dodano: 2020-01-11 22:15:03
ANDIOSPCPSXBOX

Roblox to nie tylko platforma z grami to także narzędzie edukacyjne

Gra: Roblox
Roblox to nie tylko platforma z grami to także narzędzie edukacyjne
84°
1

Twórcy gry Roblox podczas GDC 2019 przedstawili ciekawy wykład dotyczący działu Roblox Education i efektów jego pracy. Co można uzyskać na bazie gry?
 
Genevieve Johnson na przykładzie wyzwania Jurassic World Challenge, czyli wydarzenia w ramach świata przedstawionego gry, w którym gracze mogli skorzystać z zawartości skoncentrowanej na filmowej marce. 
 
Roblox Education powstało, aby dostarczyć graczom, w szczególności z najmłodszego pokolenia, wiedzę w atrakcyjnej dla nich formie, przy okazji zachęcając ich do samodzielnego próbowania i pozyskiwania wiedzy.
 
Twórcy dbali o to, aby połączyć ze sobą kilka podstawowych aspektów takich jak: pobudzenie inspiracji użytkowników, zachęcenie ich do zwiedzania oraz odkrywania, połączenia zaciekawienia wraz z prostotą narzędzi do obsługi. Zapomnieć nie można także o kwestii pobudzania ich do dalszego odkrywania oraz rozwijania pasji, także po skończonej sesji.
 
Przygodowy horror Alpha Polaris w darmowej wersji na platformie Steam
 
Kolejnym wyzwaniem było zachęcenie społeczności do stworzenia swoich własnych historii, zgodnie z własnymi preferencjami. Twórcy przy okazji starali się jak najwyraźniej prezentować co można uzyskać podążając w danym kierunku, co czeka na graczy i czego się mogą spodziewać. 
 
Co ciekawe spore problemy pojawiły się przy okazji samouczka, który sprawiał graczom sporo problemów i przeszkadzał im w zrozumieniu co się dzieje, co się może zadziać i z czego będą mogli skorzystać w trakcie rozgrywki. Przy okazji odkryto także jak wiele kwestii może być problematyczne dla dzieciaków, na poziomie bardzo podstawowym.
 
Te interesujące eksperymenty potwierdzają także, jak wiele czynników twórcy muszą mieć na uwadze, nawet w przypadku prac nad grami dla dzieci. W takich wypadkach nawet tradycyjny pad okazuje się być niezwykle ciężkim do ogarnięcia sprzętem.
 
Roblox jest dostępne za darmo na na komputerach osobistych, konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz urządzeniach mobilnych z systemami Android i iOS.
 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!


Komentarze (1):
avatar TOM3K
dodano: 2020-01-13 16:49:50

Gra wciaga niesamowicie dzieciaki i to jest moim zdaniem troche niebezpieczne.

Reklama