dodano: 2020-06-04 21:30:01

Krakowska spółka Simteract chce zadebiutować na parkietach NewConnect, prowadząc prace nad Projekt#1

Autor: AnoX
Krakowska spółka Simteract chce zadebiutować na parkietach NewConnect, prowadząc prace nad Projekt#1
13°
0

Simteract to polska spółka zajmująca się produkcją gier symulacyjnych w segmencie indie premium. Krakowska firma chce w tym roku zagościć na NewConnect.
 
Rodzima firma niezależna przedstawiała swoje plany na rozwój, wskazując podstawy ku wykonaniu kolejnego kroku obejmującego między innymi debiut spółki na NewConnect.
 
Firma w tej chwili szacuje swoje potrzeby inwestycyjne na kwotę 3,5 miliona złotych, co pozwoli firmie zajmującej się od 2018 roku tworzeniem wysokiej jakości gier symulacyjnych znacząco się rozwinąć.
 
W zeszłym roku spółka rozpoczęła prace nad wciąż nie znanym publicznie tytułem znanym obecnie jako Projekt#1. Proces twórczy wspiera bezpośrednia forma Nacon, będąca częścią grupy wydawniczej znanej graczom szerzej jako Bigben Interactive.
 
Obecnie spółka pracuje także na przekształceniem się w spółkę akcyjną poprzez prelPO, chcąc na przełomie 2020 i 2021 roku zadebiutowanie na NewConnect.
 
Milky Way Prince - The Vampire Star, wizualna powieść o dysfunkcyjnym związku, pół-autobiograficzna, zadebiutuje już latem
 
 - Dzięki doświadczeniu zespołu, jego know how i technologii wypracowanej na przestrzeni lat, posiadamy zaplecze, które pozwala nam produkować gry symulacyjne na poziomie do tej pory nieosiąganym przez mniej doświadczone studia. Naszą ambicją jest być jednoznacznie kojarzonym na globalnym rynku gier z segmentem premium indie simulation - zapowiada Marcin Jaśkiewicz, prezes Simteract
 
– Umowa nie pozwala nam zdradzać żadnych szczegółów, łącznie z datą premiery. Wydaje nam się jednak, że sama współpraca z Bigbenem pokazuje potencjał projektu - podkreśla prezes. W pierwszym kwartale bieżącego roku krakowska spółka wystartowała z drugim projektem - Carpool Simulator, symulatora kierowcy firmy transportowej. Tytuł trafi do sprzedaży w 2022 r. - Carpool Simulator to gra single player dla fanów gier symulacyjnych na PC i konsole. Gracz zostaje niezależnym kierowcą pracującym i wykonuje szeroki wachlarz zleceń transportowych na ulicach Londynu, Paryża i Berlina. - zapowiada Marcin Jaśkiewicz. 
 
– Kończymy przekształcenie w SA. Szacujemy nasze potrzeby inwestycyjne na około 3.5 mln zł. Jeśli wszystko pójdzie sprawnie, chcielibyśmy trafić na NewConnect jeszcze w tym roku - zapowiada prezes.
 
Jakie firmy planują debiut na giełdzie? Zestawienie spółek z branży gier panujących debiut na giełdzie znajdziecie na naszych łamach.

źródło: Informacja prasowa

Komentarze (0):
Reklama
Reklama