dodano: 2020-02-10 22:15:02
ANDIOS

Tryby gry w Brawl Stars - Na czym polegają? Co je wyróżnia?

Autor: AnoX
Tryby gry w Brawl Stars - Na czym polegają? Co je wyróżnia?
113°
0

Brawl Stars to kolejny hit pośród gier mobilnych, za który odpowiada fińska ekipa SuperCell. Jak zrealizowano tryby gry w Brawl Stars i co one oferują?
 
Mobilna produkcja w ostatnim czasie mogła się pochwalić znakomitymi rezultatami oraz wielką popularnością, stale grającej społeczności. W dniu dzisiejszym chciałbym przedstawić Wam jeden z elementów, który utrzymuje ich przy rozgrywce.

Tryby gry w Brawl Stars - Jak się kształtują na początku?

Deweloperzy zdecydowali się początkowo zaoferować graczom ograniczoną zawartość, która dopiero po kolejnych poziomach oraz postępach jest odblokowywana. W ten sposób uzyskujemy powolną naukę poszczególnych modeli zabaw w przystępnej formie. Rozpocznijmy zatem od pierwszych trzech trybów, z których możemy skorzystać.

Zbiory klejnotów

W ramach tego trybu przychodzi nam od samego początku spróbować zmierzyć się z wyzwaniami, rozpoczynającymi się od pojedynków trzech na trzech. Wraz z naszą postacią ruszamy do walki, rozgrywającej się od początku w centrum. Tam umieszczony jest otwór kopalny, z którego wyskakują tytułowe klejnoty. Te obie drużyny starają się przejąć dla siebie. Każdy gracz ma swój indywidualny wynik, ale o rezultacie zabawy decyduje przekroczenie przez drużynę pułapu 10 punktów. Ten oczywiście możemy przekroczyć, tak samo jako możemy w ramach całego zespołu przetrzymywać zdobycz lub może to zrobić pojedynczy członek zespołu. 
 
Po osiągnięciu "Dziesiątki" rozpoczyna się wielkie odliczanie, jeżeli do jego końca uda nam się zachować sumę, to zwyciężymy. W innym wypadku albo przeciwna drużyna przechwyci wszystko i przejmie szansę zwycięstwa lub konieczne będzie wyprzedzenie ich w uzyskaniu określonej ilości punktów i utrzymanie jej tym razem do końca.

Starcie

Drugi tryb rozgrywki to dość proste w założeniu przełożenie jeden do jeden modelu Battle Royale. Tym razem wraz z dziewiątką innych graczy (razem z nami jest nas 10) lądujemy w określonej mapie wypełnionej skrzynkami ze wzmacniającymi nas środkami. Celem jest przetrwanie jako jedyni na mapie, przy okazji unikając pojawiającej się po chwili chmury toksycznego dymu. W ten sposób pole zabawy się zmniejsza, a my mamy okazję do bardziej bezpośredniej potyczki z pozostałymi.
 
Na niektórych wariantach map znajdziemy bardziej gęste trawy, gdzie możemy się skryć, nie brakuje wariantu z pojawiającym się wielkim robotem nadciągającym na wybranych przez siebie graczy lub z nadciągającymi z nieba nalotami.
 
Pokonanie przeciwników jest konieczne, a chowanie się jak najdłużej nie tylko jest bardzo trudne, ale także nie pozwoli nam ostatecznie wygrać, ponieważ nie będziemy dysponować odpowiednim zasobem zdrowia oraz zadawanych obrażeń.
 
Screenshot_2020_02_04_11_33_50_388_com.supercell.brawlstars

Zadyma 

Supercell po raz kolejny znakomicie się spisało w kwestii przeniesienia znanej i cenionej formuły do warunków urządzeń mobilnych z ekranami dotykowymi.  W tym wypadku mowa o potyczkach piłkarskich. Te toczymy oczywiście strzelając do siebie w zespołach składających się z trzech osób, przy czym jedna z nich posiadająca aktualnie piłkę nie może zaatakować przed wystrzeleniem jej w danym kierunku. Nie brakuje możliwości wybrania superstrzału po ówczesny naładowaniu go. Nie braknie oczywiście licznika czasu oraz... dogrywki odbywającej się w ramach Złotej Bramki (pierwsza bramka kończy mecz).
 
 
Noita po 3 miesiącach grania - Jak zmieniła się gra? Co nowego dodano?
 
 

Wydarzenia drużynowe

To specjalne, super specjalne wydarzenie, do którego wejścia konieczne jest uzyskanie specjalnych biletów z gwiazdką, dzięki którym będziemy mogli wziąć udział w pojedynkach z przeciwnikami ze sztuczną inteligencją. Po zwycięstwie kolejne próby odbywają się na jeszcze wyższych poziomach trudności. W niektórych wariantach możemy zainwestować większa porcję biletów, aby ostatecznie uzyskać lepsze upominki.

Wielka gra

W tym wypadku mamy do czynienia ze strzelaniną, w której jeden z graczy wciela się w potężnego przeciwnika z mocniejszymi umiejętnościami i dużym poziomem zdrowia. On naturalnie spada z każdą sekundą, zatem grupka walczy o zbicie go jak najszybciej, a samotny łowca stara się osiągnąć jak najwięcej eliminacji.

Walka z bossem

Jest to jedno ze specjalnych wydarzeń polegających na pojedynku z jednym, potężnym przeciwnikiem skoncentrowanym na pokonaniu bossa. Ten dysponuje potężnymi ciosami rękawicami bokserskimi oraz wystrzeliwanymi rakietami. W późniejszym okresie pojawią się także wspierające mini roboty, które atakują bezpośrednio lub z dystansu. Wyzwanie jest trudne, w związku z czym pojawią się także okresy w trakcie zabawy, gdy będziecie musieli po prostu przetrwać, aby powrócił do zabawy nasz sojusznik lub oboje.

Walka z robotami

To dedykowane wyzwanie koncentruje się na bronieniu skarbca z diamentami naprzeciw nadciągającym w ramach fal wrogów, którzy otaczać nas będą z każdej strony, w coraz większej ilości czy jakości. Ponadto raz na kilka tur przeciwnicy wzmacniają się, o czym będziemy informowani za sprawą specjalnej, kolorowej otoczki. Nie brakuje także bossa, który co dziesięć fal nadciąga w naszym kierunku zadając nam spore obrażenia, wykorzystując do tego wszelkiej maści wyposażenie (rękawice i rakiety).
 
Screenshot_2020_02_05_18_27_33_338_com.supercell.brawlstars
 

Oblężenie 

W ramach Oblężenia możemy liczyć na specjalny tryb walki, w którym pojawiają się specjalne śrubki do zbierania. W krótkim okresie czasu możemy liczyć na to, że po uzbieraniu jak największej ich liczby do walki po naszej stronie staje gigantyczny robot. Wraz z nim szarżujemy na bazę wroga, gdzie wspólnie staramy się ją zniszczyć lub przynajmniej zadać jej jak najwięcej punktów obrażeń. Cały czas posiadamy oczywiście swoje ograniczenie czasowe, w wyniku którego o ostatecznym wyniku może zdecydować procent pozostałego zdrowia naszej "siedziby". Na jej szczycie zresztą znajduje się także specjalna wieżyczka, która zadaje przeciwnikom spore obrażenia, w związku z czym nie możemy sobie pozwolić na zbyt mocne i długie przekraczanie oznaczonego obszaru.

Nagroda

W ramach tego trybu dwa zespoły stają naprzeciw siebie i będą toczyć dość klasyczny pojedynek w stylu team deathmatch (walka o to kto uzyska najwięcej eliminacji), przy czym pojawia się tutaj jedna istotna zmiana. Polega na ona na tym, że wszyscy bazowo dysponują dwoma gwiazdkami, a na środku mieści się trzecia. Każdy pokonany przeciwnik traci swoją zdobycz, która przechodzi na rezultat przeciwników. W ten sposób staramy się zarówno pokonać jak najwięcej przeciwników, lecz nie możemy zapomnieć o tym, abyśmy unikali eliminacji, szczególnie gdy nad naszym Zadymiarzem widnieje 5 czy 6 gwiazdek (ta druga wartość jest maksymalną).

