Recenzja - Mionix Naos 7000

lubiegrac recenzje sprzetu Recenzja - Mionix Naos 7000
Recenzja - Mionix Naos 7000



Tamer Adas | 3 listopada 2016, 14:10

W ciągu kilku ostatnich lat peryferia dla graczy stanowią coraz większy kawałek rynku, który chcą wykorzystać kolejne firmy tworzące urządzenia właśnie dla najbardziej zapalonych osób. Myszki czy klawiatury przestały być jedynie dodatkowym elementem, często to właśnie one mają sprawiać, że zarówno rozrywka jak i praca, mają się stawać o wiele przyjemniejsze. Właśnie z takiego założenia wychodzi Mionix wraz ze swoimi sprzętami skierowanymi do każdej grupy odbiorców. W przeciągu ostatnich dni mieliśmy okazję samodzielnie przekonać się o uniwersalności i wygodzie użytkowania dwóch “gryzoni” wprost ze Szwecji. 
 
Na początku zajmiemy się Naosem 7000, który skierowany jest do graczy preferujących chwyt palm grip. Czym właściwie się on charakteryzuje? Otóż skupia się  na objęciu myszy całą ręką, dzięki czemu nasz ruch jest swobodny oraz płynny. W szczególności docenią to osoby z dużymi dłońmi, które są dzięki temu w stanie spędzić wiele godzin bezustannego grania czy pracy. Specjalny design oraz wygląd został przemyślany, dzięki czemu nie będziemy cierpieć bólu czy zmęczenia po długich sesjach przed komputerem. Nie każdy jednak zdoła się o tym przekonać, ponieważ profil gryzonia jest skierowany do praworęcznych, mańkuci muszą poszukać dla siebie innego modelu. Twórcy zdecydowali się na zastosowanie specjalnej gumy, która zapewnia lepszy chwyt i nie pozwoli na ześlizgnięcie się dłoni ze sprzętu.
 
Naos_7000_recenzja_2_
 
Niestety,  ma to swój minus, ponieważ taka dogodność niesie ze sobą ślady w postaci odcisków palców… Na szczęście nie o to tutaj chodzi. Najważniejsza jest przyjemność z jej użytkowania, a gdy korzystasz z dziewięciu wyprofilowanych przycisków z krótkim skokiem oraz gumowanej rolki z regulowaną szybkością przewijania,  radość  korzystania z Naosa jest zwielokrotniona. Spód został wykonany z matowego plastiku,  ładnie kontrastującego z błyszczącymi ślizgaczami. Niestety  szpary (przy ślizgaczach i na grzbiecie) są wrażliwe na wpadający kurz i drobinki np. po jedzeniu, co po pewnym czasie może okazać się drażniącą wadą tego produktu.
 
Trzeba jednak powiedzieć sobie to wprost, Mionix wykonał kawał dobrej roboty łącząc zarówno styl i elegancję z lekkością oraz wytrzymałością. 
 
Naos_7000_recenzja_3_
 
Wbrew pozorom duży rozmiar nie przekłada się na dużą wagę, 147 gramy zostały bardzo dobrze zbalansowane, dzięki czemu mamy wrażenie obcowania z lekkim urządzeniem. Kabel ma długość dwóch metrów, został opleciony, a końcówka USB pozłacana. Do prostego, acz efektownego wyglądu,  dodano jeden drobny, ale i estetycznie prezentujący się element - podświetlane logo i rolkę. Mamy tutaj do czynienia z popularnym modelem barw RGB (16.8 milionów możliwości) podświetlenia LED wraz z czterema efektami (stały, pulsacyjny, oddychający i migający).
 
