dodano: 2019-05-01 00:35:02

Wrażenia z Pyrkon 2019 - Atrakcji znów nie zabrakło, chociaż...

Autor: AnoX
Wrażenia z Pyrkon 2019 - Atrakcji znów nie zabrakło, chociaż...
31°
0

Kolejna edycja Festiwalu Fantastyki Pyrkon 2019, który mieliśmy okazję odwiedzić. W związku z tym chcielibyśmy Was zaprosić do naszych wrażeń/relacji.
 
Jak co roku w stolicy Wielkopolski można było wziąć udział w prawdopodobnie najbardziej znanym festiwalu - Festiwalu Fantastyki Pyrkon 2019. Mieliśmy okazję pojawić się na tym wydarzeniu, po raz kolejny mogąc zapoznać się z kolejnymi atrakcji, których rzecz jasna nie brakuje. 
 
Początek nie musi być trudny?
Organizatorzy po raz kolejny musieli sobie od początku poradzić z wielką ilością zainteresowanych osób, które chciałby się pojawić na wydarzeniu odbywającym się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Doświadczenie uzyskiwane co roku zaczyna być coraz bardziej widoczne, dzięki czemu wejście jest coraz dynamiczniejsze oraz sprawniejsze. Oczywiście nie można wszystkiego ot tak przeprowadzić, jednakże widoczny jest postęp i spokój, jaki udaje się zachować pomimo bardzo dużej ilości gości. 
 
Z rzeczy czysto technicznych, warto wspomnieć o programie, który tym razem został sporządzony na wzór klasycznych gazet, co okazało się wyśmienitym krokiem. Atrakcyjna forma, ciekawy pomysł, świetne wykonanie oraz wygoda w przeglądaniu... to wszystko wyjątkowo dobrze spisało się razem, przy okazji nie natrafiając na jakieś problemy z drukiem. Papier może i nie był tak wysokojakościowy i wytrzymały, jednakże pomimo tego zdecydowanie wielu osobom ptzypadła do gustu taka dawka najważniejszych informacji i mapka w jednym. Zmiana pojawiła się również przy smyczy z identyfikatorem, której zakończenie zostało wymienione na większe i wygodniejsze, a co najważniejsze także na wytrzymalsze. Dzięki czemu uczestnicy mogli odczuć jeszcze wyższy komfort i prawdopodobnie pozbawili się jakichkolwiek obaw o zerwanie się wejściówki. 
 
 

Organizacja i podział
W tej kwestii nie zdecydowano się na dokonywanie żadnego typu rewolucji czy nawet ewolucji. Tak naprawdę jedynie wprowadzono pomniejsze zmiany, co należy docenić. To właśnie w 2018 roku udało się uzyskać najlepszą formułę, dzięki czemu uczestnicy po raz kolejny mogli się cieszyć się świetnym rozstawieniem i wykorzystaniem treści, przy okazji mając niemalże wszędzie coś do zrobienia. Atrakcje w każdym z działów zachęcały do sprawdzenia, a niektóre czynności oraz wydarzenia były dostępne późno w nocy lub nawet przez całą dobę. Bez względu na to czy przebywaliśmy przez cały czas na miejscu czy dojeżdżaliśmy z zewnątrz, mogliśmy brać udział w wyjątkowych wydarzeniach. Sale prelekcyjne po raz kolejny pękały w szwach, a zainteresowane osoby ponownie cieszyły się piekielnie dużym zainteresowaniem, tworząc bardzo, bardzo długie kolejki.
 
Atrakcje w 2018 roku dały radę?
Jak co roku można było w Poznaniu sprawdzić wiele ciekawych atrakcji i punktów programowych oraz prelekcji, które zapewniają nam szeroki zakres tematyczny, ciekawe dyskusje oraz interesujące tematy, które nie tylko warto poznać, ale także dzięki nim rozszerzyć swoją wiedzę. Liczne warsztaty rozszerzają umiejętności, konkursy pozwalają nam się sprawdzić, a dostępne szeroko punkty z grami umożliwiały zapoznanie się z ciekawymi grami planszowymi czy RPG. Sporo miejsca poświęcono także zewnętrznym atrakcjom, punktom jedzeniowym oraz strefie zakupowej, gdzie sporo gier, plakatów, ubrań czy książek oraz komiksów można było zakupić w niższych cenach. 
 
 
Data Pyrkon 2020 - Kiedy odbędzie się kolejna edycja wydarzenia?
 
Podsumowanie Festiwalu Fantastyki Pyrkon 2019 
Tegoroczna edycja Pyrkonu okazała się kolejnym sporym sukcesem przyciągającym tłumy odwiedzających do stolicy Wielkopolski. Należy jednak zauważyć, że od kilku edycji fani gier komputerowych mają coraz mniej powodów, aby się pojawić w Poznaniu. Stanowisk jest coraz mniej, skupiają się one głównie wokół kilku bardzo dużych firm i oferują jednocześnie dość ograniczone atrakcje. Taki stan mocno odstaje od pozostałych stref, gdzie ilość aktywności do podjęcia jest imponująca, a my przez cały czas mamy masę rzeczy do zobaczenia, spróbowania czy kupienia. To dalej jedno z największych,  jak nie największe tego typu wydarzenie, które oferuje różnorodną rozrywkę oraz masę aktywności, które nie tylko są ciekawe, ale także mogą nam zaoferować całkowicie nowe i świeże czynności które możemy podejmować. Po raz kolejny miałem okazję zaznajomić się z kolejną dawką nowych doświadczeń, a to chyba najlepsza rekomendacja dla imprezy. Festiwal Fantastyki Pyrkon 2019 kontynuuje długie i pozytywne dziedzictwo, zatem... do zobaczenia za rok! Oby tym razem pogoda nie zawiodła i przez cały czas trzymała równie wysoki poziom.

Galeria:

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Komentarze (0):
Reklama
Reklama