dodano: 2022-05-05 23:05:02

Świat przygodówek #126 - Najlepszy miesiąc życia!, Sherlock Holmes Chapter One, Arise i Code Romantic

aktualności news Świat przygodówek #126 - Najlepszy miesiąc życia!, Sherlock
Świat przygodówek #126 - Najlepszy miesiąc życia!, Sherlock Holmes Chapter One, Arise i Code Romantic
18°
0

W kolejnym odcinku "świata przygodówek" premiery - Najlepszy miesiąc życia!, Sherlock Holmes Chapter One, Arise oraz Code Romantic na różnych platformach.

Zapraszamy na kolejnych odcinek "świata przygodówek", w którym dziś premiery czterech gier na różnych platformach, a także zapowiedzi i nowinki. Co tym razem w przygodowym światku?

Zapoznaj się również z: Rebel Moon, zdjęcia do nowego filmu sci-fi od Zacka Snydera, oficjalnie rozpoczęte. Premiera na Netflix

Zaczynamy od dzisiejszej premiery przygodowej gry eksploracyjno-narracyjnej o tytule Najlepszy miesiąc życia!, która już dziś będzie miała swoją premierę i pojawi się na wszystkich głównych platformach sprzedażowych. Gra, która miała swój pokaz na targach PAX East '22, a którą Tamer opisał w wrażeniach z wersji demo, zostanie wydana przez Klabater, które to studio przy okazji premiery tejże gry zaproponuje graczom promocje na inne tytuły od tegoż studia. 

Gra, o której mieliśmy okazję już wspominać przenosi nas w lata 60-te ubiegłego wieku, pozwalając nam śledzić emocjonalną podróż matki, której zostało niewiele życia. Louise postanawia zatem znaleźć dla Mitch'a nowy dom i zapewnić mu dobrą przyszłość. Wyruszają zatem w podróż, podczas której kobieta przekazuje mu cenne uwagi na temat życia, które mogą kształtować jego przyszłość. 

Wydajemy tytuł wyjątkowy, w który włożyliśmy wiele pracy i serca. Poprzez naszą grę chcemy pokazać, że warto poruszać trudne tematy społeczne i opowiadać dojrzałe historie. Gdy prezentowaliśmy Best Month Ever! na targach PAX pojawiło się wiele niesamowitych reakcji, widzimy, że gracze są zaciekawieni tym tytułem, czego dowodem są 3 miliony odsłon zapowiedzi gry na kanale popularnego TikTokera MarMorph’a. Przy okazji premiery pokazujemy także nowy trailer, który oddaje ducha Best Month Ever! – mówi Michał Gembicki, członek zarządu Klabater SA.

Gra zaoferuje graczom 9 różnorodnych zakończeń scenariuszy dotyczących przyszłości dorosłego Mitch'a. Obecnie prowadzimy rozmowy z partnerami na temat tego, jak lepiej zaprezentować dojrzałe, wciągające historie i wzmocnione postacie kobiece – dodaje Robert Wesołowski, członek zarządu Klabater SA.

Gra dostępna na PC, Xbox One, Xbox Series X i Nintendo Switch. Niebawem tytuł zadebiutuje także w wersji na PlayStation 4 i PlayStation 5.

Swoją premierę, tym razem na PlayStation 4 miała kolejna przygodowa propozycja detektywistyczna od studia Frogwares, czyli Sherlock Holmes Chapter One, trzecioosobowy thriller detektywistyczny z otwartym światem i równie otwartą fabułą, zawierającą zarówno watek fabularny podstawowy, jak i misje poboczne.

Przeczytaj również:

 

 

W grze poznajemy Sherlocka Holmesa na początku jego kariery. Nasz bohater ma 21 lat i wraz ze swoim przyjacielem z dzieciństwa, Jonem przybywa na fikcyjną wyspę o nazwie Cordona by poznać przyczyny tajemniczej śmierci swojej matki, która spowodowała, że trafił do Londynu. 

Gra została wydana w listopadzie 2021 roku na PC, PS5 i Xbox Series X/S, przy czym zespół musiał wstrzymać się z wydaniem wersji na PS4 i Xbox One do późniejszego terminu. Z powodu wojny na Ukrainie Frogwares był zmuszony odłożyć na czas nieokreślony wydanie wersji na konsolę Xbox One.

Swoją premierę, ale tym razem na Nintendo Switch, w wersji ulepszonej miała gra Arise: A Simple Story, która w wersji Arise: A Simple Story - Definitive Edition, jest już dostępna właśnie na Switchu, oferując pakiet bonusów oraz funkcji na wyłączność właśnie na tej konsoli.

Arise: A Simple Story to gra łącząca elementy przygodowe z platformowymi, oparta na manipulowaniu czasem, doceniona przez graczy i krytyków, która zabiera graczy na niezwykle emocjonalną podróż, polegającą na wspomnieniach o swoim własnym przemijającym życiu. 

Gra oferuje także przystępny tryb kooperacji lokalnej, pozwalający na wspólną zabawę ze swoją drugą połówką, bratnią duszą, przyjaciele czy też rodziną. 

Kończymy drugą rocznicą premiery przygodowej gry visual novel z programowaniem, o tytule Code romantic, stworzonej przez prettysmart games, które szykuje się do tworzenie  sequela tejże gry. 

W  Code Romantic: Część 2, której szczegóły zostaną ujawnione niebawem, gracze poznają, jak wspominają jej twórcy, dużo więcej akcji, więcej flirtów i oczywiście więcej zagadek. Do Miny i Leona dołączy przyjaciel @ware o imieniu Amiga, ale zmierzą się oni również z wrogami z obu stron wojny.

Przeczytaj również: Przygodówki darmo #28 - Chrysalis Inc., przygodowa gra logiczna, studencki projekt grozy

Nowa gra o przygodach bohaterów prettysmart games, Miny i Leona, obejmujących się, otoczonych mnóstwem ekranów komputerowych, z których niektóre mają czerwone twarze i czerwone symbole @ reprezentujące Amigę. Odrobina czerwieni jest widoczna w smudze oczu Leona. O czym jeszcze opowie nowa gra? O tym przekonamy się niebawem. 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!


źródło: Informacja prasowa

Komentarze (0):
Reklama