dodano: 2021-10-13 12:05:01

Windows 11 już jest! Jakie wrażenia wywarł na użytkownikach i jak pobrać system

Windows 11 już jest! Jakie wrażenia wywarł na użytkownikach i jak pobrać system
18°
0

Windows 11 miał swoją wielką 5 października. Nowy system od Microsoftu wzbudził pewne kontrowersje, jako że dziesiątak nie tylko miała być ostatnia, ale w sumie użytkownicy byli zadowoleni z systemu, nie widząc za bardzo potrzeby zmiany. Nowy Windows jednak powstał i oto jak się prezentuje nowa aktualizacja, oczywiście dla tych, którzy mogą przejść na nowy system.

Windows 11 - Co nowego?

Windows 11 oferuje kilka ulepszeń. Microsoft przeprojektował menu Start, tym razem pasek startu znajduje się na środku, prawdopodobnie dla szybszego ‘dotarcia’ do niego. Zrezygnowano z kafelków, a nowy system opiera się w dużej mierze na widżetach.

Co więcej, wprowadzono nowe gesty skrótów na ekrany dotykowe, a także nowe przyciski do łatwego rozmieszczania okien aplikacji. 

Zapoznaj się również z: Co Windows 11 zaoferuje graczom? Microsoft i Xbox zadbały o kilka przydanych funkcji i rozwiązań!

Jest również i nowy Sklep Windows jest znacznie bardziej przejrzysty, niemniej jednak nowa aplikacja ma być dostępna również dla Windows 10, więc nowy system nie jest tutaj ekskluzywny.

Zwiększyć ma się również bezpieczeństwo, aplikacja Windows Security jest bowiem wbudowana do systemu operacyjnego.

Pojawił się już jednak poważny błąd, a mianowicie "wyciek pamięci". Za każdym razem gdy używamy eksploratora Windows, po zamknięciu zużycie pamięci RAM zwiększa się o kilka MB. Jak donoszą użytkownicy Reddita, podniosło to zużycie nawet do 1GB i nadal rośnie.

Zobacz także: Next@Acer już 13 października, Acer zapowiada sporo nowości. 

Dla kogo Windows 11?

Niestety nie dla każdego. Windows 11, przynajmniej na ten moment, otrzymają tylko ci użytkownicy, którzy spełniają wymagania i mają zainstalowany na swoim komputerze Windows 10. Pierwszeństwo mają naturalnie najnowsze komputery.

Według oficjalnych wymagań procesor ma być 1GHz lub szybszy i posiadać przynajmniej dwa rdzenie, 4GB RAM-u lub więcej, [przynajmniej 64 GB dodatkowego miejsca, współczesną wersję BIOS czyli  UEFI (Unified Extensible Firmware Interface), kartę graficzną kompatybilną z DirectX 12 oraz konto Microsoft, i jest to oczywiście minimum. 

Zarówno sprawdzenie kompatybilności jak i pobranie systemu możliwe jest przez oficjalną stronę Microsoft.

 


Komentarze (0):
Reklama
Reklama
Najnowsze recenzje