dodano: 2017-05-23 10:00:01
PCPS4XBOX

Remake przygodowego horroru Pathologic latem

Autor: agusia16
Remake przygodowego horroru Pathologic latem
16°
1

Pathalogic wydana w 2005 roku przygodowa gra akcji, utrzymana w konwencji horroru doczeka się wkrótce odnowionej wersji, wróci jako Pathalogic Remake.
 
Projekt, na którego odświeżoną wersję zbierali się miłośnicy tej gry na platformie Kickstarter, to dzieło rosyjskiego studia Ice-Pick Lodge, znanego z takich tytułów, jak Tension, Cargo! Quest for Gravity czy Knock-Knock. W odświeżonej wersji Pathalogic trafi na komputery z systemem Windows ale i na konsole PlayStation 4 i Xbox One
 
Fabuła gry przenosi nas do małego miasteczka, którego mieszkańców dręczy tajemnicza zaraza, zwana sand plague. W wyniku tej strasznej choroby atakującej układ nerwowy i krwionośny ich ciała i umysł ulega paraliżowi. Aby zapobiec chorobie i ratować ludzi, do miasteczka wysłani zostają: lekarz, Inkwizytor oraz dowódca wojskowy. Razem z nimi, niezależnie od władz, które wysłały tu te osoby, do opanowanego wirusem miasteczka trafiają jeszcze dwie osoby: dziewczyna o zdolnościach paranormalnych o imieniu Karla i chirurg amator. Cała grupa musi pokonać chorobę w zaledwie 12 dni. 
 
Podobnie jak w pierwowzorze,  tak i w odnowionej wersji wcielimy się w trzy wyżej wspomniane osoby. Każda z nich przeprowadzi własne śledztwo. Gracza czekać będzie także rozmowa z napotkanymi postaciami, eksploracja okolicy, a także walka. W grze istotą jest także czas i zadania, które codziennie dostaniemy. Musimy także zadbać o jedzenie, lokum do spania i odpoczynek. 
 
Odnowiona wersja gry różni się od poprzedniczki, nowym silnikiem graficznym, na którym została stworzona ale i nowymi wątkami fabularnymi i zadaniami. 
 
Pathalogic Remake zadebiutuje na komputerach PC i konsolach nowej generacji 18 lipca 2017 roku. 
 
Strona internetowa
 
 

Galeria:

1
2
3
4
5
6
7

Komentarze (1):
avatar Mariusz
dodano: 2017-09-03 23:38:32

Świetna sprawa, trzymam kciuki za twórców, miło będzie powrócić do tej niezwykłej atmosfery beznadzieji.

Reklama
Reklama