dodano: 2020-05-24 01:15:02

Recenzja Trust GXT 865 Asta - Klawiatura mechaniczna nie tylko dla graczy, dostępna w bardzo atrakcyjnej cenie!

Autor: AnoX
Recenzja Trust GXT 865 Asta - Klawiatura mechaniczna nie tylko dla graczy, dostępna w bardzo atrakcyjnej cenie!
31°
0

Czy klawiatura gamingowa musi być jednowymiarowa? Czy może posiadać elegancki styl? Czy musi być droga? Nie, oto przykład, że tak nie musi być. Oto nasza recenzja Trust GXT 865 Asta
 
Kiedy klawiatury mechaniczne wchodziły na dobre na rynek wiele osób narzekało na wysokie ceny, które były nie do przejścia. Niemniej po czasie pojawiły się modele, które już o wiele lepiej radzą sobie ze stosunkiem cena/jakość. Trust w dalszym ciągu kontynuuje prezentowanie serii urządzeń, które nie tylko mogą się pochwalić taką zaleta, ale także potrafią dostarczyć świetne działanie. Trust GXT 865 Asta to jedna z tych perełek, które w ramach ograniczonego budżetu jest w stanie zagwarantować nam wyśmienitą jakość, potrafiącą nas zaskoczyć na wielu poziomach i przy wielu okazjach. Elegancja, wyrazistość, płynne i przyjemne działanie oraz sporo sprytnych i przydatnych rozwiązań... o których wspomnimy Wam w poniższej recenzji, do której Was zapraszam!

Prosto i... konkretnie!

GXT 865 Asta trafił do mnie w bardzo ładnym opakowaniu zawierającym nie tylko prezentację wizualną urządzenia oraz największych zalet, ale także i zapewnił małe okienko, w którym mogłem zapoznać się z prostym, liniowym przełącznikiem mechanicznym. Całość jest kompaktowa, zawiera wiele informacji oraz podkreśla swoje hasło marketingowe #BuildingChampions.
 
Wnętrze jest klasyczne, ale opracowany plastik bardzo skutecznie kryje w sobie urządzenie, zapewniając zawartości bezpieczeństwo oraz stabilność, zachowując przy tym wszystkim estetykę oraz małą liczbę elementów, co również stanowi łatwość w pozbyciu się. Niemniej zestaw zawiera absolutnie wszystko, dzięki czemu możemy w zadowoleniem przejść do samego testowania....
 
Trust_GXT_865_Asta_recenzja_4_

Elegancka, efektowna, choć i gamingowa...

Nim to nastąpi jednak, nadszedł czas jeszcze na kilka słów dotyczących wizualnego projektu. Cała konstrukcja jest bardzo klasyczna, dominująca czerń, szara podstawa z czarnym logiem linii GXT oraz kanciaste zakończenia to forma, która nie tylko godnie będzie się prezentować na stole gracza, ale także może zaskoczyć w firmie, gdzie moglibyśmy korzystać z bardzo dobrze funkcjonującej propozycji, spisującej się bardzo dobrze podczas pisania. Czcionka posiada "mechaniczny" styl, niekiedy bardzo szybko przechodząc do mniejszych czcionek w przypadku specyficznych przycisków jak Caps Lock czy Alt. Nie brakuje także klawiszy funkcyjnych oraz tych do obsługi dodatkowych funkcji, jak chociażby symbol Euro, możliwość wyłączenia przycisku Windows oraz do zmiany podświetlenia czy zresetowania ustawień do poziomu domyślnych.
 
Trust GXT 865 Asta pomimo tego, że jest pełnowymiarową klawiaturą i tak może się pochwalić bardzo dużą dawką kompaktowości (444 x 133 x 41 mm) oraz niezłego balansu wagi, która wynosi nieco ponad 1 kilogram (1152 g), czego tak naprawdę nie odczujemy. Producent mnie nieco zaskoczył, ponieważ sprzęt ma taką estetykę oraz śliczne detale oraz wykończenia, dzięki czemu będziemy się mogli delektować wieloma odbiciami światła czy chwilami, dzięki którym będziemy mogli z zadowoleniem bawić się podświetleniem. Ponadto możemy korzystać z 1,8 m przewodu w oplocie ze złotą końcówką oraz dołączoną zaślepkę, dzięki której będziemy mogli zawsze mieć pod ręką przedmiot szczególnie mocno cenny podczas przejazdów i przewożenia sprzętu. Na dole znajduje się także czerwony kluczyk do wyciągania przycisków, w związku z czym nic nas nie zaskoczy z dala od domu!
 
Znajdujące się u spodu gumy świetnie się spisują w swojej roli sprawiając, że nawet podczas specjalnych działań było mi ciężko całość przesunąć bez jej podnoszenia, a w trakcie grania całkowicie mogłem zapomnieć o jakichkolwiek problemach. Specjalne kanaliki na płaskiej powierzchni dobrze pozwalają nam przeprowadzić przestrzeń oraz zapewnić większą estetykę, ale gdy skorzystamy z nóżek do podniesienia zdarzają się momenty, gdy kabel zwyczajnie wypada....
 
Trust_GXT_865_Asta_recenzja_5_

Trust opracował mechanika bardzo dobrego nie tylko do grania...

Początkowo nieco było mi ciężko przerzucić się na czerwone przełączniki oraz rozmiar i kształt klawiszy, niemej jak już nastąpił ten dzień gdy udało mi się zapomnieć o nie do końca naturalnym dotychczas położeniem, już nie chciałem wracać do klawiatury z niebieskimi przełącznikami. W chwili obecnej w pełni czuję się zadowolony z tego jak wszystko funkcjonuje, jak  płynnie korzysta się z anti-ghostingu wspieranego dodatkowo super szybkim czasem reakcji. Autorskie rozwiązanie okazało się bardzo wygodne do obsługi podczas pisania, gdy udaje nam się błyskawicznie wprowadzić liczne słowa oraz zdania, choć uważać cały czas trzeba an to, aby precyzyjnie trafiać na oczekiwane przyciski.
 
