dodano: 2016-12-08 13:54:01
PCNSHPS4PS4 PROXBOX

Rodzinna klątwa w przygodówce What Remains of Edith Finch

Rodzinna klątwa w przygodówce What Remains of Edith Finch
21°
0

Przygodówki, choć wróżono im rychły upadek, mają się nieźle. Twórcy udostępniają je nie tylko na platformach Windows ale coraz częściej także na konsolach, w tym i na PlayStation 4.
 
Gra, która zadebiutuje tylko i wyłącznie na takowej konsoli, będzie nietypową przygodówką, dziełem niezależnego studia Giant Sparrow, zatytułowaną: What Remains of Edith Finch.
 
Nietypowość gry wynika ze sposobu zaprezentowania rozgrywki, która podzielona jest na wiele krótkich opowiadań, przedstawiających życie rodziny Finch, którą dręczy mroczna klątwa. Każda taka historyjka kończy się w taki sam sposób, śmiercią jej bohatera, a w tym przypadku jednego z rodu Finch. 
 
Fabuła przenosi nas do stanu Waszyngton w Ameryce, by wcielić się w tytułową Edith Finch ostatniego członka rodziny, której życiowym celem stanie się rozwikłanie zagadki jej rodziny, wyjaśnienie przyczyny klątwy a przede wszystkim odkrycie dlaczego właśnie ona jest tą ostatnią w rodzinie. 
 
 
Twórcy pracując nad grą inspirowali się powieściami znanych pisarzy grozy, jak choćby: Edgara Allana Poe czy H.P. Lovecrafta a także znanym amerykańskim serialem, zatytułowanym: The Twilight Zone.
 
What Remains of Edith Finch, wykonana jest w grafice 3D, a rozgrywkę śledzimy z perspektywy pierwszej osoby. Gra, choć nie jest horrorem, charakteryzuje się niezwykle mrocznym klimatem a jej niewątpliwą zaletą jest umiejętnie opowiedziana historia.
 
Projekt zadebiutuje na PS4 wiosną przyszłego roku. 

Strona oficjalna

 


Komentarze (0):
Reklama
Reklama