redakcja | 23 maja 2025, 09:00
Podczas tegorocznych targów COMPUTEX 2025 firma ADATA skupiła uwagę na trzech głównych obszarach: AI Computing, Smart Living oraz Gaming Lifestyle. Największą nowością była premiera marki TRUSTA, stworzonej z myślą o serwerach i centrach danych wykorzystujących sztuczną inteligencję.
TRUSTA debiutuje z dwoma seriami dysków SSD: T7 oraz T5. Szczególnie wyróżnia się model T7P5, oferujący prędkości do 13 500 MB/s i pojemność aż 15,36 TB. Z kolei seria T5 łączy interfejsy PCIe Gen4 i SATA III, zapewniając stabilność w środowiskach serwerowych.
Przeczytaj także:
Dla sektora edge computingu ADATA Industrial przygotowała nośniki z 218-warstwową pamięcią 3D TLC NAND. Dzięki wsparciu platform A⁺ IntelliManager i A⁺ Analyzer, urządzenia oferują pełny monitoring i predykcyjne utrzymanie, co przekłada się na wysoką niezawodność i efektywność energetyczną.
W odpowiedzi na potrzeby AI PC, ADATA pokazała moduły pamięci DDR5 LPCAMM2, osiągające do 8533 MT/s i maksymalnie 64 GB pojemności. Towarzyszy im dysk SM2P51E8 z interfejsem PCIe Gen5 i transferem do 11 000 MB/s.
W sekcji Smart Living zaprezentowano autonomicznego robota AMR, stworzonego we współpracy z NVIDIA i Advantech. Dzięki wykorzystaniu NVIDIA Isaac i chipu Nova Orin, robot może uprościć systemy i przyspieszyć wdrożenia nawet o 70%.
Dla mobilnych twórców przygotowano nowe zewnętrzne dyski SSD, w tym Project TITAN obsługujący Thunderbolt 5 i DisplayPort, SE940 z uchwytem typu clamp, SR800 Magnetic z funkcją ładowania i SR830 z zabezpieczeniem biometrycznym. Model SD820 jest w pełni odporny na wodę i kurz (IP68), natomiast ekologiczny SC730 powstał w połowie z materiałów z recyklingu.
Gamingowa marka XPG zaprezentowała nową generację sprzętu – kompaktowe obudowy VALOR AIR NANO i VALOR MESH NANO, nową serię zasilaczy PYMCORE SFX, oraz ulepszone obudowy STARFIGHTER ITX i INVADER X ELITE z efektownym oświetleniem ARGB. Nie zabrakło też efektownej współpracy z AK Mod.
ADATA pokazała też nową linię systemów chłodzenia – zarówno dla SSD, jak i CPU. Seria MARS (modele STORM, PRO i BLADE) zapewnia transfery do 14 000 MB/s. Dla procesorów dostępne są zestawy LEVANTE VIEW AIO z ekranami LED oraz nowa seria MAESTRO PLUS, która łączy nowoczesny wygląd z wysoką kompatybilnością (Intel LGA 1851 i AMD AM5).
Odwiedzający stoisko ADATA mogli także wejść do strefy XPG, gdzie przygotowano stanowiska z komputerami z kartami RTX 50 oraz pełen zestaw akcesoriów – od słuchawek i klawiatur, po myszki i nowy fotel NEXUS PLUS z luksusowym wykończeniem i regulacją podparcia lędźwiowego.
Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!
źródło: informacja prasowa
Komentarze [0]:Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu