możliwości. Przede wszystkim już na samym starcie możemy podejrzeć wszystkie peryferia tej firmy, z których korzystamy na danym komputerze. Gdy już wybierzemy swojego Apexa 100 ujrzymy menu,  wirtualne odwzorowanie naszego cudeńka, które w bardzo przejrzysty sposób możemy dostosować na przykład zmieniając ich zastosowanie bądź symbol. Błyskawicznie dodamy oraz edytujemy swoje makro, ustawimy szybkość (szybka, pośrednia, wolna) oraz polling rate (zakres 125-1000), zmienimy region oraz zabawimy się niebieskim podświetleniem.
 
Apex_100_oprogramowanie_1_
 
Apex_100_oprogramowanie_4_
 

Podsumowanie SteelSeries Apex 100 

Apex 100 doskonale spisuje się zarówno podczas długiego czasu spędzonego na pisaniu jak również podczas grania, zarówno w tytuły strategiczne czy RPG jak i szybkie strzelanki oraz produkcje zręcznościowe. Klawisze klikają się lekko i precyzyjnie oddają nasze ruchy, dzięki czemu doskonale sprawdzają się one podczas dłuższych sesji. Steelseries udowodnił, że wciąż można tworzyć bardzo dobre i stosunkowo tanie klawiatury membranowe, które wcale nie ustępują swoim mechanicznym odpowiednikom. Producent skłonił się  do graczy mniej zamożnych, którzy poszukiwali czegoś w uczciwej cenie, gwarantującego  im wysoki poziom urządzenia. Osobiście przeżyłem spore zaskoczenie, ponieważ nie przewidywałem, że klawiatura membranowa może być aż tak dobra pod wieloma względami. Przekonałem się również o tym, że lepiej dołożyć trochę pieniędzy, aby zakupić coś naprawdę dobrego i solidnego.
 

ogolny


Galeria:

1
2
3
4
5
6
7
8

Komentarze (1):
avatar TOM3K
dodano: 2018-06-09 12:36:52

Nic ciekawego moim zdaniem ta klawiatura nie prezentuje ale to tylko moje subiektywne odczucie oczywiscie.

Reklama
Reklama