14°
5
dodano: 2018-05-15 10:00:01
PC

The Curse of Monkey Island, klasyka pod każdym względem - recenzja

Autor: agusia16
The Curse of Monkey Island, trzecia część serii gier LucasArt, która broni się sama w sobie nie tylko klasyczną formą przygodówki, kontynuacją historii, ale i humorem, o czym w naszej recenzji.
 
Jeśli zajrzycie do mojej recenzji The Curse of Monkey Island, to przeczytacie w niej, że miłośniczką tematyki pirackiej nie jestem i opisywana przeze mnie gra tego faktu raczej nie zmieniła, ale pomogła mi zrozumieć czym wszyscy gracze się zachwycając, wychwalając serię The Monkey Island. The Curse of Monkey Island była pierwszą grą z cyklu, z którą się zmierzyłam dzięki uprzejmości firmy GOG.com i pomijając fragmenty zręcznościowe, których w klasycznych grach przygodowych nie lubię (a nawet nie cierpię) to wszystko mi się w niej podobało, od klasycznej formy, śmieszne dialogi i wszędobylski humor, po ciekawe zagadki i prześliczną, rysunkową grafikę.
 
The Curse od Monkey Island otworzył mi furtkę ku kolejnym grom z serii, które mam zamiar przejść. Póki co zapraszam Was bardzo serdecznie do zapoznania się z moją recenzją części trzeciej Małpiej Wyspy, w której Guybrrush Threepwood mierzy się z klątwą. Życzę miłej lektury! 
 

The Curse of Monkey Island - recenzja

 

The Curse of Monkey Island na GOG.com
 

Komentarze (5):
avatar PanDamian
dodano: 2018-05-15 18:46:11

Wysoka ocena! Widać nostalgia pomaga takim tytułom.

avatar AnoX
dodano: 2018-05-15 11:55:55

Curse było ostatnim poprzednikiem dla odsłon w 3D które już takiego poziomu nigdy nie osiągnęły, a to właśnie ta odsłona otworzyła kilka ciekawych ścieżek.

avatar TOM3K
dodano: 2018-05-15 11:34:58

Wiele razy slyszalem za dziecka takze o tym tytule ale nigdy nie gralem. Warto pewnie zobaczyc co to :)

avatar agusia16
dodano: 2018-05-15 10:54:34

Dla mnie tak lubie bigos, zważywszy, że jak wspominałam w recenzji w poprzednie gry z serii nie grałam, więc dla mnie (mówiłam za siebie), stroniącej od gier w klimacie pirackim, The Curse of Monkey Island jest furtką do zagrania w kolejne części. Pozdrawiam!

avatar lubie bigos
dodano: 2018-05-15 10:05:09

W sumie dziwne stwierdzenie, że Curse otworzyło furtkę, biorąc pod uwagę, że pierwsze dwie gry dostały fantastyczne remaki, która są bardzo tanio do wyrwania na steam i gog. Nie dość, że wyglądają świetnie i głosy też są dobrze dobrane, to jak komuś nie pasuje, to może grać w wersje oryginalne. Szkoda, że Escape było takie sobie, ale na szczęście telltale za czasów swojej świetności zrobił kapitalną grę.