dodano: 2020-05-22 01:35:01

Miękki reboot Silent Hill na PlayStation 5 wydaje się być już niebawem pewny! Sony współpracuje z Konami oraz kilkoma twórcami oryginału!

Autor: AnoX
22°
0
Miękki reboot Silent Hill na PlayStation 5 wydaje się być już niebawem pewny! Sony współpracuje z Konami oraz kilkoma twórcami oryginału!
Od pewnego czasu bardzo dużo mówiło się o powrocie marki Silent Hill, który niebawem może zostać potwierdzony. Co przygotowywane jest na PlayStation 5?
 
Wyczekiwany powrót wydaje się być coraz bardziej prawdopodobny, a najnowsze doniesienia wskazują, że ewentualna premiera nie będzie zbyt mocno oddalona!
 
Jak się okazuje faktycznie Silent Hill jest opracowywane przez Sony Japan, za które odpowiadają twórcy nie tylko Gravity Rush oraz serii Siren, ale także oryginalnie zaangażowane branżowe persony takie jak Keiichirō Toyama, Masahiro Ito oraz Akira Yaomoka (współpracujący przy polskim The Medium)!
 
Początkowo samodzielnie Konami poszukiwało partnera do dwóch projektów - rebootu lub gry epizodycznej (w odcinkach) do 2019 roku nie osiągnięto żadnej konkretnej współpracy, przy czym w zeszłym roku rozpoczęły się pracw Japonii. Dziś wiemy, że to właśnie Sony zajmie się pierwszą opcją, stawiając jednak na rozwiązanie soft rebootu w stylu chociażby Resident Evil 2 (2019).
 
Produkcja ma być ekskluzywna dla PlayStation 5, przy czym nie można mieć w 100% pewności czy mowa jest tutaj o pełnej gwarancji czy tylko o konsolowym zagwarantowaniu sobie praw (czytaj, czy planowana jest także wersja na PC, niczym w przypadku Horizon Zero Dawn czy Predator Hunting Grounds). Projekt nie ma niczego wspólnego z Hideo Kojimą i nie będzie powiązany z porzuconym Silent Hills.
 
Sony NIE kupiło marki (została ona w jakiejś formie udostępniona), gra nie jest remake'iem, po prostu całość została dostosoana do sprzętu nowej generacji. Ponadto fabuła została dostosowana jedynie w taki sposób, aby osoby nie mające doświadczenia z marką mogły się z nią zapoznać po raz pierwszy w łatwiejszy sposób. Co ciekawe tytuł jest już możliwy do ogrania, ba ponoć ma nawet wersję demonstacyjną, która zostanie pokazania jakiś czas po ogłoszeniu.
 
To nie pierwsze plotki o tym projekcie, jednakże te stają się coraz bardziej powiązane, zaczynają kształtować szkielet projektu oraz wskazują, że wykonano sporo pracy, abyśmy mogli na początku przyszłej generacji zapoznać się z wielkim powrotem ukochanej marki. To z resztą nie jedyna gra zmierzająca na konsolę japońskiego giganta, co możecie ujrzeć w przygotowywanej i rozwijanej liście gier na PlayStation 5.
 
Silent Hill (PS5) nie ma jeszcze daty premiery, gra ma się ukazać ekskluzywnie na PlayStation 5.
 
 
 
 

źródło: Twitter: AestheticGamer aka Dusk Golem, fot. Free-Photos z Pixabay

Tagi: ,
Komentarze (0):
Reklama
Reklama