14°
0
dodano: 2022-01-13 07:05:02

Tencent inwestuje w THE PARASIGHT, krakowskiego studia tworzącego BLACKTAIL

Autor: AnoX

Chiński gigant, korporacja Tencent oficjalnie zainwestowała w krakowskie studio THE PARASIGHT, znane z powstającej, niezależnej gry BLACKTAIL.

To kolejny etap rozszerzania obecności firmy z Państwa Środka w Polsce, po Bloober Team, nadszedł czas na kolejne studio z Krakowa. Udział wielkiej ma nie wpływać na kreatywną swobodę oraz działania strategiczną, obejmującą kadry, własności IP czy prawa wydawnicze.

Nowe możliwości mają obu stronom zapewnić stabilność oraz zwiększenie potencjału długoterminowych działań, kreując najlepszy zespół i warunki dla niego.

Nadchodzące Blacktail zapowiada się obiecująco i miejmy nadzieję, że faktycznie w tym roku będziemy mieli okazję zapoznać się z grą, a twórcom uda się uniknąć jakichkolwiek problemów.

Przeczytaj też: PUBG BATTLEGROUNDS już w modelu Free to Play! Co dodano przy tej okazji?

Jestem podekscytowany przyszłością naszego partnerstwa. THE PARASIGHT dołącza dzięki niemu do grona światowej klasy deweloperów współpracujących z Tencentem. - mówi Bartosz Kaproń, prezes i dyrektor kreatywny. - Jesteśmy doświadczonym zespołem, ale młodym studiem. Tencent, ze swoim doświadczeniem i zapleczem technologicznym, inwestuje w naszą wizję, w BLACKTAIL oraz w nasze przyszłe projekty. Jest to gest ogromnego zaufania – jesteśmy przekonani, że w naszych rękach jest ono bezpieczne. -

W ciągu dwóch lat liczebność naszego zespołu zwiększyła się trzykrotnie i stworzyliśmy od zera zupełnie nowe IP. - kontynuuje Kaproń. - Nasza pierwsza gra jeszcze przed premierą zwraca na siebie uwagę branży. Aspirujemy do stworzenia jednego z najbardziej unikalnych tytułów indie premium 2022 roku – potwierdzają to między innymi zapowiedź na Summer of Gaming IGN-u i grywalne demo na wspólnym evencie Microsoftu i The Game Awards. Dotychczasowy odzew społeczności graczy i branży, oraz zaangażowanie firmy Tencent wskazują jasno na ogromny potencjał kreatywny obranego przez nas kierunku. A to dopiero początek naszej podróży. -

 

BLACKTAIL trafi na komputery osobiste i konsole następnej generacji w 2022 roku.

 


źródło: Informacja prasowa

Komentarze (0):
Reklama