dodano: 2021-01-23 20:00:01
PC

Scarlet Hood and the Wicked Wood, wizualna powieść w magicznym świecie we Wczesnym Dostępie na platformie Steam już w lutym

Scarlet Hood and the Wicked Wood, wizualna powieść w magicznym świecie we Wczesnym Dostępie na platformie Steam już w lutym
10°
0

Scarlet Hood and the Wicked Wood, Devespresso Games, wizualna powieść w magicznym świecie we Wczesnym Dostępie zadebiutuje na platformie Steam już w lutym.

Devespresso Games i Headup, zaprezentują już w następnym miesiącu, ale we Wczesnym Dostępie na Steam, pełną magii przygodową produkcję w gatunku wizualnej powieści, ale nie pozbawionej łamigłówek i wielu zwrotów akcji. Wszystko to w Scarlet Hood and the Wicked Wood, która zadebiutuje w lutym.

Przeczytaj również: The Big Adventure Event, kolejne wydarzenie na Steam, i kolejna okazja do przetestowania wielu wersji demonstracyjnych przygodówek

Scarlet Hood and the Wicked Wood to dziś kolejna visual novel, którą pragniemy Wam zaprezentować. Gra została pokazana niedawno na kolejnym zwiastunie, tym razem prezentującym fragment rozgrywki. Jest to gra oparta na fabule, stawiająca, jak na klasyczną wizualną powieść, na wybory i decyzje graczy i wielowątkową fabułę. Opowieść wydaje się być inspirowana jest książką Czarnoksiężnik z Krainy Oz, niezwykle ją przypominając. 

Akcja tej wykonanej w rysunkowym stylu graficznym, kolorowej grze, rozgrywa się  królestwie Glome, świecie pełnym magii, artefaktów i pozostałości minionej kultury. Żyje tam lud zwany Munchkinowie. Kraina to także miejsce bytowania Siedmiu Czarownic, Blaszanego Rycerza, gadającej bestii, potworów i karawany handlarzy.

Bohaterką opowieści jest Scarlet, młoda kobieta, która znalazła się w tej krainie przez tornado. Od razu wplątuje się w kłopoty. Dziwnym zrządzeniem losu przyjdzie jej przeprowadzić trupę Munchkinów przez Zły Las w bezpieczne dla nich miejsce. Na przeszkodzie stoi jednak Czarna Czarownica, LeFaba, która lubi spopielać podróżników znajdujących się w pobliżu jego terenu. Niestety, Scarlet jest za słaba, by walczyć z czarownicą, ale ma czas na naukę, bo za sprawą hexa przeżywa ten sam dzień. Teraz musi spróbować zdobyć płaszcz Czerwonej Czarownicy i zebrać siły, aby pokonać przeciwniczkę i zapobiec katastrofie. 

Premiera gry we Wczesnym Dostępie na platformie Steam, w wersji na PC, Mac i Linux w lutym. 

Karta gry na Steam


Galeria:

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13

Komentarze (0):
Reklama
Reklama
Najnowsze recenzje
80