dodano: 2020-04-08 18:00:02
PC

The Shattering, thriller psychologiczny z kwietniową datą premiery

Autor: agusia16
The Shattering, thriller psychologiczny z kwietniową datą premiery
12°
0

The Shattering, thriller psychologiczny studia Super Sexy Software i Deck13, produkcja w odcieniach bieli ma już swoją datę premiery. Zagramy w kwietniu.
 
W maju zeszłego roku pisaliśmy Wam o przewidzianej na koniec 2019 roku premiery psychologicznego thrillera, gry powstałej z pasji, stworzonej przez piątkę ludzi. Premiera gry przeciągnęła się nieco w czasie i dziś już znamy jej oficjalną datę. The Shattering zadebiutuje za niecałe dwa tygodnie. 
 
The Shattering, psychologiczny thriller zadebiutuje jeszcze w tym roku
 
Wspomniałam, że twórcami tej utrzymanej w kolorach bieli growej produkcji skupiającej się na wędrówce po umyśle, jest pięcioosobowy, niezależny zespół studia Super Sexy Software. Wydaniem gry, której pomysłodawcą jest Marta Szymańska, zajmująca się badaniem kontrastu bieli i czerni w horrorach gier rozrywkowych i kulturze, zajęło się Deck13, które ma na swoim koncie między innymi dwie przygodowe części Jack Keane i Jack Keane 2: The Fire Within, serię Ankh czy naprawdę klimatyczne Black Sails - The Ghost Ship
 
The Shattering to ciekawe spojrzenie na poczucie strachu, które opiera się na założeniu, że horror i strach można osiągnąć poprzez wszechobecną biel, która dominuje w tej grze oraz poprzez brak informacji. Twórcy odchodzą zatem od tradycyjnego skupienia produkcji w klimacie horroru, na ciemności i ukrytych w mrokach wrogów. 
 
Gra, o której mieliśmy okazję pisać już na łamach naszego serwisu, to podzielona na pięć aktów nieoczywista opowieść, łącząca wiedzę o przeszłość i teraźniejszość, nieco surrealistyczna i niezwykle zagadkowa. Gracze uczestniczyć w niej będą w kluczowych momentów z życia Jana. Wspomniane momenty zdefiniowały i ukształtowały naszego bohatera, a wiele fragmentów z jego życia zatarło się w pamięci.
 
Mierząc się z The Shattering gracze będą mieli za zadanie odkryć prawdę, odnaleźć się w labiryncie kłamstw i finalnie dowiedzieć się co stało się z Janem, przede wszystkim postarać się siebie przypomnieć. W końcu dowiedzieć się, co się z nim stało... i przypomnieć sobie jej imię.
 
Wiem, że myślisz, że wszystko jest w porządku, ale powiedz mi, dlaczego nie pamiętasz nawet jej imienia?
 
Premiera gry przewidziana jest na 21 kwietnia 2020 roku w wersji na komputery osobiste PC - Steam.  
 
Karta gry na Steam
 

źródło: Informacja Prasowa

Galeria:

1
2
3
4
5
6
7
8
9

Komentarze (0):
Reklama
Reklama