Gorąca strefa 

W ramach tego wydarzenia możemy liczyć na dość klasyczny tryb kontrolowania obszaru. W tym przypadku na myśli mamy jednak dwa miejsca znajdujące się mniej więcej na środku mapy, gdzie są położone, choć obwarowane pomiędzy strefy musimy kontrolować na bieżąco. Za krótki okres czasu otrzymujemy punkty, i do czasu zakończenia się okresu rozgrywki, zbieramy je, a od pewnego czasu możemy liczyć na ich podwojenie. Całość obwarowana jest w taki sposób, aby drużyna które zdobędzie ich najwięcej, zwyciężyła. Czas odrodzenia się jest bardzo krótki, w związku z czym mamy do czynienia z dynamiczną zabawą oraz intensywnymi działaniami.

Wyzwanie mistrzowskie 

To prawdopodobnie najbardziej opłacalne pod względem nagród wydarzenie, dzięki któremu raz na jakiś czas znajdziemy się w najbardziej prestiżowych potyczkach dla niedzielnych graczy. Brawl Stars Championship składa się z czterech Etapów, gdzie musimy uzyskać trzy wygrane. Za każdą z nich otrzymujemy cenne nagrody, o wiele lepsze niż przy okazji innych trybów. Pamiętać musimy o tym, że deweloperzy dają nam jedynie 4 porażki, przy czym po ostatniej z nich ostatecznie odpadamy i co za tym idzie skazani jesteśmy na zajęcie się innymi trybami zabawy.
 
Screenshot_2020_02_06_10_44_29_254_com.supercell.brawlstars

Igrzyska mocy

Igrzyska mocy odblokowujemy po uzyskaniu przez naszego zawodnika 9 poziomu mocy, co wymagać będzie spędzenia z grą sporej ilości czasu. Gdy już znajdziemy się na tym poziomie stajemy do walki w czymś wzorowanym na trybie rankingowym wypełnionym drużynowymi zmaganiami. Można w tym wypadku wziąć udział w trzech pojedynkach, a po okresie miesiąca kształtujemy się na określonym poziomie.
 
Produkcja odświeża aktualne wyzwanie, w związku z czym musimy rozsądnie podchodzić do atrakcji, w związku z czym po pewnym czasie mierzymy się z odmiennymi modelami zabawy. Te zmieniają się codziennie, zatem warto opanować wszystkie tryby, gdyż to właśnie tutaj na jedynie trzech próbach będziemy mogli osiągnąć dobre rezultaty.

PSG Cup

W drugiej połowie marca 2020 roku w grze pojawiło się specjalne, tymczasowe piłkarskie wydarzenie z trybem PSG Cup, bazującym w gruncie rzeczy na Wyzwaniu Mistrzowskim, przy czym w tym wypadku porażka miała być trudniejsza do osiągnięcia. Zabawa jednak koncentrowała się tylko na spotkaniach piłkarskich z ćwierćfinałem, półfinałem oraz finałem po 3 spotkania.
 
brawl-stars-igrzyska-mocy

Wyzwania i wydarzenia w Brawl Stars - To te tryby stanowią fenomen!

Fiński potentat rynku mobilnego doskonale przeanalizował rynek i zdecydował się zaimplementować swój tytuł, który będzie dostarczać nam liczne atrakcje, starając się na bieżąco korzystać z nowinek czy popularności nowiutkich tytułów. Brawl Stars stało się okazją do zaznajomienia się z różnymi sposobami zabawy, zapewniając nam przy okazji sporą ilość okazji do sprawdzenia się w rzadziej wykorzystywanych modelach rozgrywki.
 
Brawl Stars jest już dostępne na smartfonach i tabletach.
 
encyklopedii gier znajdziecie więcej ciekawych produkcji!
 

Galeria:

1
2
3
4
5
6
7
8
9

Komentarze (0):
Reklama
Reklama