dodano: 2020-02-17 23:45:02
PCPS4PS4 PROPS5XBOX

Ubisoft zapowiedział wielkie zmiany dla e-sportu w Rainbow Six Siege

Autor: AnoX
Ubisoft zapowiedział wielkie zmiany dla e-sportu w Rainbow Six Siege
16°
0

Ubisoft zapowiedział przy okazji Six Invitational 2020 wielkie zmiany dotykające e-sportu w Tom Clancy's Rainbow Six Siege! Co czeka graczy i e-sportowców?
 
Dopiero co francuski gigant oficjalnie ogłosił, że już teraz gracze mogą na serwerach testowych sprawdzić najnowsze rozszerzenie w postaci Operacji Void Edge.
 
W dniu dzisiejszym ogłoszono dokładne plany dotykające 5. i 6. Rok Tom Clancy's® Rainbow Six Siege, prezentując ambitne plany rozwoju produkcji wraz z licznymi atrakcjami szykowanymi na wielu poziomach.
 
Rok 5. ma być hybrydowy, na co przekładać się ma obecny format z nowymi operatorami i przebudowanymi mapami, płynnie w drugiej połowie przechodzący w nowy format mający w pełni obowiązywać w 6. Roku. 
 
Od tego czasu spodziewać się można co sezon jednego nowego operatora, przebudowanej mapy, ograniczonych czasowo wyzwań oraz sporych zmian w rozgrywce, czyniąc to zupełnie za darmo. Elementem stałbym będzie wprowadzona niedawno Przepustka Bitewna (sezonowa).
 
Produkcja wzbogaci się o system smart ping zwiększający płynność rozgrywki, udoskonalona zostanie komunikacja, na czele z tę pozbawioną czaru głosowego. Nie zabraknie także szeregu nowych gadżetów.
 
r6s-RoadMap_Y5
 
Po raz kolejny mocno przerobiony zostanie Tachanka, a kolejni Operatorzy są już opracowywanie i niebawem dołączą do rozgrywki. Rainbow to magia, Klątwa Doktora czy Road to S.I. okazały się sukcesami, zatem kolejne duże wydarzenie jest jeszcze przed graczami. Nie zabraknie zaskoczeń oraz powrotu niektórych elementów.
 
W przyszłości pojawi się także banowanie map oraz odświeżony system reputacji, stający się jaśniejszy w dziedzinie zachowań oraz kar i nagród.
 
 
Dowiedzieliśmy się ponadto, że wielkie finały Rainbow Six Pro League wieńczące sezon XI. Te odbędą się w dniach 16-17 maja w Grand Auditorium, Anhembi w przepięknym São Paulo, w Brazylii. To początek strategii większej regionalizacji produkcji.
 
Europa, Ameryka Północna, Ameryka Łacińska i Azja-Pacyfik doczekają się regionalnych programów mających promować grę, e-sport oraz przyciągające graczy i partnerów to najciekawszych formatów rywalizacji. Ma to być naturalny krok zwiększający zasięg oraz kontynuujący dotychczasowe doświadczenia i sukcesy. 
 
r6s-RoadMap_2020
 
Podczas Six Invitational 2020 ujawniono też informacje o miejscu rozgrywania nadchodzących turniejów Major w ciągu dwóch następnych lat:
 
 • Rok 2020
  • 16-17 maja, finały sezonu IX Pro League: São Paulo, Brazylia
  • Major sierpniowy: Ameryka Północna
  • Major listopadowy: Europa 
 
 • Rok 2021
  • Luty, Six Invitational 2021: Kanada
  • Major majowy: Europa
  • Major sierpniowy: Ameryka Północna
  • Major listopadowy: Azja-Pacyfik
 
 
Ubisoft wprowadza także fazę trzecią wizji rozwoju e-sportu w swoim flagowym okręcie. W ten sposób sukces i finanse z niego się wywodzące mają lepiej rozkładać się na wszystkie czynniki. Odbywać się to będzie poprzez lepsze wsparcie organizacji na całym świecie, środki przeznaczone zostaną na długofalowe plany oraz rozwój kilku poziomów rywalizacji.
 
Kluczowe będzie także zachowanie większej przejrzystości oraz zaimplementowanie lepszej dystrybucji finansów, tak aby wszyscy mogli zgodnie ze swoimi dokonaniami czerpać zyski celem dalszego rozwijania się.
 
r6s-RoadMap_2021
 
 
Trzeba oddać Ubisoftowi, że na przestrzeni lat znakomicie odrestaurował ten tytuł, nadał mu zupełnie nowego charakteru oraz skali, pozostając cały czas na fali wznoszącej i rozwijającej. Siege to już fenomen i miło jest nawet z boku obserwować jak ten projekt nie stoi w miejscu, tylko dalej rozkwita.
 
 
Tom Clancy's Rainbow Six Siege można sprawdzić na komputerach osobistych, PlayStation 4 oraz Xbox One.
 
 

źródło: Informacja prasowa

Komentarze (0):
Reklama
Reklama