Ustawienia zmieniać będziemy w specjalnym programie przygotowanym przez Mionixa. Znajdziemy w nim w zasadzie wszystko, od ustawień podstawowych przez sensor, kolor i makro. Ponadto umieszczono  też szybki dostęp do informacji oraz obsługi klienta. Możliwości jest naprawdę sporo, zatem nawet najbardziej wymagające osoby, będą mogły spędzić wiele czasu na dostosowywaniu Naosa 7000 pod swoje potrzeby. Możemy zaprogramować naszą mysz tak, aby jednym przyciskiem stworzyć i zapisać nasze marko, tak istotne podczas grania na najwyższym poziomie.
 
mionix_naos_software_3_
 
mionix_naos_software_4_
 
Przejdźmy zatem do najważniejszego, czyli testów przy takich produkcjach jak Battlefield 1, Shadow Warrior 2, Overwatch, Hearthstone, Gwint czy 60 Seconds! Taki zestaw pozwala nam na określenie działania sensora Avago 3310,  zarówno przy szybkich ruchach,  jak i przy wolniejszych i dokładniejszych. W obu przypadkach nie natrafiłem na żadne problemy, a wygoda i precyzja były naprawdę godne podziwu. Co istotne Naos za sprawą wspomnianego programu,  dostosowuje się do naszej podkładki i jej rozmiaru. Minimalne poprawki parametrów, zdecydowanie wpływają na zwiększenie wygody użytkowania. 
 
Ponadto testowaliśmy ten sprzęt w programie Mouserate, który potwierdził bardzo dobre działanie myszy w podawanych przez twórców przedziałach odświeżania - 125, 250, 500 oraz 1000 Hz. Taki stan rzeczy jest obecnie bardzo istotny, ponieważ wiele gier wieloosobowych takich jak Battlefield 1 wymaga od nas szybkich zmian pomiędzy trybami szybkimi a precyzyjnymi. 
 
mionix_mouserate_program_1_
 
mionix_mouserate_program_3_
 
Testy wykazały, że Naos 7000 doskonale radzi sobie w każdych warunkach, zarówno gdy potrzebujemy dokładności jak i szybkich oraz płynnych ruchów. Zadowoleni z jej działania będą zarówno gracze preferujący FPSy jak i MOBY czy strategie, nawet najbardziej wymagające gry nie stanowią problemu dla podzespołów tego urządzenia. 
 
Mionix Naos 7000,  to bardzo dobry sprzęt, który z pewnością wart jest swojej ceny. Od początku obcowania z nim czujemy, że główny nacisk postawiono na prostotę, elegancję oraz wysoki poziom użytkowania. Szybkość, precyzja czy wygoda,  wynikają jednoznacznie z designu i przemyślanej konstrukcji. Pamiętać jednak należy o tym, że jest to urządzenie skierowane głównie do osób posiadających duże dłonie.  To  właśnie one będą mogły cieszyć się w pełni osiągnięciami inżynierskimi Szwedów. Czy jest to myszka godna polecenia? Moim zdaniem zdecydowanie tak, ponieważ trafiający do Was “gryzoń” podoła wszystkim wymaganiom.
 
Jeżeli nie wiecie jak dobrać sobie myszkę oraz jaki jest Wasz chwyt, zapraszamy do newsa, w którym Mionix doradzi na co zwracać uwagę podczas wyboru swojego wymarzonego modelu.
 

Specyfikacja Urządzenia

  1. Procesor: 32bit ARM 32mhz
  2. Oburęczny design, palm i claw grip
  3. Gumowa powłoka - Soft touch 
  4. 9 Programowalnych przycisków
  5. 3 stopnie regulacji DPI w grze
  6. 2 zintegrowane diody LED w 2 strefach koloru
  7. Do 16.8 Milionów kolorów podświetlenia LED 
  8. Zmiana wyświetlania koloru ((stały, pulsacyjny, oddychający i migający)
  9. 128 kb wbudowanej pamięci
  10. Pozłacana końcówka USB 2.0 (Plug and Play)
  11. Pleciony kabel - 2 m
  12. Duże stopki myszy PTFE
 

Specyfikacja Sensora Avago 3310

  1. Do 7000 DPI
  2. Maksymalna prędkość śledzenia co najmniej 5.45m/sec (215 IPS)
  3. Brak mechanicznego przyspieszenia, bądź spowolnienia

ogolny

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

1234567891011121314151617181920
Komentarze [1]:
avatar TOM3K
dodano: 2018-06-09 12:30:07

Ja polecam polskie Modecom GMX4 i AOURS M3 i M5 :)

Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners