dodano: 2020-02-13 15:00:04

Targi MWC 2020 oficjalnie odwołane! Organizatorzy przegrali z wirusem

aktualności news Targi MWC 2020 oficjalnie odwołane! Organizatorzy przegrali z wirusem
Targi MWC 2020 oficjalnie odwołane! Organizatorzy przegrali z wirusem
20°
0

Targi MWC 2020, czyli kolejna edycja jednych z największych tego typu wydarzeń technologicznych oficjalnie zostały odwołane. Koronawirus okazał się zbyt niebezpieczny.
 
Koronawirus stanowiący spore zagrożenie dla zdrowia okazał się silniejszy i bardziej niebezpieczny niż mogło się to wydawać początkowo władzom Chin. Sytuacja, szczególnie w Azji jest na tyle niebezpieczna, że zdecydowano się powziąć dodatkowe środki bezpieczeństwa.
 
W związku z tym kilka firm zdecydowało się zrezygnować z przyjazdu, a ostatecznie wczoraj organizatorzy ogłosili, że wolą się wycofać z organizacji wydarzenia.
 
Liberated, cyfrowy komiks w dziewięciominutowym fragmencie rozgrywki
 
Bezpieczeństwo okazało się i zresztą bardzo słusznie, istotniejsze od wydarzenia oraz prezentowania różnego typu sprzętów z całego globu. W chwili obecnej nie wiem czy impreza doczeka się w późniejszym okresie roku dodatkowe wydania czy kolejna edycja odbędzie się w przyszłym roku.
 
Sytuacja mogła wpłynąć także na możliwą prezentację PlayStation 5, którą wcześniej potwierdzał David Jaffe. Tak dobrze poinformowana i szanowana osoba nie wprowadzała, by graczy w błąd. 
 
Pozornie odległe względem nas wydarzenie okazało się znacznie niebezpieczniejsze i sprawiło, że w chwili obecnej nie wiemy jakie będzie miała konsekwencje dla całej branży. Ostatnio pojawiły się sugestie, że możliwe jest także przesunięcie daty premiery konsol nowej generacji. Nie można do końca tego wykluczyć, jednakże na ten moment nie warto panikować.
 
MWC 2020 miało się odbyć od 24 do 27 lutego 2020 roku w Barcelonie w Hiszpanii.

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!


źródło: fot. Karolina Grabowska z Pixabay

Tagi: mwc, ,
Komentarze (0):
Reklama