Recenzja telewizora Philips 8506, modelu z LED-em 4K UHD

lubiegrac recenzje sprzetu Recenzja telewizora Philips 8506, modelu z LED-em 4K UHD
Recenzja telewizora Philips 8506, modelu z LED-em 4K UHD



redaktor | 22 kwietnia 2022, 07:10

Do naszej redakcji został nadesłany telewizor Philips, który mieliśmy okazję z wielką przyjemnością przetestować. Omawianym modelem jest 8506, czyli 58-calowy sprzęt z systemem Android TV, Dolby Vision i jakością obrazu o rozdzielczości 4K UHD.

Nasze testy odbyły się w domowych warunkach, testowaliśmy przede wszystkim telewizor z konsolami nowej generacji. Dodatkowo testowaliśmy działanie systemów VOD dostępnych w Polsce.

Zbiegło się to z oficjalną zmianą HBO GO w HBO MAX, co również przetestowaliśmy, weryfikując jak spisuje się najnowszy serwis VOD z materiałami w rozdzielczości 4K.

Parametry techniczne telewizora Philips 8506

Matryca LED

W testowanym modelu telewizor Philipsa posiadamy 58-calowy ekran o maksymalnej rozdzielczość 3840 × 2160, czyli mówimy tu o pełnym 4K. Wyświetlacz obsługuje w pełni UHD i HDR10+, wspierając jednocześnie technologie Dolby Vision oraz Perfect Natural Motion. Dzięki nowemu procesowi P5 z AI (artificial Intelligence/sztuczna inteligencja) jakość obrazu jest bardzo dobra bez względu na konsumowany rodzaj treści.

Audio/dźwięk

Omawiany model opiera swój dźwięk o moc wyjściową 20 W, bazując na konfiguracji dwóch głośników 10 W, wspartych technologią Dolby Atmos, wsparciem Sztucznej Inteligencji, szerokimi opcjami konfiguracji, wzmocnieniem basów czy systemem wyróżnienia dialogów. Wrażenie ogólne jest bardzo dobre, całkowicie wystarczając do oglądania filmów oraz seriali. Producent zadbał, aby jego urządzenie obsługiwało szeroki zakres formatów telewizyjnych.

W telewizorze znajdziemy dodatkowe funkcje smart tv, które również dodatkowo wspierają dźwięk. Są to między innymi systemy czyniące dialogi wyraźniejszymi, wzmocniono basy, Dolby otrzymało dedykowany model funkcjonowania, a i nie zabrakło Trybu Nocnego. Jak widać Smart TV to nie tylko marketingowa nazwa, cała cyfrowa infrastruktura może dostarczać wiele funkcjonalności, ulepszających nasz odbiór telewizora.

IMG_1583 

Android TV

8506 pracuje na systemie Android TV, który całkiem nieźle sobie radzi z pełną obsługą telewizora. Oprogramowanie działa w najnowszej wersji Android TV 10 (Q). Przy uruchamianiu telewizora brakowało nam aplikacji HBO MAX, którą bez problemu pobraliśmy ze sklepu Google Play. Instalacja i konfiguracja aplikacji przebiegła bez najmniejszego problemu.

Złącza w telewizorze Philips 8506

W dostępnym modelu mieliśmy do dyspozycji 4 wejścia HDMI, 2 wejścia USB, bezprzewodowe połączenia Wi-Fi oraz bluetooth 5.0. Dodatkowo w tym modelu dostępne jest Common Interface Plus, cyfrowe wyjście audio (optyk), Ethernet, wyjście na słuchawki czy gniazdo dla anteny satelitarnej.

HDMI w tym modelu oczywiście obsługuje 4K oraz posiada zwrotny kanał audio. Dodatkowo jest obsługiwane HDCP 2.3 na wszystkich wejściach HDMI oraz HDMI ARC, HDMI eARC, HDMI VRR.

Zastosowania multimedialne telewizora Philips

Philips obsługuje wszystkie popularne formaty video czy muzyki. Dodatkowo oczywiście wspierane są obrazy w formatach JPG czy PNG. Ciekawostką może być to, że omawiany model obsługuje z automatu dodatkowe formaty napisów do filmów. Zdecydowanie warto to docenić!

IMG_1577 

Ambilight tylko w Philips

Ambilight to technologia, która ma potęgować odbiór filmów i seriali. Polega ona podświetlaniu tła, zgodnie z tym, co się dzieje na ekranie. Telewizor ma wbudowane dodatkowo lampy LED, które są sterowane przez telewizor i podświetlają ścianę za telewizor zgodnie ze skrajnym kolorem w danej scenie filmu. Efekt jest dość ciekawy, ambilight potrafi zaskoczyć, ale... na mojej bardzo dużej ścianie w najbardziej dynamicznych scenach bardziej przeszkadzał, niż pomagał. Być może w zabudowie efekt robić dobrą robotę.

Ambilight jest to technologia tylko spotykana w telewizorach marki Philipsa.

Konsole a telewizor Philipsa

Nasz testowy egzemplarz przeszedł testy na dwóch konsolach, czyli PlayStation 5 oraz Xbox One. Obie konstrukcje zostały wykryte przez telewizor Philipsa oraz konsole również wykrył, że zostały podłączone do telewizora z HDR-em. Konfiguracja przebiega bezproblemowo, szybko i prosto.

Jednakże HDR warto sobie przetestować w różnych ustawieniach, wypadku Horizon: Zero Dawn miałem wrażenie, płowych kolorów. Na konsoli Xbox użyliśmy Forza Horizon 5 do testów i przy największych prędkościach Philips 58PUS8506 dawał sobie rade bez problemów, a jakość obrazu była bardzo dobra. Test na obu konsolach TV przeszedł pozytywnie. Ustawienia jakości obrazu zawsze uważam, że należą do końcowego użytkownika. Trzeba jednak przyznać, że obraz w Ultra HD może zaspokoić każde oczekiwania.

Obie gry wyglądały bardzo dobrze, odpowiednie wyświetlanie kolorów, jasność (po dostrojeniu HDR). Kontrast domyślnie ustawiony był tak, że pozwalał natychmiast rozpocząć rozgrywkę. Można spokojnie sądzić, że wszystkie propozycje będą się zachowywać podobnie na sprzęcie tej jakości.

IMG_1586 

Filmy i seriale, VOD na telewizor Philips

W dzisiejszych czasach sporo osób szuka rozwiązań uniwersalnych. W szczególności, jeśli chodzi o TV. Sprzęt RTV musi spełnić najwyższe oczekiwania nowoczesnego użytkownika. To wszystko zapewnia system Android tv. Dzięki najnowszemu systemowi telewizor ma odpowiednie wsparcie dla wszystkich głównych platform VOD czy strumieniowych takich jak Netflix wspominane HBO Max, czy nadchodzących do polski Disney+.

Fakt, że telewizor ma matryce obsługująca HDR i rozdzielczość 4K UHD, która domyślnie jest wykorzystywana przez HBO MAX albo Disney+ (w Netflix trzeba mieć najwyższy abonament) wszystkie filmy i seriale wyglądają bardzo dobrze. Dzięki szybkiemu procesorowi i optymalizacji Android TV obraz się nie zacina, pozostając zawsze na tym samym wysokim poziomie jakości.

Cena telewizora Philips 8506?

Opisywany model kosztuje na moment sporządzenia tego tekstu około 3000 zł. Jest to telewizor, który warto kupić. Jego parametry i możliwości zapewnią jakość obrazu dla twojego domu na lata.

Oczywiście można kupić telewizor taniej, ale pytanie o jego zastosowanie i tego, jak bardzo długo będzie wspierany. System Android powinien zapewnić wsparcie przynajmniej na kilka lat, co z innymi systemami smart tv bywa różnie.

Przypomnę również na koniec, że tylko telewizory Philipsa są uzbrojone w system Ambilight. I tak jak wspominałem, jest to system, który może dostarczyć dodatkowych wrażeń.

Czy warto kupić telewizor Philips 8506?

Podsumowując telewizory Philips, są to sprzęty RTV, które klasyfikowane są jako urządzenia z wyżej półki. Dzięki odpowiedniej jakości i dbałości producenta cieszą się dużą popularność. Kompleksowość modelu jest bardzo wysoka pod kątem szczegółowości obrazu, jak i głębi dźwięku oraz możliwości systemowych.

Cena 3000 złotych może się wydawać dość znacząca dla części odbiorów, ale jeśli pomyślimy, że jest to sprzęt na 5 lat lub więcej nie jest to już tak uderzające.

Z czystym sumieniem mogę polecić ten produkt osobom, które poszukują jakości oraz sprawdzonej marki.

 

RTV - sprawdź na Ceneo.pl

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

12345678
Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners