dodano: 2021-07-10 09:05:01

WitcherCon - Wiedźmin sezon 2 i Wiedźmin: Zmora wilka z datami premiery, zwiastuny, plakaty, czyli podsumowanie

WitcherCon - Wiedźmin sezon 2 i Wiedźmin: Zmora wilka z datami premiery, zwiastuny, plakaty, czyli podsumowanie
38°
0

WitcherCon - Wiedźmin sezon 2, Wiedźmin: Zmora wilka, daty premier, zwiastuny, plakaty. Pierwsze takie wydarzenia mamy już za sobą. Czas na podsumowanie.

Pierwsze takie wydarzenie, wspólnie organizowane przez CD PROJECT RED oraz Netflix, poświęcone Wiedźminowi, zatytułowane WitcherCon, mamy już za sobą. Pora zatem na podsumowania, bo dowiedzieliśmy się sporo ważnych informacji. Co zatem wydarzyło się podczas pierwszego panelu, jaki rozpoczął się wczoraj, 9 lipca o godzinie 19-tej? 

WitcherCon - ogólny zarys

Trzygodzinny panel WitcherCon to wydarzenie transmitowane na całym świecie poprzez kanał YouTube oraz Twitch. Podczas online wydarzenia odbyły się interaktywne panele z twórcami Wiedźmina, w tym w tym Henrym Cavillem, Anyą Chalotrą, Freyą Allan, Mimî M Khayisą, Paulem Bullionem, Lauren Schmidt Hissrich i Declanem de Barrą.

Oprócz rozmów rozwijających i pogłębiających znajomy nam świat fantasy, mogliśmy także obejrzeć przeróżne materiały specjalne. Były przerywniki muzyczne, niespodzianki. Pojawiły się przede wszystkim ważne informacje na temat drugiego sezonu serialu Netflix - Wiedźmin oraz amime Netfliksa - Wiedźmin: Zmora Wilka

Wiedźmin: sezon 2 - ogłoszenie daty premiery, zwiastun, tytuły odcinków

Ogłoszeniem na jakie zapewne wiele widzów czekało, nie doczekawszy się tego na Geeked Week, dzień piąty, poświęconemu produkcjom na bazie gier, była informacje o dacie premiery Wiedźmin: sezon 2, a także zaprezentowanie zwiastuna kolejnej serii Wiedźmina. Informacja ta została podana podczas panelu “Talia Przeznaczenia”, w którym udział wzięli członkowie obsady: Anya Chalotra, Freya Allan, Mimî M Khayisa i Paul Bullion, a także showrunnerka i producentka wykonawcza Wiedźmina, Lauren Schmidt Hissrich.

Przeczytaj również: CD PROJECT RED i Netflix przedstawiają program wydarzenia online WitcherCon

Wiemy zatem, że kolejne odcinki serialu Netfliksa bazującego na powieści Andrzeja Sapkowskiego trafią na Netflix 17 grudnia 2021 roku. Będą dostępne oczywiście w całym sezonie. Mogliśmy także obejrzeć pierwszy filmowym zwiastun drugiego sezonu, który nie był tylko króciutkim klipem, a dwuminutowym wideo. Oto jak prezentuje się zapowiedź Wiedźmin: sezon 2 od Netfliksa. 

Jednocześnie, wraz ze zwiastunem nadchodzącego na grudzień Wiedźmina w sezonie drugim, ujawniono logo produkcji oraz tytuły wszystkich odcinków. Wiedźmin sezon 2 będzie się składał z następujących odcinków: 

  • Wiedźmin: sezon 2 - odcinek 1 - Ziarno prawdy;
  • Wiedźmin: sezon 2 - odcinek 2 - Kear Morhen
  • Wiedźmin: sezon 2 - odcinek 3 - Straty;
  • Wiedźmin: sezon 2 - odcinek 4 - Redański wywiad;
  • Wiedźmin: sezon 2 - odcinek 5 - Odwrót;
  • Wiedźmin: sezon 2 - odcinek 6 - Miły przyjacielu;
  • Wiedźmin: sezon 2 - odcinek 7 - Voleth Meir;

 

Wiedźmin: sezon 2 - opis oraz plakat

Panel pierwszego w historii takiego wydarzenia, WitcherCon w pierwszym części poświęconej serialom Netfliksa, przyniósł także szczegóły dotyczące fabuły drugiego sezonu Wiedźmina.

Otóż dowiemy się co stało się z  Yennefer, która zginęła w bitwie o Wzgórze Sodden. Tymczasem Geralt z Rivii zabierze księżniczkę Cirillę w miejsce, które uznaje za najbardziej bezpieczne. Jest nim dom jego dzieciństwa w Kaer Morhen. Za jego murami trwa walka na Kontynencie, w której biorą udział królowie, elfy, ludzie i demony. Ale w murach Kaer Morhen Geralt musi chronić Ciri przed czymś znacznie gorszym. Przed tajemniczą mocą, którą skrywa w sobie księżniczka.

Przy okazji panelu zaprezentowany został także plakat z drugiego sezonu serialu Netflix, przedstawiający  Geralta z Rivii, granego przez Henry’ego Cavilla, i księżniczkę Cirillę z Cintry, graną przez Freyę Allan.

Plakat Wiedźmin 2 

Wiedźmin: Zmora wilka - data premiery, zwiastun, opis

Na WitcherCon nie mogło oczywiście zabraknąć ważnych informacji na temat innej produkcji Netfliksa, rozgrywającej się w uniwersum Wiedźmina, anime o tytule Wiedźmin: Zmora wilka. Te informacje poznaliśmy podczas  panelu “Quiz Wiedźmiński”, na którym Lauren Schmidt Hissrich - showrunnerka serialu Wiedźmin i producentka wykonawcza filmu Wiedźmin: Zmora Wilka zdradziła także jak będzie wyglądał filmowy Vesemir. Wiemy zatem, że serial zadebiutuje na Netfliksie 23 sierpnia 2021 roku

Przeczytaj również: Filmowa zapowiedź WitcherCon, pierwszego wspólnego wydarzenia CD PROJECT RED i Netflix

Film anime będzie opowiadał historię  Vesemira, młodego Wiedźmina, który uciekł od życia w ubóstwie, by zabijać potwory za pieniądze.

Podczas tego panelu, zaprezentowany został także plakat z serialu anime, w którego historię zanurzymy się jeszcze tego lata. Możecie go obejrzeć poniżej.

Plakat zmora wilka 

Wiedźmin: sezon 2 - materiały specjalne

Wiedźmińskie wydarzenie jakim był WitcherCon to także materiały specjalne. Pierwszym nim był panel Sploty przeznaczenia. Prezentował on niezwykłe przemiany Jennefer z Vengerbergu i księżniczka Cintry.

 Aktorki wcielające się w ich role - Anya Chalotra i Freya Allan wspominają wydarzenia z pierwszego sezonu serialu Wiedźmina, które miały wpływ na odgrywane przez nie postaci, a także uchylają rąbka tajemnicy dotyczącego ich bohaterek w drugim sezonie. 

Poznaliśmy także historię jaka rozgrywa się Za murami Kaer Morhen, miejsca, które jest schronieniem dla Geralta i jego wiedźmińskiej braci. Na WitcherCon wgłębiliśmy się w jego tajemnice. 

Poznaliśmy także utalentowaną ekipę Ludzi Kontynentu. Dzięki panelowi mogliśmy poznać utalentowaną ekipę produkcyjną zza kulis odpowiedzialną za powołanie Wiedźmina. Podzielili się oni z widzami doświadczeniami z pracy w nietypowych, a czasem zaskakujących zawodach.

I tak poznaliśmy zbrojmistrza, o którym opowiada Nick Jeffries, który zabiera widzów za kulisy pracy w zbrojowni i przedstawi kilka kluczowych broni z serialu.

Poznaliśmy także Lalkarza - scen przedstawione przez kaskaderów Matta Frasera i Dana Gregory’ego oraz specjalistkę do spraw soczewek, czyli misterne kostiumy, o których opowiada Ashruti Patel.

Wiedźmin: sezon 2 - aktorzy opowiadają o serialu

Na WitcherCon w pierwszym panelu, który rozpoczął się o godzinie 19-tej, oprócz późniejszych prezentacji wideo i zapowiedzi jakże oczekiwanych dat premier, mieliśmy okazję wysłuchać co mają do powiedzenia na temat produkcji aktorzy wcielający się w najważniejsze postaci z serialu.

Przeczytaj również: CD PROJECT RED oraz Netflix ze wspólnym wydarzeniem WitcherCon, poświęconym Wiedźminowi

Poznaliśmy też nieco na temat ich wspólnych relacji, informacje na temat sekwencji kaskaderskich, coś na temat cech postaci i samego Geralta. Nie zabrakło także informacji na temat nowych postaci w serialu. Oto co mówili aktorzy oraz showrunnerka i producentka serialu Wiedźmin:

LAUREN SCHMIDT HISSRICH o relacji Geralta i Ciri:

Pod koniec pierwszego sezonu mamy, moim zdaniem, jedną z najbardziej emocjonalnych scen, jakie zrealizowaliśmy, kiedy Geralt i Ciri odnajdują się po tym, jak szukali siebie przez cały sezon… I wygląda na to, że mamy postać ojca i postać córki, i wszystko powinno już być idealne, gdyby nie to, że nigdy wcześniej się nie spotkali. Zatem ciekawie było zacząć 2. sezon, myśląc o tym, że nie są jeszcze rodziną. Jak mają się nią stać? Co zrobić, kiedy jest się osobą taką jak Geralt, który przysiągł, że nigdy nie będzie nikogo potrzebował? A potem zostaje mu przedstawiona dziewczyna, która jest teraz wyłącznie pod jego opieką. Mamy też Ciri, która była przyzwyczajona do bycia pod czyjąś opieką, ale w zasadzie przez cały sezon od wszystkich uciekała, a teraz powiedziano jej, że ktoś się nią zaopiekuje. Wspaniale było więc rozpocząć 2. sezon od momentu, w którym bohaterowie są trochę niepewni, jak być ze sobą i muszą do tego dojrzeć. Chcieliśmy mieć pewność, że będzie to autentyczna relacja, że nie będą ze sobą po prostu zżyci od samego początku.

 FREYA ALLAN o tym, czy w tym sezonie zobaczymy Ciri w sekwencjach kaskaderskich:

(Trening) był jedną z rzeczy, które najbardziej mnie ekscytowały w 2. sezonie, ponieważ uwielbiam to robić. Uwielbiam kaskaderkę. Pracujemy w tym zakresie z najlepszymi ludźmi, są bardzo fajni i wydobywają z nas to, co najlepsze. Ale tak, Ciri faktycznie zacznie treningi i będą one jedną z jej głównych motywacji. Jest bardzo zdeterminowana i naprawdę chce umieć walczyć jak wiedźmin i stać się wiedźminką.

ANYA CHALOTRA o ulubionych cechach jej postaci, Yennefer:

Uwielbiam w niej, że na wszystko znajdzie radę. Lubię ją za bycie waleczną. To moja ulubiona cecha w Yennefer. Tych fajnych jest oczywiście więcej. Trochę upodobniłam się do niej. Kształtujemy się wzajemnie.

 HENRY CAVILL o drodze, którą przeszedł jego bohater, Geralt:

To w jaki sposób zagrałem Geralta w pierwszym sezonie było od początku przemyślane. Większość czasu przebywał w dziczy, nie miał możliwości prowadzenia rozległych dialogów. Pomyślałem więc, że najlepiej, jeśli będzie to człowiek, który mówi mało, ponieważ dzięki temu sprawia wrażenie, że więcej myśli. Taki był mój zamiar. Ale kiedy już poznałem scenariusz z Cirillą, Wiedźminami i miejscami oraz ludźmi, których już zna, uznałem, że trzeba mu pozwolić być bardziej rozmownym i filozoficznym, mówić więcej i się wymądrzać, ponieważ taki właśnie jest. Nie jest tylko wielkim, starym, siwowłosym brutalem.

 LAUREN SCHMIDT HISSRICH o nowych postaciach w 2. sezonie:

 Jest wiele nowych postaci, które przedstawimy widzom w 2. sezonie. Po raz pierwszy zobaczymy Dijkstrę i Królestwo Redanii. Wiem, że wielu fanów jest podekscytowanych pierwszym spotkaniem z takimi postaciami jak Filippa, Codringher, Fenn, Rience, Nenneke. Jest ich wiele, ale muszę powiedzieć, że Vesemir jest tym, którego spotkania z publicznością najbardziej nie mogę się doczekać. Vesemir jest integralną częścią historii, którą opowiadamy w tym sezonie. Po raz pierwszy przenosimy się do Kaer Morhen, a w sezonie, w którym Geralt stał się ojcem dla Ciri, ważne wydawało nam się pokazanie tego, kim był jego ojciec. To wszystko składa się na wielopokoleniową opowieść, ponieważ Vesemir i Ciri też mają swoją historię i zaczyna się myśleć: „Och, wszyscy ci ludzie powinni wchodzić ze sobą w interakcję, uczyć się od siebie nawzajem i ze sobą walczyć”.

Panele WitcherCon odbyły się 9 lipca o godzinie 19-tej oraz 10 lipca o godzinie 3:00. 


źródło: Informacja prasowa

Galeria:

1
2
3

Komentarze (0):
Reklama
Reklama
Najnowsze recenzje