Z pewnością programiści mogliby być zadowoleni z tej propozycji, ponieważ zapewnia ona sporo satysfakcji z płynnego poruszania się po długich fragmentach, fani eksela będą mogli błyskawicznie dostosować sobie makro do pracy.

Podczas grania Trust GXT 865 Asta spisuje się super wygodnie i przyjemnie!

Autorskie przełączniki nie odstępują od rozwiązań zewnętrznych, a co za tym idzie będziemy się mogli cieszyć z płynnego oraz błyskawicznego miejsca, starając się przez cały czas aktywnie działać w wielu tytułach.
 
Sporo zyskać można w zręcznościowych tytułach pokroju Climbros czy podczas przemierzania gęstego świata Deep Rock Galatic, gdzie nie brakuje okazji do precyzyjnego i szybkiego skakania czy uciekania od licznych wrogów. Sprzęt dobrze spisuje się także podczas przemierzania świata Arboria oraz podczas taktycznej zabawy z Fort Triumph.
 
Trust_GXT_865_Asta_recenzja_8_
 
Rozgrywka w dynamicznym Fortnite to czysta przyjemność, przy czym musicie uważać na to, aby skutecznie trafiać w odpowiednie przyciski od broni oraz budowanie. Ponadto w precyzyjnych krokach Valoranta łatwo mi było uważać, na to by nie popełnić przypadkiem głupiego błędu.
 
Firma zadbała nawet o to, abyśmy mogli cieszyć się ze wsparcia dla konsol PlayStation 4 oraz Xbox One, dzięki czemu także i na tych sprzętach będziemy mogli nieco się pobawić lub choćby na chwilę łatwo rozwiązać kwestie pokroju zalogowania się czy wpisania jakiegoś fragmentu tekstu.
 
Trust nie zdecydował się zapewnić temu urządzeniu wsparcia obsługi za pomocą oprogramowania, na co niektóre osoby mogą narzekać. O ile wiele osób nie korzysta z tego typu kwestii zbyt często, o tyle nie można zaprzeczyć, że z jego użyciem można błyskawicznie dokonać zmian w chociażby podświetleniu, bez konieczności zerkania, gdzie mamy aktualnie schowaną instrukcję oraz jak można zmienić podświetlenie czy zaprogramować makro.
 
Trzeba jednak zauważyć, że do dyspozycji mamy 7 trybów podświetlenia, możemy zmieniać poziom podświetlenia, ustawić makro czy wykorzystać przyciski funkcjonalne, dzięki czemu z wygodą będziemy mogli szybko dostać się chociażby do kalkulatora czy muzyki.
 
Trust_GXT_865_Asta_recenzja_2_

Recenzja Trust GXT 865 Asta - Wiele zalet i jedna wada?

Przez pewien, dość długi z resztą czas, klawiatury mechaniczne dla graczy były dostępne w bardzo wysokich cenach. Te szczególnie mocno było dotkliwe dla takich rynków jak nasze, niemniej po pewnym czasie w wyniku bardzo dużego zainteresowania, doczekaliśmy się pojawienia się wielu interesujących propozycji działających na bardzo dobrym poziomie. Obecnie na rynku możemy zakupić sporo atrakcyjnych propozycji i jedną z nich z pewnością jest Trust GXT 865 Asta, mogący się pochwalić starannym wykonaniem, atrakcyjnym stosunkiem cena/jakość oraz czystą przyjemnością z kolejnych, bardzo szybkich kliknięć. Inżynierom Trusta udało się uzyskać świetną jakość, umieszczając ją w znacznie tańszej konstrukcji.
 
Postarano się jednak zadbać nie tylko o techniczną jakość, ale także o dodatkowe zalety, takie jak spora uniwersalność, przemyślaną konstrukcję zapewniającą wygodniejszą kontrolę przewodu oraz ewentualną wymianę przycisków. Niemniej najmocniej w moich oczach prezentowała się jednak kwestia znakomitego projektu konstrukcji, która zawiera w sobie nie tylko gamingowe zacięte, ale także spokojnie poradziłaby sobie w domowym zaciszu fanów klasycznych klawiatur oraz nawet w biurach, gdzie urządzenie, szczególnie w momencie wyłączenia podświetlenia, spokojnie mogłoby się "skryć" zachowując świetne działanie, chociażby podczas programowania czy pisania. 
 
Elegancka forma moim zdaniem zyskuje na podświetleniu podkreślającemu kwestie dynamicznych i nieco agresywnych detali, co sprawiło, że z przyjemnością spoglądałem na kolejną świetnie wypełniającą się wolną przestrzeń. Ponadto zyskujemy przyjemne w dotyku przyciski oferujące szybkie i płynne odpowiedzi na nasz nacisk, dzięki czemu nie wkładamy tyle siły na kliknięcie. Przy tak dobrych i satysfakcjonujących doznaniach, w połączeniu z dobrą ceną odczuwamy, że nawet palcowanie, szybkie wyłapywanie kurzu czy też ograniczenia w wygodzie obsługi nie stanowią kwestii, na które byśmy nadmiernie narzekali.

Dziękujemy firmie Trust za udostępnienie Trust GXT 865 Asta do testów!

 
Strona producenta
 

Galeria:

1
2
3
4
5
6
7
8
9

Komentarze (0):
Reklama
Reklama