dodano: 2021-05-03 18:00:01
PC

The Wardrobe, przygodówka o chłopcu szkielecie ma datę premiery na konsole nowej generacji. Zagramy już w maju!

The Wardrobe, przygodówka o chłopcu szkielecie ma datę premiery na konsole nowej generacji. Zagramy już w maju!
14°
0

The Wardrobe, przygodówka stworzona przez CINIC Games, o chłopcu szkielecie ma datę premiery na konsole nowej generacji. Zagramy już za kilka dni. 

The Wardrobe, klasyczna przygodówka point and click, dzieło CINIC Games, wydane dzięki Gamera Interactive, miała swój debiut na platformie Steam w roku 2017, zaś na konsolach w roku 2018. Twórcy, którzy, po licznych prośbach graczy o sequel, pragnęło dać możliwość zagrania w nią jak największej ilości graczy. Stąd pomysł na przeniesienie jej na nowe generacje konsol. 

Dziś już wiemy, że The Wardrobe gra, która inspirowana Monkey Island, Day of the Tentacle i Sam & Max: Hit the Road zadebiutuje na nowych generacjach Xbox Series X i Xbox Series S już za dwa dni, czyli 5 maja. 

The Wardrobe to gra przygodowa, której bohaterem jest Skinny, chłopiec, który przez pomyłkę, został zabity przez swojego najlepszego przyjaciela Ronalda. Po wypadku jego ciało, w jakiś cudowny, magiczny sposób zostało przywrócone do życia. Zadziało się to dzięki tajemniczym siłom. Skinny dzięki temu został zmuszony do wiecznego życia w szafie Ronalda, jako szkielet. Aby uratować duszę swojego najlepszego przyjaciela przed wiecznym potępieniem, musi udowodnić pechowość wydarzenie, które go spotkało. 

Gra to przygodówka stworzona w rysunkowym, klasycznym stylu, z serią cytatów związanych z popkulturą i czarnym humorem oraz wieloma zagadkami. 

Przeczytaj również: Zabawna, pełna odniesień do popkultury The Wardrobe trafiła na Steam

Podczas gdy skupialiśmy się na nowych projektach, nie mogliśmy przegapić okazji, aby wprowadzić The Wardrobe również na konsolach najnowszej generacji. Uczucie, które społeczność okazała nam w ostatnich latach, prosząc o sequel skłoniła nas do przeznaczenia części naszych sił na ten port. Naszym celem było zadowolenie dużej liczbę graczy, którzy w 2018 roku, kiedy The Wardrobe pojawiło się na PlayStation 4 i Switch, nie mieli okazji zanurzyć się w przygodach Chudego. Pracujemy również nad portowaniem na PlayStation 5 i mamy nadzieję, że będziemy mogli przekazać Wam dodatkowe informacje już w  nadchodzących miesiącach, wraz z wieloma innymi wiadomościami dotyczącymi naszego rozwoju - oświadczył Francesco Liotta, dyrektor CINIC Games 

Gra dostępna będzie na  Xbox Series X i Xbox Series S już 5 maja 2021 roku. 

Karta gry na Steam


źródło: Informacja prasowa

Galeria:

1
2
3
4
5
6
7
8

Komentarze (0):
Reklama
Reklama