dodano: 2020-07-21 07:05:01

Technologia Lumen - Czym jest element, który ma dać sukces piątej wersji silnika Unreal Engine?

Autor: AnoX
Technologia Lumen - Czym jest element, który ma dać sukces piątej wersji silnika Unreal Engine?
11°
0

Technologia Lumen to jedna z najważniejszych nowości na nadchodzącą, piątą wersję silnika Unreal Engine, który ma serwować wyśmienite oświetlenie.
 
Jakiś czas temu firma Epic Games zaprezentowała silnik Unreal Engine 5 odpalając go na PlayStation 5, przy okazji udostępniając ciekawe informacje dotyczące funkcjonalności, zalet oraz zastosowanych technologii. Jedną z nich jest właśnie Lumen.
 
Przez długi czas słuchaliśmy o tym jak świetnie działać ma w przyszłości ray tracing, tymczasem twórcy hitowej gry-platformy w postaci Fortnite'a przedstawili swoje rozwiązanie, które również może zachwycać graczy.
 
Coraz ściślejsza współpraca PlayStation i Epic Games mogłaby umożliwić zaciętą rywalizację z Microsoftem i Xbox Game Pass - Analiza
 
Technologia Lumen to system odpowiedzialny za stworzenie realistycznego, globalnego oświetlenia z jego aktywnymi zmianami, wprowadzaniem scen oraz zmianami, nie zapominając o odbiciach, refleksjach oraz skali dotychczas nie spotykanej.
 
Dynamiczne mechaniki biorą pod uwagę wiele czynników, które w razie własnych potrzeb będziemy mogli dostosować, czyniąc to w prosty oraz intuicyjny sposób. Do tego dochodzą nawet takie detale jak położenie, nie wspominając o tym, że możemy pobawić się również latarkami i innymi sztucznymi źródłami i typami światła.
 
Przy okazji inżynierzy z Epic Games opracowali także możliwość natychmiastowego wypalania lightmap czy błyskawicznego kreowania map świetlnych UV, dzięki czemu artyści będą mogli przesunąć nieco światło zwiększając realizm lub filmowy charakter gry.
 

Komentarze (0):
Reklama
Reklama