dodano: 2020-02-14 14:55:01

The Knights of Unity stało się jednym z inwestorów Mousetrap Games

Autor: AnoX
41°
0
The Knights of Unity stało się jednym z inwestorów Mousetrap Games
Mousetrap Games niebawem otworzy się na społeczność zainteresowaną crowdfundingiem udziałowym. Wcześniej w firmę zainwestowało The Knights of Unity.
 
Niezależne studio Mousetrap Games dotychczas znane jest z trzech swoich gier - Rocat Jumpurr (premiera zaplanowana została na ten rok), Circle Protector oraz Run the Beat, cieszące się sporym zainteresowaniem na urządzeniach mobilnych. Założona trzy lata temu spółka prowadzi swoją działalność właśnie, w tym segmencie oferując graczom oryginalne propozycje. 
  
Kilkunastoosobowe studio chce się dalej dynamiczniej rozwijać, w czym wspomóc mogą ich między innymi gracze. Korzystając z Crowdfundingu Udziałowego, mającego zagwarantować obu stronom długoterminowy zysk.
 
Współpraca ma obejmować kilka segmentów działalności, koncentrując się na między innymi na wymianie know-how czy wsparciu operacyjnemu, dzięki czemu przyszłe produkcje mają dostarczyć graczom jeszcze wyższą jakość oraz świeże doświadczenia.
 
W zeszłym roku studio zostało docenione w Berlinie, gdzie uhonorowano Run the Beat przyznając mu nagrodę Big Indie Pitch dla tytułów mobilnych. Produkcja w międzyczasie na Androidzie cieszyła się sporym zainteresowaniem, plasując się nawet na pierwszym miejscu w jednej z kategorii sklepu Google Play. W 2020 Mousetrap Games zdobyło złoto na The Very Big Indie Pitch w Londynie.
 
To nie pierwszy tego typu ruch The Knights of Unity, współpracowało przy tak popularnych i cenionych tytułach jak Disco Elysium, Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana, PC Building Simulator czy Forge of Empires. Wspomnieć warto także ich w pełni autorskie dzieło w postaci wieloosobowego Tools Up! Od 2015 roku firma wyrobiła sobie bardzo mocną pozycję, udzielając specjalistycznych usług skoncentrowanych wokół profesjonalnego wsparcia programistycznego na silniku Unity.
 
"Rycerze" należą do jednych z pięciu światowych partnerów Google w ramach technologii mobilnej Google Play Instant umożliwiającej błyskawiczne sprawdzenie części zawartości aplikacji. Wśród dokonań rodzimego studia znajduje się wsparcie dla takich tytułów jak Forge of Empires (Innogames), Idle Miner Tycoon (Kolibri Games), Elvenar (Innogames), Super Spell Heroes (Sviper) oraz Mills (Lite Games).
 
The Knights of Unity_Mousetrap Games
Od lewej: Marcin Janus, Adam Małek, Piotr Sobolewski (The Knights of Unity), Edward Mężyk (Mousetrap Games)
 
 
 
 
- W ostatnim roku skupiliśmy się na opracowaniu długofalowej strategii rozwoju Mousetrap Games. Widzimy ogromny potencjał branży gier mobilnych. Wykorzystując nasze doświadczenie w zdobywaniu rynków międzynarodowych oraz w pozyskiwaniu i analizie danych dotyczących zachowań użytkowników mobilnych, włączyliśmy w pięcioletnią strategię rozwoju także akwizycję tytułów zewnętrznych. Skupimy się na tych, które będą pasować do naszego portfolio, które charakteryzuje się piękną grafiką i zaskakującą rozgrywką. Aby zrealizować ambitny plan zapraszamy do współpracy najlepszych partnerów na rynku – a z kim innym moglibyśmy iść ramię w ramię na bitwę o czołowe miejsce na rynku, jak nie z Knightsami?mówi Edward Mężyk CEO Mousetrap Games.
 
- Własne gry mobilne to temat, który od dawna chcieliśmy rozwinąć w Knightsach, jednak z uwagi na większe projekty wyższe priorytetowo, działanie to zawsze było spychane na bok. Strategia Mousetrap Games pokrywa się w znacznym stopniu z tym, co chcieliśmy zrobić u nas, dlatego zdecydowaliśmy się przenieść całą operację budowania działu mobile pod skrzydła MTG. Zamierzamy wspierać Mousetrap naszym know-how w zakresie produkcji gier mobilnych na każdym polu - od designu, poprzez art, dev, PM, po QA i liczymy na wspólne zbudowanie firmy, która z powodzeniem będzie konkurować z największymi w branżymówi Piotr Sobolewski, CEO The Knights of Unity.
 
Rocat Jumpurr ma się ukazać jeszcze w 2020 roku na urządzeniach mobilnych.
 

źródło: crowdway.pl/mousetrap-games-poznaj-nadchodzaca-kampanie/

Komentarze (0):
Reklama
Reklama