15°
0
dodano: 2020-03-29 18:00:02
PC

Recenzja rodzimej przygodówki Mira, podróż po słowiańskich legendach

Autor: agusia16
Mira, rodzima narracyjna przygodówka point and click, stworzona przez Too Husky zabierające graczy na słowiańską podróż w naszej recenzji. Już na stronie!
 
Mira niewielkiego, niezależnego studia Too Husky to gra nastawiona na narrację, na melancholijną, słowiańską podróż po pradawnych mitach i legendach. Wędrówka, której celem jest poznanie swojej przeszłości i przeznaczenia tytułowej bohaterki, opisana została w naszej recenzji. Serdecznie zapraszamy!  
 
Mira, przygodówka w formie słowiańskiej przypowieści, kolejny zwiastun
 
Mira, to inne, trochę zapomniane spojrzenie na ludzką naturę, przekazaną przez pryzmat zapomnianych i nieco omijanych, naszych, rodzinnych legend, w których królują przedziwne stwory, maszkary typu Utopce czy zwodnicze Rusałki, ale i urocze i przyjazne stworzenia zwane Bzionkami. Opowieść Jerzego Rojkowskigo i Karola Sollicha zbacza także na inne, bardzo ludzkie i emocjonalne tory. 
 
Fabuła, podobnie jak istoty, które poznamy podczas ogrywania Miry, jest zwodnicza, ale jednocześnie niezwykle intrygująca, zastanawiająca i na swój sposób mroczna oraz smutna. Jej słowiańską baśniowość można zarówno odnieść do codziennego życia, które nie zawsze toczy się tak jak tego chcemy, ale i do ludzkiej, złożonej natury, którą czasami ciężko w sobie okiełznać.
 
Taka między innymi jest opisywana przeze mnie, wykonana w malowanym ręcznym stylu przygodówka typu "wskaż i kliknij", w której oprócz mitów dawnych Słowian, natkniecie się także na łamigłówki, które wkrótce przybliżymy Wam w poradniku/solucji. Wypatrujcie pomocy, a póki co serdecznie zapraszamy do naszego Działu poradników i solucji, w którym systematycznie pojawiają się nowe pomocne teksty, nie tylko dotyczące gier, ale także komputerowego sprzętu i technologii. Zapraszamy też do wspomnianej recenzji.
 
Miłej lektury!
 
Mira - recenzja
 
Mira dostępna jest w wersji na komputery osobiste PC na Steam. 
 
Kup grę na Steam
 

Galeria:

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Komentarze (0):
Reklama
Reklama