dodano: 2020-06-03 23:15:01

Recenzja Trust GXT 244 Buzz - Uniwersalny, jakościowy i naprawdę śliczny mikrofon dla graczy!

Autor: AnoX
Recenzja Trust GXT 244 Buzz - Uniwersalny, jakościowy i naprawdę śliczny mikrofon dla graczy!
25°
0

Jeżeli poszukujecie dobrego mikrofonu do grania to warto wybrać jakościową i uniwersalną opcję. Ta jest opisywania dziś w recenzji Trust GXT 244 Buzz!
 
Nadszedł czas na hattrick naszych testów sprzętów marki Trust Gaming, których zwieńczeniem jest poniższa opinia dotycząca mikrofonu GXT 244 Buzz, który w odpowiedniej cenie dostarcza właścicielowi świetną jakość, w połączeniu z ciekawymi rozwiązaniami, niezłym designem oraz przemyślanymi częściami składowymi. O tym wszystkim wspominamy w naszej recenzji Trust GXT 244 Buzz, który w pewnych dziedzinach zdobył moje uznanie, choć początki nie były łatwe czy przyjemne....
 
Recenzja Trust GXT 414 Zamak - Niezłe, kompaktowe oraz wygodne słuchawki z wieloma zaletami i jedną wadą...

Mikrofon? Złóż go sam!

Urządzenie spakowane zostało w elegancki sposób, już na etapie pierwszego kontaktu wskazując, że właśnie takie jest to urządzenie. Od razu w oczy rzucają się trzy części podstawowe, które ostatecznie składają się na całość konstrukcji. Pierwszą z nich są nóżki, które będą całość utrzymywać w stabilnym położeniu. Ponadto liczyć możemy na specjalny mechanizm umożliwiający dołączenie zasadniczej części mikrofonu. Tę montuje się wewnątrz specjalnej obroży, tworząc jednocześnie efektowną wizualnie konstrukcję....
 
Nim przejdziemy do bardziej szczegółowej analizy, warto także podkreślić, że błyszczący od dołu element to specjalna śruba, dzięki której będziemy mogli propozycję podłączyć do wspierających ramion. Gdy dodamy do tego także gruby przewód o długości 1,8 metra, otrzymujemy kombinację, dostarczającą sporą swobodę.
 
Czarno-czerwona kolorystyka robi spore wrażenie ze względu na dobrze opracowane proporcje, które nieźle wieńczy srebrna i błyszcząca śruba. Ta mocno kontrastuje z matowym korpusem. Małe opakowanie zostało dobrze spasowane, dzięki czemu wewnątrz możemy znaleźć sporo przestrzeni oraz zabezpieczeń, dzięki którym będziemy się mogli radować z możliwości błyskawicznego przewiezienia całości, jeżeli będziemy mieli taką ochotę. Co prawda nie jest to urządzenie do tego typu aktywności, niemniej jednak taka opcja istnieje oraz gwarantuje odpowiedni szereg możliwości działania.
 
Trust_GXT_244_Buzz_recka_5_

Elegancka czerń i wyrazista czerwień!

Gdy całość składamy, ładnie i spójnie utrzymane urządzenie zapewnia nam sporo atrakcyjnych szczegółów, sprawiających że z przyjemnością będziemy spoglądać z zadowoleniem ku świetnie sporządzonemu sprzętowi, mogącemu się pochwalić nie tylko wyrazistością czy elegancją, ale także i charakterem realizującym się poprzez czerwone elementy. Znajdujący się na środku pasek od razu przykuwa uwagę, natomiast znajdująca się na szczycie końcówka jedynie wieńczy efektowną całość.
 
Odnośnie wytrzymałości niestety czuję sporą ilość niezadowolenia wynikającą z niezrozumiałego rozłożenia akcentów materiałów. Gdy spojrzymy na nóżki to otrzymujemy dosyć mało imponująco wykonane elementy, niezłą gumę, niepewnie poruszającą się podstawę oraz płynnie funkcjonującą regulację wysokości. Tutaj znajdziemy także zatrzask, który spowodował u mnie spore niezadowolenie, o czym parę słów wspominam nieco niżej.
 
