dodano: 2022-06-21 23:00:01
PCPS

Świat przygodówek #132 - Intruder In Antiquonia z datą, Season i The Entropy Centre, zwiastuny

Świat przygodówek #132 - Intruder In Antiquonia z datą, Season i The Entropy Centre, zwiastuny
12°
0

W kolejnym odcinku "świata przygodówek" ogłoszenie daty premiery Intruder In Antiquonia, a także nowe zwiastuny gier Season oraz The Entropy Centre.

Po raz kolejny zapraszamy Was do wpisu przedstawiającego wiadomości dotyczące gier przygodowych. Tym razem mamy informację o premierze klasycznej przygodówki, a także dwa nowe zwiastuny gier, które dopiero nadchodzą. 

Zapoznaj się również z: Zestaw VR od Valve ujawniony w nowym patencie? Deckard ma być mocnym konkurentem Meta Quest

Zaczynamy od ogłoszenia daty premiery klasycznej przygodowej gry typu ponit-and-click, dzieła Aruma Studios, zatytułowanej Intruder In Antiquonia, która ma zadebiutować już w najbliższym miesiącu. Twórcy szlifują jeszcze gra, poprawiają ostatnie błędy, by niebawem oddać w ręce graczy w pełni sprawny, ciekawy i klasycznie rysunkowy tytuł. 

W grze wcielamy się w Sarah, która budzi się, bez pamięci w mieście, które przyjdzie jej zbadać, nie tylko poznając jego mieszkańców, ale zbierając informacje, by dowiedzieć się kim tak naprawdę jest i co tutaj robi. 

Gra dostępna będzie na Steam, w wersji na PC, Mac oraz Linux od 8 lipca 2022 roku. 

Karta gry na Steam

Kolejny tytuł, gra SEASON®: A letter to the future to klimatyczny tytuł narracyjno-eksploracyjny, od Scavengers Studio, które przy okazji  State of Play Sony podzieliło się z graczami nowym filmowym zwiastunem, tym razem pokazującym fragment rozgrywki.

Poznajemy w nim wioskę położoną wysoko w górach, w miejscu bezpiecznym od zgiełku, gdzie wybiera się Estelle, bohaterka gry. Opuszcza swój rodzinny dom, by ruszyć na wędrówkę i obserwować tajemnicze zmiany, jakie rozgrywać się będą na jej oczach. 

Przeczytaj również: The Fold Ingression, mroczny thriller fantasy na nowym filmowym zwiastunie pokazującym rozgrywkę

Rozgrywka w opisywanym tytule opiera się na odkrywaniu, nagrywaniu, poznawaniu ludzi i odkrywaniu dziwnego świata wokół nas. W dowolnym momencie możemy zejść z roweru i wyposażyć się w narzędzie z torby. Każde z nich przechwytuje inną warstwę rozgrywki: dźwięki i muzykę, sztukę i architekturę, głosy starych ludzi, zanikające praktyki religijne, ślady dawno minionych pór roku. Pozwala to uchwycić kulturę, historię i ekologię, składowe elementy gry. 

Gra nie ma jeszcze daty premiery, a zadebiutuje na PC, PlayStation 4 oraz PlayStation 5. 

Karta gry na Steam

Trzecim tytułem, jaki chcemy przedstawić w tym wpisie jest przygodowa gra logiczna, która ma pojawić się na komputerach i konsolach jeszcze w tym roku. Jest nią The Entropy Centre autorstwa Stubby Games, która to gra została zaprezentowana na nowym zwiastunie.

Wydawca Playstack, który uczestniczył w letnim Future Games Show, ogłosił iż dodaje do swojej listy wydawniczej nowy tytuł, przygodowa grę logiczną z elementami akcji, zaginającą umysł i manipulującą czasem. Gra The Entropy Centre, stworzona przez nowe brytyjskie studio Stubby Games, opiera się na unikalnej mechanice logicznej, która pozwala graczom myśleć w odwrotnym kierunku i pokonywać pozornie niemożliwe przeszkody. 

W grze wcielamy się w żeńską bohaterkę o imieniu Aria, która budzi się we wnętrzu ogromnej stacji kosmicznej - Centrum Entropii, na orbicie okołoziemskiej. Ziemia stanęła w płomieniach, Centrum Entropii wydaje się być opuszczone i też chyli się ku upadkowi. 

Towarzyszem naszej bohaterki jest gadający pistolet zwany ASTRA, pozwalający na przenoszenie przedmiotów w czasie. dzięki niemu Austria odbudowuje zawalone mosty, łączy zniszczone ścieżki i pokonuje skomplikowane zagadki. Wszystko by dostać się do rdzenia Centrum Entropii, by przetrwać i spróbować wrócić do domu. 

Przeczytaj również: Old Skies - wrażenia z demo przygodówki o podróżach w czasie. Wadject Eye Games w nowej graficznej odsłonie

Daniel Stubbington, założyciel Stubby Games, od dawna marzył o tak ambitnym tytule:

The Entropy Centre to gra, w której nie ma miejsca na żadne niedomówienia. To gra, którą chciałem stworzyć od dawna i nie mogę się doczekać, aż gracze zagłębią się w ten szalony świat, w którym manipuluje się czasem, który stworzyłem.

Wspierając to, zespół Playstack nie mógłby być bardziej podekscytowany mogąc wesprzeć The Entropy Centre, a dyrektor naczelny Harvey Elliott powiedział:

The Entropy Centre jest genialnym przykładem tego, czego szukamy - to niezwykle inteligentna, satysfakcjonująca i dowcipna gra logiczna, która znajduje oddźwięk wśród fanów. Świetnie czujemy się z jej dotychczasową reakcją i mamy wielkie plany na najbliższe miesiące, aby zmaksymalizować jej sukces.

The Entropy Centre trafi na PC, PlayStation 5, Xbox Series X|S, PlayStation 4 i Xbox One jeszcze w tym roku.

Karta gry na Steam

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!


źródło: Informacja prasowa

Komentarze (0):
Reklama