Acer Chromebook Spin 514 jest już dostępny! Jak prezentuje się nowy laptop?

lubiegrac newsy hardware Acer Chromebook Spin 514 jest już dostępny! Jak prezentuje się nowy laptop?
Acer Chromebook Spin 514 jest już dostępny! Jak prezentuje się nowy laptop?Maciej Gaffke | 8 maja 2022, 12:10

Firma Acer wypuściła na rynek swój najnowszy produkt - Acer Chromebook Spin 514. Czym wyróżnia się ten laptop na systemie Google'a? Co oferuje?

Chromebooki od Acera tradycyjnie korzystają z systemu operacyjnego Chrome. Dzięki temu bateria jest wytrzymalsza (do 10 godzin), a użytkownicy mają dostęp do wszystkich aplikacji z Google Play.

W Chromebook Spin 514 wbudowano procesory AMD Ryzen 5000 z serii C. Wyświetlacz ma 14 cali i dysponuje on rozdzielczością Full HD. Z kolei sam ekran jest dotykowy i wyposażony w szkło Corning Gorilla Glass, co zapewnia skuteczną ochronę przed zadrapaniami. 

Zapoznaj się także z: Wyprzedaż wydawnictwa Devolver Digital dostępna na Steamie! Jakie tytuły zakupimy podczas trwającej promocji?

Kamera wbudowana w laptopie także jest jakości Full HD, ponadto została wyposażona w redukcję odbicia światła. Sam Chromebook posiada zawiasy 360 stopni, a to umożliwia zmianę pozycji ekranu. Użytkownicy mogą ustawić go w tryb wyświetlania prezentacji, do rozrywki, clamshell oraz namiotu (korzystanie w małych pomieszczeniach).

W Chromebook Spin 514 zainstalowano Wi-Fi 6, poza tym wbudowano do niego HDMI i porty USB Gen 2 Type-C. Touchpad również wykonano z Corning Gorilla Glass, a klawiatura w niektórych modelach jest podświetlana. Acer oraz AMD stworzyły również wersję tego laptopa dla pracowników korporacji - Acer Chromebook Enterprise Spin 514, który posiada wszystkie funkcje systemu Chrome OS.

To nasi klienci, którzy wybierali Chromebooki, wyznaczyli nam nowe kierunki rozwoju i granice, które chcą z nami przekroczyć pod kątem wydajności ich ulubionego sprzętu. Teraz, dzięki nowemu Chromebookowi Acer Spin 514 z procesorem Ryzen 5000 z serii C, będą mogli zrobić jeszcze więcej. - mówi James Lin, dyrektor generalny ds. notebooków w Acer.

Chromebook Spin 514 pojawił się na rynku 5 maja 2022 roku.

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: Informacja prasowa

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners