dodano: 2023-01-25 23:00:02
PC
aktualności news Świat przygodówek #159 - Dungeon za darmo na TikToku,

Świat przygodówek #159 - Dungeon za darmo na TikToku, Splittown i The End of the sun z demo, premiera PathCraft na VR

Świat przygodówek #159 - Dungeon za darmo na TikToku, Splittown i The End of the sun z demo, premiera PathCraft na VR
10°
0

W kolejnym odcinku "świata przygodówek" informacje o wersjach demonstracyjnych Splittown i The Emd of the sun, darowym Dungeon i debiucie PathCraft na VR.

Zapraszamy do kolejnego artykuły, w którym przybliżamy wam przygodowy świat, który wkracza już teraz także na TikToka. W dzisiejszym wpisie informacje o czterech grach, w tych dwóch demach, darmówce i premierze na VR. 

Zaczynamy od wersji demonstracyjnych, które dostępne są już na Steam. Pierwszą grą, jaką możecie sprawdzić na platformie Steam w wersji demo jest klasyczna przygodówka "wskaż i kliknij", stworzona w retro pikselowej grafice, od Matsa Kyyrö i Juha Keränena, o tytule Splittown.

Gra jest obecnie do przetestowania na wspomnianej platformie, przenosząc nas w świat łączący elementy historyczne, za tajemnicą. Gra rozgrywa się podczas zimnej wojny. Bohaterem tejże przygodówki jest Leonard Nimby, były agent IM5 o kamiennej twarzy, na tropie kurczliwej broni, która została skradziona przez nikczemnego kandydata na burmistrza, na dzień przed wyborami. 

Przygodówka nie ma jeszcze swojej daty premiery. Zadebiutuje na komputerach osobistych PC, na Steam. 

Możemy także już sprawdzać wersję demonstracyjną polskiej gry przygodowej, w narracyjno-eksploracyjnym stylu, inspirowanej mitologią słowiańską. Gra od studia The End of the Sun Team, o tytule The End of the Sun przy okazji zapowiadanej już premiery wersji demonstracyjnej, została udostępniona na nowym zwiastunie filmowym. 

Wersja demonstracyjna tej gry dostępna będzie także do sprawdzenia podczas lutowej edycji Steam Next Festiwal. Przygodówka przenosi nas do słowiańskiego świata, gdzie jako Żerca umiejący wędrować między światami, poszukujemy zaginionego przyjaciela. 

Przeczytaj również: of pawn & kings, surrealistyczna gra przygodowa, skupiona na fabule z wersją demonstracyjną na Steam

Gra ma się pojawić w pełnej wersji w czwartym kwartale tego roku, na PC, na Steam. 

Kolejną grą jest darmowy Dungeon, który pojawił się na TikToku dzięki Feardemic. Jest to prosta gra, w pełni darmowa. Tik-Tok Dungeon została opracowana przez kluczowych członków zespołu ds. portów Feardemic jako produkt badawczo-rozwojowy i ma być w przyszłości rozwijana. 

Chcemy jak najlepiej wykorzystywać nowe platformy, stąd pomysł stworzenia gry na TikToka, która, zwłaszcza wśród najmłodszych odbiorców, jest jedną z najpopularniejszych platform. Chcieliśmy być prekursorem w tej dziedzinie i jako jedni z pierwszych w Polsce wypuściliśmy całkowicie TikTokową grę. Naszym celem jest, by jak najlepiej wykorzystywać nowe narzędzia i dostosowywać się do zmieniających się trendów w grach z gatunku horror. Chcemy w najbliższych miesiącach stworzyć więcej gier i interaktywnych doświadczeń na TikToku - podsumowuje Scott Millard, prezes Feardemic. 

Gra miała swoją premierę 11 stycznia 2023. 

Przeczytaj również: Birth, niezależna przygodówka w której tworzymy istotę z porozrzucanych kości debiutuje już w lutym

Kończymy grą, o której też już mieliśmy okazję wspominać. Jest to tytuł przenoszący nas do niezwykle kolorowego świata, gra od Devil Cow Studio i Vertigo Games, wydana na wirtualną rzeczywistość, o tytule PathCraft.

Gra pozwala nam zanurzyć się w opowieść inspirowaną bezgraniczną wyobraźnią dziecka, w której to rozgrywce skupiamy się na klockach, by rozwiązywać zadania i pomóc doprowadzić papierowego towarzysza do bezpieczeństwa i sukcesu.

Gra dostępna jest na Meta Quest 2.

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!


źródło: Informacja prasowa

Komentarze (0):
Reklama