dodano: 2019-01-31 19:50:02
PC

Zapowiedź Anno 1800 - To będzie najlepsza odsłona cyklu?

Autor: AnoX
Zapowiedź Anno 1800 - To będzie najlepsza odsłona cyklu?
27°
1

Anno 1800 od Ubisoft i zespołu deweloperskiego Blue Byte ukaże się z mały opóźnieniem. Przyglądamy się bliżej najnowszej odsłonie cyklu strategii.
 
Autor: Łukasz Żuchniewicz
 
Anno 1800 jest kolejną już odsłoną kultowych gier strategicznych o tej samej nazwie. Pracą nad nowym RTS-em zajęło się studio Blue Byte Software na czele z firmą Ubisoft. 
 
Dla niewtajemniczonych w Anno wcielamy się w rolę zarządcy, który zaczynając od  niemal, że pustej wysepki i garstki ludzi ma za zadanie stworzyć silnie prosperujące państwo. W grze nieustanie będziemy musieli więc zbierać surowce, budować budynki oraz rozwijać nasz przemysł tak, aby był on, jak najbardziej wydajny. W produkcji musimy również pamiętać, że ludzie nie będą się nas słuchać, jeśli nie zaspokoimy ich potrzeb. Gracza nie ominie również podstawowa demokracja, która pozwala na zawieranie sojuszy czy angażowanie się w wojny.
 
Po wyciecze w przyszłość wraz z Anno 2025, które zabierało graczy na kompletnie nowe, nieznane wcześniej ludzkości planety, znów możemy wrócić do naszych przyziemnych realiów, a dokładniej realiów rewolucji przemysłowej. Na ten okres przypadają m.in. liczne przemiany gospodarcze, techniczne i społeczne związane z masową budową fabryk i zastosowaniem coraz to nowszych wynalazków w przemyśle. 
 
Gry konsolowe_kreacje_świąteczne - sprawdź na Ceneo.pl

Czego nowego można spodziewać się po Anno 1800? 

Jak sami twórcy twierdzą, Anno 1800 ma być najlepszą grą z serii. Pomijając to, że zarzeka się tak chyba każdy wydawca promujący swoją nową produkcję. Pomimo tego i tak na pewno warto wspomnieć, że Ubisoft myśli o graczach i wsłuchuje się w ich uwagi oraz aktywnie bierze udział w dyskusji z fanami serii. 
 
Wszystko dzięki platformie internetowej  Anno Union, na której zapaleni sympatycy mogą zgłaszać swoje zażalenia oraz oczekiwania odnośnie do powstającej odsłony. Ponadto twórcy  organizują tam również różnego typu ankiety i głosowania. Na podstawie zebranych w ten sposób danych, do gry zostały zaimplementowane kompletnie nowe funkcje i mechaniki.
 
Anno 1800 zakupić możecie na przykład w tym miejscu.
 
Ponadto w „Tysiącosiemsetce” już obecnie nie brakuje potwierdzonych nowości, które nie znajdowały się w poprzednich częściach. Do gry zostanie wprowadzona m.in. siła robocza, atrakcyjność turystyczna naszej metropolii, szczęście naszej ludności (warto wspomnieć, że taka właściwość znajdowała się już w poprzedniczkach, ale w Anno 1800 kwestia ta zostanie zdecydowanie bardziej rozbudowana), ekspedycje, nowe budynki użyteczności publicznej itp. 
 

Oprawa wizualna 

Gra jest naprawdę ładna, szczególnie jak na strategię. Naprawdę widać, że twórcy postarali się i dopieścili najmniejsze detale. Od teraz odpowiednio przybliżając naszą kamerę do dowolnego miejsca, możemy nadzorować, jak przebiega w nim życie, a wierzcie, że rzeczywiście przebiega ono i jest w dodatku niesamowicie złożone.
 

Pozostałe informacje

W Anno 1800 będziemy mieli dostęp tak jak w poprzedniczkach do trybu fabularnego, gry swobodnej oraz dla prawdziwych zapaleńców głodnych walki z prawdziwymi graczami, rozbudowany tryb multiplayer. 
 
Osobiście mam ogromne oczekiwania względem nowej części, szczególnie po tym, jak zostałem zawiedziony przez Anno 2025, które wcale nie wpadło mi w gusta. Póki, co jednak gra wygląda świetnie, a zmiany względem poprzedniczek są naprawdę na plus. 
 
Pełna wersja Anno 1800 zadebiutuje niestety z opóźnieniem, dopiero 16 kwietnia 2019 roku wyłącznie na PC. 
  

Minimalne wymagania sprzętowe: 

 
  • Procesor: Intel i5 3470 / AMD FX 6350
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Karta grafiki: GeForce GTX 670 / AMD Radeon R9 285
  • System operacyjny: Windows 7
  • Miejsce na dysku: 26 GB 
 

Zalecane wymagania sprzętowe:

 
  • Procesor: Intel i5 4690k / AMD Ryzen 5 1400
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Karta grafiki: GeForce GTX 970 / AMD Radeon RX 480
  • System operacyjny: Windows 10
  • Miejsce na dysku: 50 GB
 
 

Komentarze (1):
avatar TOM3K
dodano: 2019-02-19 09:48:24

Nic specjalnego w tym nie widzę i nie wyobrażam sobie grać w coś takiego a co dopiero za to płacić...

Reklama
Reklama