dodano: 2021-07-21 18:00:02
PC

Song of Forca, detektywistyczna gra hakerska z datą premiery i wersję demonstracyjną

Song of Forca, detektywistyczna gra hakerska z datą premiery i wersję demonstracyjną
0

Song of Forca, detektywistyczna gra hakerska, dzieło studia Wooden Monkeys ma już swoją datę premiery. Jest także dostępna w wersji demonstracyjną. 

Już jutro swoją premierę będzie mieć detektywistyczna gra przygodowa w narracyjnej, hakerskiej formie, stworzona przez rosyjskie studio Wooden Monkeys, a wydana dzięki Alawar Premium, East2West Games, mające na swoim koncie między innymi dwie gry z serii Beholder oraz Beholder 2.

Song of Farca to mroczny kryminał, którego akcja rozgrywa się w niedalekiej przyszłości. Gracze pochłonięci zostaną w nim w ciężką atmosferą cyfrowej dominacji w stylu serialu Black Mirror i rozgrywkę przypominającą strukturę narracyjną rodem z amerykańskich kryminałów.

Przenosimy się do futurystycznego miasta Farca, miejsca, które zostało podzielone przez liczne gangi przestępcze na strefy wpływów, zaś skorumpowany rząd nie jest w stanie pomóc praworządnym obywatelom. Wcielamy się w postać Isabelli Song, która siedząc w areszcie domowym za uliczną bójkę, będzie włamywać się do komputerów, telefonów komórkowych i kamer, aby odkryć prawdę kryjącą się za przestępstwami, którzy podzielili miasto i jego mieszkańców. 

W Song of Forca gracz będzie uruchamiał drony i włamywał się do prywatnych maili ludzi, przesłuchiwał podejrzanych, zbierał bazę dowodów, analizował wskazówki i wyciągał wnioski. Ale przede wszystkim będzie podejmował kluczowe decyzje, które istotnie będą wpływały na rozgrywkę. 

Przeczytaj również: The Bookwalker, przygodowa gra eksploracyjna noir. Wejdź w skórę Lalkarza w świecie książek

Song of Farca to nasza wizja niedalekiej przyszłości, w której ludzkość nie osiągnęła jeszcze podróży kosmicznych ani wiecznego życia, ale pędzi naprzód w świat zdominowany przez technologię i gadżety. Świata, w którym dane osobowe można uzyskać za pomocą dwóch kliknięć, a grupy przestępcze można zniszczyć za pomocą jednego urządzenia. Gdzie cyfrowe zastraszanie może łatwo zmusić kogoś do przekroczenia granicy. Gdzie wszystkie uprawnienia Wielkiego Brata są tylko kolejnym poręcznym narzędziem dla doświadczonych hakerów. - David Aramyan, założyciel studia Wooden Monkeys

Premiera gry przewidziana na 22 lipca 2021 roku, w wersji na PC, Mac oraz Linix na Steam, GOG.com oraz Epic Games Store. 

Karta gry na Steam - pobierz wersję demo


źródło: Informacja prasowa

Galeria:

1
2
3
4
5
6
7
8

Komentarze (0):
Reklama
Reklama