Następnie przechodzimy do "obroży", składającą się nie tylko z dość wytrzymałych materiałów, ale także z gumowego paska utrzymującego położenie zasadniczej części 244 Buzz. Ta została wykonana dość starannie, posiada wiele swobodnej przestrzeni, dzięki czemu w razie wypadnięcia, będziemy mogli uzupełnić czerwoną linię. W środku znajdziemy także mechanizm chwytający mikrofon jako taki. Warto zauważyć, że producent zdecydował się w jego ramach zawrzeć miękkie wykończenie, dzięki któremu metal nie styka się wzajemnie. To także sprawia, że nie będziemy narażeni na porysowania, związane z długim okresem użytkowania. Nie warto jednak testować tego elementu, ponieważ sprzęt zwyczajnie ładnie się prezentuje i szkoda by było pozostawić na nim rysy. To może się jednak zdarzyć, ponieważ końcówki wnętrza powinny mimo wszystko doczekać się lepszego wykonania.
 
Serce całości prezentuje się bardzo dobrze, wykonane zostało świetnie, dzięki czemu od razu mając ją w rękach, czerpiemy przyjemność z obcowania z nim. Bardzo często zimny w dotyku oraz mający sporą wagę sprzęt będzie oferować nam pewność, sporo przyjemnych detali oraz wytrzymałość i jakość. To jeden z tych przedmiotów robiących spore wrażenie zwyczajnie stojąc na biurku, wzbogacając biurko o ładny element.
 
Trust_GXT_244_Buzz_recka_12_
 
Trust_GXT_244_Buzz_recka_16_

Jak jednak to wszystko funkcjonuje "w praniu"?

Zgodnie z zapewnieniem producenta montaż jest banalnie wręcz prosty, a całość możemy bardzo szybko połączyć ze sobą. Chwilkę może nam zająć odpowiednie pierwsze sprawdzenie, jakie jest maksimum poszczególnych śrub oraz doprecyzowanie sobie co i w jakim stopniu możemy wykorzystać. Przewód imponująco się nie tylko prezentuje, ale błyskawicznie daje nam znać, że nawet w przypadku dużych emocji i błędów związanych z nadmiernym machaniem rękami, wszystko będzie się pewnie trzymać i nie zerwie się w żaden sposób.
 
Odczuwalną wadą całości jest brak możliwości chociażby minimalnej zmiany ustawienia, w efekcie czego podczas jakiejkolwiek działalności, konieczne będzie zajrzenie do cyfrowych ustawień celem zmiany chociażby maksymalnego poziomu głośności. O ile w przypadku normalnej obsługi do rozmów da się to w miarę sprawnie zrealizować, o tyle w trakcie grania czy programów zajmujących cały ekran, irytującym będzie dobijanie się do ustawień, nie posiadając drugiego monitora.
 
Recenzja Trust GXT 865 Asta - Klawiatura mechaniczna nie tylko dla graczy, dostępna w bardzo atrakcyjnej cenie!

Codzienne i nieco nie codzienne aktywności a 244 Buzz

Prowadzenie rozmów, podcastów czy sesji nagrywania głosu można mocno docenić jak szybko sprzęt radzi sobie z wyłapywaniem głosu, bardzo dobrze wprowadzając go do cyfrowej rzeczywistości, zachowując przy tym wszystkim czysty dźwięk. Urządzenie zaprojektowane zostało ku nagrywaniu kardioidalnemu, zachowującemu także sporą dawkę ciepła oraz precyzji. Ten cel udało się producentowi zrealizować, dzięki czemu klienci mający takie potrzeby, będą w stanie je wykorzystać.
 
Sporą zaletą było zadbanie o system minimalizacji wpływu wstrząsu oraz hałasu z otoczeniem, w wyniku czego ostatecznie możemy się cieszyć z działania bez obaw o zewnętrzne czynniki, co przy tego typu działalności jest niezwykle istotne.
 
Trust_GXT_244_Buzz_recka_17_

Jak Trust GXT 244 Buzz wypada podczas grania?

