dodano: 2022-05-13 19:00:01
PC

Slavic Land: Nightfall, przygodowa klasyka wyjęta rodem z słowiańskich mitów, gra od rodzimego studia

Slavic Land: Nightfall, przygodowa klasyka wyjęta rodem z słowiańskich mitów, gra od rodzimego studia
18°
0

Slavic Land: Nightfall, przygodowa klasyka wyjęta rodem ze słowiańskich mitów od rodzimego studia Yellow Reptiles została pokazana na zwiastunie.

Polskie studio Yellow Reptiles pracuje nad swoim debiutanckim projektem przygodowym, który zabierze graczy w świat mitologii słowiańskiej. Gra nosi tytuł Slavic Land: Nightfall i niedawno zadebiutował jej pierwszy zwiastun. 

Zapoznaj się także z: Promocja na gry Tom Clancy's w Ubisoft Store! Na jakie rabaty gracze mogą liczyć?

Mitologia słowiańska coraz mocniej wkracza go gier przygodowych, o czym świadczą kolejne projekty o tej właśnie tematyce. Mieliśmy okazję poznać już rodzimą Mirę, wykonaną w urokliwym rysunkowym i baśniowym stylu. W przygotowaniu jest kolejna polska gra o takiej tematyce zatytułowana The End of the Sun, a już od zeszłego roku możecie zanurzyć się w mroczną przygodówkę RPG, w której słowiańskość ma wielkie znaczenie, zatytułowaną Black Book.

Tymczasem kolejne polskie studio Yellow Reptiles, pracuje nad grą, która również bazować będzie na mitologii słowiańskiej. Będzie to gra w stylu klasycznego point and clicka, w ręcznie malowanym stylu, posiadająca liczne minigry logiczne i elementy poszukiwania ukrytych obiektów w lokacjach. Twórcy podali także datę wersji demonstracyjnej swojego projektu, która została przewidziana na 6 czerwca 2022 roku, czyli już niebawem. 

Przeczytaj również: Świat przygodówek #127 - End of Lines, Sonority, Wayward Strand i Crowns and Pawns: Kingdom of Decit

W Slavic Land: Nightfall, bo taki tytuł nosi owa przygodówka, przenosimy się do środkowej Europy czasów przedchrześcijańskich. Akcja gry rozgrywa się na terenach Polski, w wieku X, a bohaterką opowieści jest młoda kobieta, która rusza w niebezpieczną, ale i fascynującą podróż, która ma wyjaśnić tajemnice jej przeszłości. Wędrówka śladami własnego ja, wieść będzie naszą bohaterkę po świecie realnym, jak i magicznym. Nie zabraknie także licznych decyzji i wyborów. 

Premiera gry nie została jeszcze ogłoszona. Slavic Land: Nightfall zadebiutuje na komputerach osobistych PC. 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!


źródło: Zdjęcia: Facebook/profil Yellow Reptiles

Galeria:

1
2
3
4
5

Komentarze (0):
Reklama