dodano: 2020-09-22 01:15:01

Xbox przejmuje Zenimax i Bethesdę, czyli potężna odpowiedź Microsoftu na wielkie, zakulisowe działania Sony dla działu PlayStation!

Autor: AnoX
Xbox przejmuje Zenimax i Bethesdę, czyli potężna odpowiedź Microsoftu na wielkie, zakulisowe działania Sony dla działu PlayStation!
32°
0

Wczorajsze ogłoszenie Microsotu o przejęciu Zenimax i Bethesdy to kolejny wielki ruch Xboxa, będący sporą odpowiedzią na działania zakulisowe Sony.
 
Ogłoszenie, że do Xbox Game Studios dołącza cały Zenimax wraz z Bethesdą i szeregiem studiów okazało się kolejnym wielkim ogłoszeniu. Dobrze prezentujące się konsole, dołączenie EA Play do Xbox Game Pass Ultimate, a teraz także doczekaliśmy się gigantycznego przejęcia, przebijającego nawet tę wielką inwestycję w Mojang, twórców Minecrafta, obecnie należącego przecież właśnie do "Zielonych".
 
Zgodnie z plotkami transakcja opiewała na, uwaga.... 7,5 miliarda dolarów, podobno przekazanego w pełni w samych środkach pieniężnych (gotówka/środki cyfrowe). To wszystko wykonane został w sporym zaskoczeniu oraz na skalę, dotychczas nie znaną w branży gier, w której przecież i tak przewijają się gigantyczne środki.
 
Zapoznaj się także z: Wywiad z Michałem Mielcarkiem i Jackiem Głowackim z Draw Distance - O Shadows of New York, Serial Cleaners, Far Peak
 
To ciekawa, pewnego typu odpowiedź na pojawiające się w ostatnich tygodniach pogłoski w Stanach Zjednoczonych, sugerujących że Sony dokonuje wiele ekskluzywnych transakcji, włączając w to... nawet aż 600 milionów dolarów! W przypadku Japońskiej korporacji nie wiemy jednak ile tak naprawdę pieniędzy w sumie Japońska korporacja chciała, a ile spożytkowała ostatecznie.
 
Nowe projekty studiów mają natychmiast wzmacniać ofertę abonamentu Xbox Game Pass, oferując posiadaczom abonamentu jeszcze szerszy zakres tytułu, jednocześnie Microsoft zajmie się wydaniem DEATHLOOP i Ghostwire Tokyo.
 
Po takim ogłoszeniu wiele się będzie działo, pytanie brzmi czy Sony będzie miało coś w zapasie, aby móc odpowiedzieć korporacji. Wcześniej kilkukrotnie głoszono o chęci dokonania przejęć, tych na ten moment nie widzimy, jednakże być może wiele się zmieni właśnie w najbliższych tygodniach. Trudno jednak znaleźć w tej chwili łatwą okazję, szczególnie z uwagi na to, że Warner Bros Games podobno NIE jest już na sprzedaż.
 
 

Komentarze (0):
Reklama
Reklama