Rozpocznijmy, nieco nietypowo od kwestii wsparcia. Otóż sprzęt ten podłączymy nie tylko do komputerów czy laptopów, ale także bez problemu będziemy mogli go wykorzystać także podczas grania, gdy nie zawsze jesteśmy w stanie dysponować miejscem w miarę chociażby odizolowanym od otoczenia. Wobec tego uwagę gracz zwraca na nieco inne aspekty.
 
Sprzęt precyzyjnie wyłapuje głos w ramach swojego modelu działania, dobrze radzi sobie z jego rozpoznaniem oraz skutecznie zachowuje czystość oraz ciepło, dzięki czemu nie tylko dobrze nas będą słyszeć koledzy, ale także będzie to w miarę przyjemny wymiar, co może się okazać niezwykle istotne podczas najbardziej emocjonujących fragmentów zabawy.
 
 

 
Konstrukcję w razie co możemy szybko przesunąć czy oddalić, zachowując przy tym wszystkim również stabilności i zależności tylko i wyłącznie zależnych od nas samych.
 
Jeżeli zajmujemy się transmisjami na żywo czy nagrywaniem materiałów z gier to możecie czuć nieco niezadowolenia ze względu na brak opcji błyskawicznej możliwości zmiany ustawień, w formie chociażby pokręteł. Przy dobrej izolacji w pokoju problem ten nie wystąpi zbyt często, niemniej warto jednak pamiętać o tym, że musimy znać warunki swojego miejsca nagrywania oraz potrzeb.
 
Nawet w trakcie dużych emocji możemy być pewni, że sprzęt poradzi sobie w wielu warunkach, a jego możliwości będziemy w stanie docenić przez długi, długi czas, nie obawiając się o spadającą ewentualnie jakość. Widać, że sporo elementów przemyślano, konstrukcja jest solidna, a ewentualne problemy z nóżkami, zawsze możemy zastąpić poprzez dokupienie ramion, które także są dostępne w ofercie Trust.
 
Trust_GXT_244_Buzz_recka_10_

Podsumowanie recenzji Trust GXT 244 Buzz - Krok od bardzo dobrej jakości...

Podczas całego testu miałem sporą przyjemność związaną właśnie z obsługą Trust GXT 244 Buzz, mikrofonu radzącego sobie bardzo dobrze, zachowującym przy tym wszystkim sporo ciekawych rozwiązań, dzięki którym będziemy mogli z zadowoleniem cieszyć się wysokiej jakości propozycją, którą w wielu warunkach możemy doskonale wykorzystać, bez obawy o jakiekolwiek problemy ze zbyt niską jakością. Inżynierzy zadbali o zachowanie odpowiedniego wykonania, co w połączeniu z prostymi rozwiązaniami w kwestii chociażby ustawienia, dostarcza nam bardzo dużą czystość dźwięku, brak zakłóceń oraz dobrze funkcjonujący system wygłuszania otoczenia oraz odpowiedniego przekazania wszystkiego co ma do powiedzenia.
 
Czy ta propozycja ma swoje wady? Tak, niestety z poziomu samego mikrofonu niestety nie jesteśmy w stanie zmienić ustawień, a co za tym idzie za każdym razem, nawet w przypadku niewielkich zmian, musimy wchodzić w szereg ustawień. Ponadto niektóre śruby początkowo nie "chwytają" jak należy, w związku z czym musimy odpowiednio je rozruszać. Nóżki są w zasadzie niezbyt jakościowe, przez co bardzo lekko chodzą, sprawiają wrażenie nieco nie dopracowanych oraz... w zasadzie nie pasujących do reszty. Nie ma tutaj także opcji z użyciem której moglibyśmy dodatkowo zmienić wysokość, przez co niestety pozostaje pewien niedostatek.
 
Pamiętajcie jednak o tym, że konieczne jest zawsze sprawdzenie dobrze śrub, gdyż bez tego będziemy się niepotrzebnie denerwować ze względu na deregulację wysokości czy położenia całego mikrofonu. Warto mieć to wszystko na uwadze, ponieważ szkoda by było uznać to urządzenie za słabe ze względu na nieznajomość jego specyfiki.

Dziękujemy firmie Trust za udostępnienie słuchawek Trust GXT 244 Buzz do testów!

 
 

Galeria:

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15

Komentarze (0):
Reklama
Reklama